Továbbra is hibátlan a Mezőkövesdet is legyőző Honvéd

DOROS LÁSZLÓDOROS LÁSZLÓ
2018.08.12. 18:51
A Mezőkövesd és a Honvéd is mindent megtett a sikerért, de ezúttal a kispestieké lett a három pont (Fotó: Dömötör Csaba)
A labdarúgó NB I negyedik fordulójának utolsó mérkőzésén a Budapest Honvéd jó iramú, eseménydús összecsapáson Holender Filip góljával idegenben győzte le a Mezőkövesdet. Ezzel a 2007–2008-as idény óta először kezdte négy győzelemmel a bajnokságot a kispesti alakulat – akkor is, most is Supka Attila irányításával.

NB I
4. FORDULÓ

Mezőkövesd–Budapest Honvéd 0–1 (Holender 51.)
Mezőkövesd, Városi Stadion, 3248 néző. V: Erdős

Egy évvel ezelőtt három forduló után a Mezőkövesdnek hat, a Honvédnak öt pontja volt. A mostani idényben már más a helyzet: a kispestiek százszázalékosak, a kövesdiek ugyanakkor – még ha a Mol Vidi elleni bajnoki elhalasztása miatt egy meccsel kevesebbet is játszottak – eddig négy pontot gyűjtöttek. A kék-sárgák elégedettek lehettek a Debrecenben mutatott teljesítményük miatt (1–1), Kuttor Attila vezetőedző azonban igyekezett jól kihasználni a kéthetes szünetet, s egymás közötti játékkal próbált csiszolni együttese futballján.

A hazai szurkolókat elsősorban az foglalkoztatta a leginkább, hogy a kezdőben kap-e helyet a nemrég átigazolt brazil André Alves. Nos, Kuttor Attila úgy döntött, hogy nem kockáztat, így a korábbi élvonalbeli és ciprusi gólkirály a kispadon foglalt helyet. A gólszerzés feladatát így Sztefan Drazsics és Koszta Márk kapta a Mezőkövesdnél.

A vendégek vehemensen kezdtek, fölényüket jelezte, hogy a mezőkövesdiek két percig át sem tudták lépni a felezővonalat. Mindkét együttes a három belső védős felállást választotta, ezzel inkább a pályaválasztó vállalt kockázatot. Tíz perc után kiegyenlített lett a játék, igaz, a kapuk nem forogtak veszélyben. A Honvédnál csak Danilo volt elöl, ő azonban többnyire elveszítette a párharcait.

A szórványos hazai ellencsapások a 17. percben csaknem gólt hoztak, végül Szeles Tamás lövése Baráth Botondról vágódott szögletre. Az esetnél Gróf Dávid már vert helyzetben volt. Sztefan Drazsics aztán kétszer is ígéretes helyzetbe került, ám lövés helyett cselezni próbált – mindhiába.

Óvatosnak mutatkoztak a felek, majd Vadócz Krisztián félmagas lövését tolta bravúrral szögletre Dombó Dávid. Ezek után a Honvéd percei következtek, ezt a vendégek labdabirtoklási fölénye támasztotta alá. Félóra elteltével lement a nap, elviselhető lett a hőmérséklet, és az enyhülés jót tett az összecsapás színvonalának is.

A Mezőkövesd sok-sok passzal építkezett, míg a vendégek gyorsabban szövögették az akcióikat. Hiányoltuk azonban a kockázatvállalást, mentek a játékosok becsülettel, „daráltak” rendesen, ám a gól nagyon hiányzott.

Az 51. percben aztán ez is megszületett: Holender Filip kapott egy hosszú indítást, Dombó Dávid kicselezése könnyű feladatnak tűnt, aztán már csak az üres kaput kellett eltalálni. A gól megfogta a Mezőkövesdet, több lett játékában a hiba, a pontatlanság. Ráadásul a kispesti kaput sem tudta veszélyeztetni, mert senki sem akadt, aki megvillant volna, ezért a próbálkozások rendszeresen elakadtak.

A hazaiak nagy erőket mozgósítottak az egyenlítésért, az utolsó tíz percben André Alves is pályára lépett. Küzdött, hajtott a Mezőkövesd, de eredménytelenül. Így aztán Kuttor Attila vezetőedző csapata idénybeli első vereségét szenvedte el, míg a Honvéd a negyedik akadályt is remekül vette – és tartja a lépést a Ferencvárossal.

1. Ferencvárosi TC 4 4 13–3 +10 12
2. Budapest Honvéd 4 4 9–2 +7 12
3. MTK Budapest 4 3 1 6–5 +1 9
4. Debreceni VSC 4 2 2 5–2 +3 8
5. Mol Vidi FC 3 1 2 6–2 +4 5
6. Újpest FC 4 1 2 1 4–5 –1 5
7. Mezőkövesd Zsóry FC 3 1 1 1 4–3 +1 4
8. Szombathelyi Haladás 4 1 1 2 7–9 –2 4