A Honvéd az utolsó pillanatokban szerzett góllal győzött

2017.08.19. 17:53
A Mezőkövesd közel állt a bravúrhoz (Fotó: Szabó Miklós)
A labdarúgó NB I 6. fordulójában a címvédő Budapest Honvéd Baráth Botond góljával sokáig vezetett Mezőkövesden, majd Baracskai Roland találatával egyenlítettek a hazaiak és úgy nézett ki, megszereznek egy pontot, de a 94. percben Kadima Kabangu eldöntötte a meccset.

NB I
6. FORDULÓ
MEZŐKÖVESD–HONVÉD 1–2
(Baracskai 72., ill. Baráth 22., Kabangu 94.)
Mezőkövesd, 3215 néző. Vezette: Erdős

A mérkőzés online tudósítását ide kattintva olvashatja!

A három mérkőzés óta nyeretlen Mezőkövesd alighanem kellemesebb ellenfelet is el tudott volna képzelni, hogy megszakítsa gyengébb szériáját, de a Honvéddal kellett megküzdenie, amely a forduló előtt tízmeccses veretlenségi sorozattal büszkélkedett.

Bár nem kezdett megilletődötten a hazai együttes, a fővárosiak hamar éreztették, hogy nincs azonos súlycsoportban a két gárda – a 10. perc után már inkább csak a kispestieknél volt a labda.

A mérkőzésről készült képgalériát IDE KATTINTVA tekintheti meg!

Nyomásnak nem lehet nevezni az ezt követő periódust, de tény, hogy a címvédő állt közelebb a gólhoz. A 22. percben meg is lett a vezető találat, igaz, Baráth Botond véleményes mozdulattal volt eredményes. Danilo szemet gyönyörködtető, a kövesdi kaputól 16 méterre bemutatott ollózásával kezdődött a veszély – ezt még Tujvel védte –, majd a szöglet után a brazil fejelt a kaputól néhány centire álló Baráthhoz, akinek úgy tűnt, hogy a kezéről pattant be a labda. 0–1

A folytatásban is a vendégek irányították a mérkőzést, elsősorban a már említett Danilo kergette őrületbe a védőket, de a mindig veszélyes Davide Lanzafame és Djordje Kamber elől is kellett mentenie a hazaiaknak.

A második játékrészben érezte a Mezőkövesd, hogy többet kell nyújtani, ezzel egy időben pedig a Honvéd mintha visszavett volna egy kicsit a tempóból, legalábbis nem volt már olyan lendületes, mint az első 45 perc során.

Sorra záporoztak a labdák Gróf Dávid kapuja felé, a 72. percben aztán már tehetetlen volt a kapus: Cseri Tamás bal oldali beadását a csereként beállt Baracskai Roland mesterien fejelte a kapu jobb oldalába (1–1). Érdekesség, hogy a támadó az emlékezetes, Paks elleni fordításból is góllal vette ki a részét.

Kabangu a 94. percben döntött (Fotó: Szabó Miklós)

Fordításról ezúttal nem írhatunk, a Honvéd mindent megtett, hogy még egyszer eredményes legyen – olasz csatára révén majdnem megszerezte a forduló gólját, ám a félollózó mozdulattal eleresztett lövés a kapufáról kifelé pattant. Minden igyekezet ellenére kis híján kifutott az időből Erik van der Meer együttese, de a 94. percben Kadima Kabangu befejelte a mindent eldöntő találatot. 1–2

A Honvéd veretlenségi sorozata ezzel 11-re nőtt, míg a Mezőkövesd már egyhuzamban a negyedik meccsén nem győzött.

1. Budapest Honvéd 6 4 2 12–6 +6 14
2. Videoton FC 5 3 2 9–4 +5 11
3. Ferencvárosi TC 6 2 4 11–4 +7 10
4. Diósgyőri VTK 6 2 3 1 10–9 +1 9
5. Vasas FC 6 2 1 3 5–8 –3 7
6. Mezőkövesd Zsóry FC 6 2 1 3 7–13 –6 7
7. Újpest FC 6 1 4 1 9–9 0 7
8. Szombathelyi Haladás 6 2 4 4–10 –6 6