Megnyerte a Kisvárda a keleti rangadót a Mezőkövesd ellen

BORBOLA BENCE (összefoglaló), O. ISTVÁN (percről percre)BORBOLA BENCE (összefoglaló), O. ISTVÁN (percről percre)
2020.10.03. 16:44
Meglepte a Kisvárda a Mezőkövesdet (Fotó: Földi Imre)
Hamar kétgólos előnyre tett szert a vendég Kisvárda Mezőkövesden az NB I 6. fordulójában, és bár kapuscsere is történt a hazai gárdánál, nem oldotta meg a helyzetet, végül várdai öngóllal tudtak csak szépíteni a borsodiak.

LABDARÚGÓ NB I
6. FORDULÓ

MEZŐKÖVESD–KISVÁRDA 1–2 (0–2)
Mezőkövesd,Városi Stadion,1520néző.Vezette:Kárpály
Gólszerző: Ene (90. – öngól), ill. Szimovics (5.), Navrátil (14.)

ONLIVE SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS ITT!

Hat perc volt hátra a kezdésig, amikor Marco Rossi leült a mezőkövesdi lelátóra. A szövetségi kapitány laza öltözetben, szokásos válltáskájával foglalt helyet, bőszen elkezdte nyomogatni mobiltelefonját, mihelyst azonban a játékosok megjelentek a játékoskijáróban, zsebre vágta készülékét, és csakis a pályára figyelt. Már csak azért is, mert egyik kiszemeltjét, Cseri Tamást a kezdés előtt 100. NB I-es mérkőzése alkalmából köszöntötték, a középpályás óriási ajándékkosarat kapott az alkalomra.

Az igazi ajándékot néhány perccel később mégis a Kisvárda kapta. A mezőkövesdiek hátsó alakzata szilveszteri bakiparádéba illő gólt hozott össze a vendégeknek. Danilo Rjabenko kapus és Matija Katanec hátvéd nem értette meg egymást: az ukrán és a horvát játékos hibáját a szerb Szlobodan Szimovics kihasználta, és könnyedén tekert az üresen tátongó kapuba (0–1).

A szurkolók arcára mosolyt csaló gól megzavarta a kövesdi futballistákat, ide-oda szaladgáltak, és negyedóra sem telt el a találkozóból, amikor a Kisvárda megduplázta előnyét (0–2). Kuttor Attila vezetőedző a kispadhoz fordult, intett Szappanos Péternek, a vezetőedző úgy ítélte meg, a kapujából ismét rossz ütemben kilépő Danilo Rjabenko reménytelenül elvesztette a fonalat. Ilyet is ritkán látni a magyar élvonalban: a 18. percben kapust cserélt az egyik csapat.

Harag persze nem volt, Kuttor Attila és a lecserélt ukrán kapus pacsizott egyet, mielőtt utóbbi eltűnt volna az öltözőfolyosó mélyén, de a váltás nem hozott változást a Mezőkövesd játékába, a hazaiak továbbra is zavartan futballoztak. Hiába az ötvédős rendszer, a várdaiak az első félidőben akár négy-öt góllal is vezethettek volna, Claudiu Bumba mesteri lövéssel a lécet találta telibe, a kispad előtt Supka Attila nem véletlenül fogta a fejét, fél óra alatt lezárhatták volna a találkozót. Ha ökölvívó-mérkőzésen lettünk volna, az első felvonásban kiütés lett volna a vége.

A Mezőkövesd becsületére legyen mondva, a fordulás után a játékosok összeszedték magukat. Kuttor Attila cserecsatára, Marin Jurina harminchat másodperc elteltével gólt fejelhetett volna, ha a bólintás bemegy, ki tudja, mi lett volna a vége. Így küzdelmes második negyvenöt percet láthattunk, a hazaiak kapartak a szépítésért, hogy nyílttá tegyék a találkozó hajráját, míg a vendégek okosan járatták a labdát, és leginkább kontratámadásokból veszélyeztettek. A kövesdi szurkolók egyre türelmetlenebbül figyelték az eseményeket, a szakmai stáb és a labdarúgók is kaptak hideget-meleget, pedig a hazaiak ekkor legalább már lövésekkel próbálkoztak. Kuttor Attila egyre több támadót vezényelt pályára, a szépítés azonban már későn jött, így hiába volt minden erőfeszítés. 1–2

A Mezőkövesd némileg váratlan vereséget szenvedett hazai pályán, de úgy is fogalmazhatunk, a Kisvárda folytatta jó sorozatát, és sorozatban harmadik idegenbeli mérkőzését is megnyerte. A várdaiak a Bp. Honvéd (2–1) és az Újpest (4–2) után az elmúlt idény negyedik helyezettje, a Mezőkövesd otthonából is elhozták a három pontot.