Egyre nagyobb a baj: a Mezőkövesdtől is kikapott az MTK

BODNÁR ZALÁNBODNÁR ZALÁN
2019.05.04. 16:51
A labdarúgó NB I 31. fordulójában az MTK Budapest hazai pályán 1–0-ra kikapott a Mezőkövesdtől. Fővárosi győzelmével Kuttor Attila csapata már biztos bennmaradó, a kék-fehérek vesszőfutása viszont folytatódik, sorozatban ötödik vereségüket szenvedték el – a szurkolók Lucsánszky Tamás vezetőedző távozását követelték.
A Mezőkövesd legyőzte az MTK-t (Fotó: Dömötör Csaba) – GALÉRIA A KÉPRE KATTINTVA!

LABDARÚGÓ NB I
31. FORDULÓ

MTK Budapest–Mezőkövesd Zsóry 0–1 (Pekár 50.)
Budapest, Új Hidegkuti Nándor Stadion, 1622 néző. Vezette: Iványi Zoltán

ONLINE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Az első »meccslabda« – ezzel a címmel harangozta be a mérkőzést honlapján a Mezőkövesd, utalva arra, hogy ha győztesen hagyja el a borsodi csapat a Hidegkuti Nándor Stadiont, matematikailag is biztossá válik a bennmaradása (és a többi eredmény függvényében ez megtörténhet sok egyéb esetben is).

A pályán azonban sokáig nem úgy tűnt, hogy a fehér-feketében játszó sárga-kékek mindenképpen szeretnének már az első adandó alkalommal biztosítani a bennmaradásukat: az MTK játékán sokkal inkább érződött a győzni akarás és az elszántság – érthető módon, hiszen a hazaiak veszélyes zónában tartózkodnak a tabellán. Az MTK birtokolta többet a labdát, sokkal többet támadott, hosszú percekre saját térfelére szorította vissza a Mezőkövesdet. Sokkal több és nagyobb helyzete mégsem volt, mert kontratámadások révén a vendégcsapat többször is veszélyeztetni tudott (a 22. percben egy kövesdi labdaszerzés után az utolsó védő, Balogh Béla tökéletes ütemű szerelése mentette meg a góltól az MTK-t, nyolc perccel később pedig Horváth Lászlónak kellett nagyot védenie szöglet utáni fejesnél).

Lelkesen játszott, hajtott az MTK, szó se róla, de jellemző volt a csapat játékára az a jelenetsor, amely Vass Patrik nevéhez fűződik a 15. percből: a támadó középpályás a szöglet után elé kerülő labdát kapura akarta lőni, de a lövés pillanatában elbotlott, elveszítette a labdát, viszont utánament, visszaszerezte, remek meglátás és szép csel után betört két védő között – majd borzalmasra sikerült beadással zárta le dicstelenül az akciót.

A szünet előtt két perccel a Mezőkövesd megszerezhette volna a vezetést, de Pekár László kihagyta a játékrész legnagyobb helyzetét: a Cseri Tamás által fejjel remekül megcsúsztatott labdát ziccerben, hat méterről nem tudta a kapuba küldeni, addig körülményeskedett, hogy lövésébe még bele tudott érni Nasiru Banahene.

De ami késett, nem múlott! Miután a második félidő első négy-öt percét is a Mezőkövesd térfelén töltötték a játékosok, egy ellentámadásból mégis a mezőkövesdiek szereztek vezetést, Pekár László ekkor már pontosan célzott (0–1). Ünnepelt a vendégtábor, egyedül Iszlai Bencének volt keserédes az öröm: jó ideje melegített már a társaival, a gól előtt egy perccel szóltak neki, hogy beáll, sprintelt vagy nyolcvan métert a kispadig, felkapta a mezét, a tartalék játékvezető mögött várta az első játékmegszakítást, majd a gól után Kuttor Attila vezetőedző szólt neki, hogy így már mégsem cserél, ballaghat vissza melegíteni…

Ám ennél sokkal nagyobb fejfájása volt az MTK-nak, amelynek vészesen fogyott az ideje, miközben a teljesítménye meg esett vissza. Az első félidőben jóval több tudatosság volt Lucsánszky Tamás csapatának játékában, a gól után sokkal kapkodóbbá és pontatlanabbá vált az együttes játéka. Bognár István ellőtt mindenhonnan minden labdát, amit csak lehetett, rendre mellé vagy fölé. Kulcsár Tamás pályára küldésével próbálta frissíteni csapatát a hazaiak szakvezetője, de a 36 éves csatárral sem fiatalodott sokat az MTK…

A közönség türelme is elfogyott a végére, az MTK-drukkerek Lucsánszky távozását követelték a sorozatban ötödször veszítő csapat éléről, miközben a Kisvárda és a Diósgyőr győzelmével a kék-fehérek immár tényleg végveszélyben vannak. A Mezőkövesd viszont hátradőlhet.