Mezőkövesd–Vasas: az egyik szemük nevet…

BODNÁR ZALÁNBODNÁR ZALÁN
2017.11.18. 15:20
Nagy csata, nem is hiába! (Fotó: Meder István)
Hat gólt láthattak a nézők a Mezőkövesd és a Vasas mérkőzésén a labdarúgó NB I 16. fordulójában, de az egy-egy ponttal egyik csapat sem lehet elégedett.

NB I
16. FORDULÓ
Mezőkövesd–Vasas FC 3–3 (Koszta 13., 58., Strestík 64., ill. Burmeister 29., Berecz 63., Gaál 66.)
Mezőkövesd, Városi Stadion, 2430 néző. V: Szabó Zs.

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

A jelek szerint Kuttor Attila vezetőedző nem bocsátotta meg Tomás Tujvelnek, hogy a legutóbbi fordulóban, a Videoton elleni meccs elején csúnyán elnézett egy szabadrúgást (amelyből Danko Lazovics vezetést szerzett a székesfehérváriaknak), mert ezúttal Dombó Dávid védhette a mezőkövesdiek kapuját a Vasas ellen.

Igaz, az ő első megmozdulása sem keltett sok reményt, amikor a 20. percben Remili Mohamed beadását előbb a levegőbe öklözte, majd a leeső labda mellé ütött, amely így a Vasashoz került, és Szabó Zsolt mentette csak meg a kapust, sípszóval véget vetve a tömegjelenetnek.

Ekkor már vezetett a tabella utolsó helyén álló csapat. Történt ugyanis a 13. percben, hogy Vaskó Tamás hátul ellenfélhez, Marek Strestíkhez passzolt, aki pontatlanul adott középre, ám a közbelépő Vít Benesről felpattanó labdát gyönyörű, látványos mozdulattal a kapu bal oldalába ollózta Koszta Márk.

Szépségdíjas gól volt.

Ezt követően a Vasas már jobban csipkedte magát. A 24. percben Ádám Martin az oldalvonalnál szép mozdulat után középre passzolt Mohamed Remilinek, ám a kaputól hat méterre álló támadó rosszul találta el a labdát. Négy perccel később viszont már kiharcolt egy szögletet, abból pedig megszületett az angyalföldi egyenlítés: Ádám Martin jobb oldali beívelését a középen teljesen üresen érkező Felix Burmeister fejelte a kapu közepébe.

Úgy tűnik, ezen a meccsen gólt kellett kapniuk a csapatoknak ahhoz, hogy magasabb fordulatszámra kapcsoljanak, mert a fővárosiak egyenlítése után ismét a Mezőkövesd játszott veszélyesebben. A 33. percben Novák Csanád vihette ziccerben a labdát a Vasas kapujára, de Lubos Kamenár nagyot védett, miként két perccel később is, amikor Paul Keita 14 méterről kapura lőtt, és a Vít Benesen megpattanó labdát kellett hatástalanítania.

Koszta Márk pedig akár a második gólját is megszerezhette volna a 39. percben, amikor teljesen üresen állt az ötös jobb sarkánál, csakhogy ballal az oldalhálóba lőtt.

A második félidőt jobban kezdte a vendégcsapat, amely átvette a kezdeményezést, igyekezett beszorítani a kapuja elé a Mezőkövesdet. Egy kontra révén helyzetet mégis a sárga-kékek tudtak kialakítani, az 55. percben megint csak Koszta Márk lőhetett, Lubos Kamenár pedig megint remekül védett. Már kezdtük elkönyvelni a meccs emberének az angyalföldiek szlovák kapusát, amikor jött tőle a váratlan hiba: Novák Csanád nem túl életerős lövését védte ugyan, azonban kipattant róla a labda, épp Koszta Márk elé, aki nem is hagyta kihasználatlanul a lehetőséget – 2–1-es hazai vezetést mutatott az eredményjelző.

De a bajnoki addigi dramaturgiájának megfelelően négy perccel később érkezett a Vasas válasza: Gaál Bálint lekészítette a labdát Berecz Zsombornak, aki 16 méterről jobbal kilőtte a bal alsó sarkot. Nem győztük kapkodni a fejünket, egy perc múlva újra a hazaiak vezettek: a Vasas védői röviden fejelték ki a labdát, Marek Strestík pedig 25 méterről bezúdította azt Lubos Kamenár hálójába. És „természetesen” újabb két perc elteltével már egyenlített is a Vasas – ezúttal Gaál Bálint révén.

A 76. percben Berecz Zsombor eldönthette volna a meccset, ám a szép akció végén a visszakapott labdát hosszan vette át, így az Dombó Dávidé lett. A 90. percben pedig Cseri Tamás nyerhette volna meg a mérkőzést a Mezőkövesdnek, Lubos Kamenár viszont szögletre tolta a lövését.

Így aztán maradt az egyik csapatnak sem túl jó, a semleges nézőket azonban kiválóan szórakoztató hatgólos döntetlen.

1. Videoton FC 16 10 5 1 38–18 +20 35
2. Ferencvárosi TC 16 10 5 1 32–14 +18 35
3. Debreceni VSC 16 7 4 5 26–19 +7 25
4. Budapest Honvéd 16 7 4 5 29–27 +2 25
5. Újpest FC 16 5 7 4 21–20 +1 22
6. Diósgyőri VTK 16 6 3 7 28–26 +2 21
7. Vasas FC 16 6 3 7 22–27 –5 21
8. Paksi FC 16 5 6 5 24–26 –2 21