Mezőkövesdi vereségével kiesett a Haladás

DOROS LÁSZLÓDOROS LÁSZLÓ
2019.05.11. 16:46
Nem bírtak a szombathelyiek a kövesdiekkel (Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt)
Hiába lett volna létfontosságú a győzelem a Haladásnak a labdarúgó NB I 32. fordulójában, a nehéz helyzetben lévő vendégek egygólos vereséget szenvedtek a Mezőkövesdtől. Ezzel eldőlt, hogy a szombathelyi csapat biztosan búcsúzik az első osztálytól.

LABDARÚGÓ NB I
32. FORDULÓ
MEZŐKÖVESD–HALADÁS 1–0 (Moutari 65.)
Mezőkövesd,
Városi Stadion, 1500néző.Vezette:Solymosi Péter

Noha szombat délután az MTK Budapest és a Kisvárda is kikapott, miközben a Diósgyőr ikszelt, a Haladás nem tudta életben tartani a bennmaradási reményeit, és tizenegy évnyi élvonalbeli szereplés után búcsúzik az élvonaltól.

Ami azt illeti, a Mezőkövesd Zsóry nem kíméli a kiesés elől menekülő csapatokat: április 27-én hazai környezetben múlta felül a Diósgyőrt (3–0), május 4-én pedig a fővárosban nyert az MTK Budapest ellen (1–0). Így aztán nem sok jóra számíthatott a sereghajtó Szombathely sem. Különösen annak fényében nem, hogy a Mezőkövesd elleni eddigi két, idénybeli bajnokiján egyetlen pontot sem szerzett: Kuttor Attila gárdája októberben 2–0-ra győzte le a zöld-fehéreket, idén februárban pedig idegenben nyert 2–1-re.

Minden a kövesdi együttes mellett szólt, legfőképpen talán az, hogy a vendégeknek a kezdés előtt jószerével már csak némi matematikai esélyük maradt a bennmaradás kiharcolására.

A vasiak ennek ellenére támadólag léptek fel, de a játékukba sok átadási hiba csúszott. Az egyéni próbálkozások sem vezettek eredményre, ezért a csapatok némi „birkózással” múlatták az időt. A 20. percben Király Gábort sérülés miatt le kellett cserélni, majd életjeleket adott magáról a Mezőkövesd is, igaz, a veszélyes helyzetek kialakításával adós maradt Kuttor Attila legénysége. Negyvenöt perc telt el úgy, hogy egyetlen kaput eltaláló lövést sem jegyezhettünk fel. A vendégek többet birtokolták a labdát, és így enyhe mezőnyfölényben futballoztak, a tizenhatos előterében azonban elfogyott a tudományuk.

A második félidő elején Funsho Bamgboye találta el nyolc méterről a bal kapufa tövét a labdával, és ez akár ébresztőt is jelenthetett volna a hazaiaknak, akik azonban továbbra is kocogós tempóban játszottak. Jobbára a hazai térfélen pattogott a labda, a 66. percben ugyanakkor váratlanul a csereként beállt Amadou Moutari közelről laposan Rózsa Dániel kapujába talált, és a gól mintha kedvét szegte volna a szombathelyieknek. A Haladás játékából tovaszállt a meggyőződés, a hit és az önbizalom, márpedig ezek nélkül képtelenség nyerni – vagy akár gólt szerezni. A Mezőkövesd rászolgált az 1–0-s győzelemre, a Haladás pedig az utolsó forduló eredményeitől függetlenül búcsúzott az élvonaltól.