Az MTK meg sem állt öt gólig a széteső DVTK ellen

2015.08.08. 17:55
Koman Vladimirék sokszor bottal ütötték a labda nyomát (Fotó: Koncz György)
Az MTK meg sem állt öt gólig a szétesett DVTK ellen az Illovszky Rudolf Stadionban a labdarúgó NB I negyedik fordulójában. A diósgyőriek elemi védekezési hibákat követtek el, ráadásul Kovács Gábor és Antal Botond piros lapot kapott.

LABDARÚGÓ NB I
4. FORDULÓ

MTK–DVTK 5–0 (Kanta 11., 90. – a másodikat 11-esből, Vadnai 30., Hrepka 59., Ramos 73.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Az hamar kiderült az MTK és a DVTK összecsapásán, hogy a két edzőn nem múlik a sokgólos, izgalmas mérkőzés: a házigazda kék-fehérek három csatárral álltak fel, akik mögött a Kanta József, Szatmári Lóránd kettős irányított, a vendégeknél a Barczi Dávid, Miroszlav Grumics, Bacsa Patrik trió mögött Bognár István és Koman Vladimir tett-vett-szervezkedett.

Koman beállítása külön kérdéskör volt, miután a múlt héten az ő „gólpasszával" támadt fel a padlón lévő Videoton, de a középpályás mestere, Bekő Balázs leszögezte, hogy idióta lenne nem játszatni a válogatott játékost. Magától értetődött tehát Koman szerepeltetése, mint ahogyan a 11. percben Kanta József is magától értetődő természetességgel tekert egy szabadrúgást a bal alsóba – ezért nem fogják megdicsérni Antal Botondot. 1–0!

Kanta nem sokra rá harcosan, becsúszva szerelte Lipták Zoltánt, de beadásáról éppen csak lemaradt a kapu elé berepülő Torghelle Sándor, míg a másik oldalon Grumics fejjel, Koman lábbal célzott rosszul kecsegtető helyzetben.

Vadnai Dániel is elrontotta a maga ziccerét Lipták díszkíséretében, de a kapusba püfölt labda visszahullott elé, és egy lépésről már nem hibázott: 2–0!

A túloldalon sem volt szerencsésebb a Diósgyőr, Grumics közeli lövése például a kapufán csattant, igaz, Kanta csodapasszával Torghelle már csak a kapussal áll szemben, de kicselezte saját magát, a labdát pedig otthagyta a meglepett Antalnak. Torghelle a szünet után legalább Antalt eltalálta újabb hatalmas helyzetéből, de igazából nem sokáig bosszankodhatott az MTK-tábor, mert a vendégvédő, Kovács Gábor szabályos karaterúgással fejbe rúgta Varga Szabolcsot, amiért piros lapot kapott.

Az MTK szinte azonnal eldöntötte a mérkőzést ezt követően egy parádés Kanta, Hrepka Ádám akció után (3–0), majd a csereként beálló Myke Bouard Ramos lőtt szinte már megalázó gólt – kapusa, Hegedüs Lajos asszisztjával. 4–0!

És még mindig nem volt vége: Antal Botond elgázolta az ötösön Ramost, és piros lapot kapott (mivel több cserelehetősége nem volt csapatának, ezért Grumics állt be a kapuba), Kanta József pedig értékesítette a büntetőt: 5–0 lett a vége.

A Diósgyőr nem ezt érdemli meg! – zúgta a vendégszurkolók kórusa a hajrában, és bizony nehéz lenne vitába szállni velük, merthogy a jó tavaszt produkáló kedvenceik az új idényben a Vasas legyőzése után három kínos pofonba szaladtak bele.

1. Ferencvárosi TC 4 4 10–2 +8 12
2. Újpest FC 4 2 2 7–3 +4 8
3. MTK Budapest 4 2 1 1 9–4 +5 7
4. Paksi FC 4 2 1 1 7–2 +5 7
5. Budapest Honvéd 4 2 1 1 7–7 0 7
6. DVSC-Teva 3 1 2 7–6 +1 5
7. Puskás Akadémia FC 4 1 2 1 4–4 0 5
8. Szombathelyi Haladás 3 1 1 1 3–4 –1 4