Elhozott egy pontot az Újpest a harmadik helyezett otthonából

DOROS LÁSZLÓ (összefoglaló), BACSKAI JÁNOS (percről percre)DOROS LÁSZLÓ (összefoglaló), BACSKAI JÁNOS (percről percre)
2020.02.04. 19:50
Nem hagyta magát egyik csapat sem (Fotó: Koncz György)
Nem megy a Mezőkövesdnek odahaza az Újpest ellen, a dobogón álló csapat ezúttal sem tudta megverni a lila-fehéreket, sőt az egy pontért is kétszer kellett egyenlítenie Kuttor Attila csapatának.

LABDARÚGÓ NB I
19. FORDULÓ
Mezőkövesd–Újpest 2–2 (Jurina 52., Besirovic 87., ill. Berecz 14. – öngól, Novothny 56.)
Mezőkövesd, Városi Stadion, 1528 néző. Vezette: Pillók

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Vajon mire gondolnának a Fazekas László, Göröcs János, Bene Ferenc, Dunai II Antal, Zámbó Sándor ötös fogat tagjai, ha azzal kellene szembesülniük, hogy sorozatban három mérkőzésen egyetlen gólt sem szereztek? Ilyesmi elő sem fordulhatott a hetvenes évek rettegett csatársorával, ám az utódoknál már más a helyzet. Tény, hogy nem egyszerű feladat pótolni a bajnoki góllövőlistát vezető Feczesin Róbertet, aki a másodosztály középmezőnyében toporgó Vasashoz távozott. Ugyanakkor furcsa, hogy a lila-fehér csapat idei két bajnokiján egyetlen pontot sem szerzett, s az utolsó őszi bajnokiját is idevéve gólra sem futotta az erejéből.

Ezen a szerdán Mezőkövesden igyekezett változtatni, mégis a hazaiak előtt adódott az első ígéretes gólszerzési lehetőség. A 8. percben Cseri Tamás csaknem 25 méterről jobbal vette célba Banai Dávid kapuját, labdája a bal oldali kapufa felső részéről a gólvonalra, onnan meg kifelé pattant. A hazaiaknál egyébként Guzmics Richárd a hétfői edzésen megsérült, ezért Matija Katanec került a védelem tengelyébe. A kispadon pedig ott ült a mezőkövesdiek új szerzeménye, a tádzsik kapus, Danyilo Rjabenko. Az újpestiek összeállításában az jelentett némi meglepetést, hogy Zsótér Donátnak és Szakály Péternek is csak a padon jutott hely.

Az újpestiek labdatartásából csupán enyhe mezőnyfölényre futotta, mégis – derült égből villámcsapásként – vezetéshez jutottak a 13. percben. Igaz, Szappanos Péter és Berecz Zsombor sajátos „összjátéka” kellett ahhoz, hogy utóbbi feliratkozzon az öngólszerzők listájára. A hazaiak nehezen tértek magukhoz a sokkból, a sok pontatlanság miatt az első félidőben nem sok esélyük volt az egyenlítésre.

Jó iramban kezdődött a második félidő. A hazaiak vezetőedzője, Kuttor Attila remekül cserélt a szünetben, ugyanis a pályára küldött Marin Jurina egyenlített. Dicséretet érdemel Berecz Zsombor, aki az alapvonal közeléből adott középre a gól előtt. Ám nem tartott sokáig a mezőkövesdi öröm, mert csaknem négy perccel később Simon Krisztián jobbról pontosan emelt középre, Novothny Soma pedig Szappanos Péter kapujába talált. A télen visszatérő center volt tehát az, aki lila-fehér oldalról idén először feliratkozott az újpesti gólszerzők közé. Duplázhatott volna, a hajrában azonban a lécet találta el, ezért jócskán maradtak még izgalmak a folytatásra.

A Mezőkövesd arra kényszerült, hogy kockáztasson, és bár többet támadott, hátul szellősen védekezett. Erőfeszítése azonban meghozta a gyümölcsét, lankadatlan küzdőszellemének köszönhetően egyenlített a bosnyák válogatott Dino Besirovic révén, így egy pontot sikerült megmentenie. Az újpestiek is egy egységgel gazdagodtak – jóllehet ők alighanem a hárommal sokkal boldogabbak lettek volna. 2–2