A Mezőkövesd lerohanta az első félidőben a Ferencvárost

2020.02.22. 19:20
A Mezőkövesd az első félidei remek futballjával és az azt követő jó védekezésével 3–0-ra megverte odahaza az éllovas és címvédő Ferencvárost a labdarúgó NB I 22. fordulójának rangadóján.
Joggal örülhettek a hazaiak (Fotó: Micheller Szilvia) – A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK

LABDARÚGÓ NB I
22. FORDULÓ

Mezőkövesd–Ferencváros 3–0 (Karnyicki 11., Besirovic 29., Cseri 33.)
Mezőkövesd, Városi Stadion, 4140 néző. Vezette: Iványi

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Az Ifjúság útja és a Mindszenty József utca sarkán nagyobb társaság múlatta az időt: a padkán tálcányi dobozos sör hevert, egy másik szatyorban az összelapított flakonok sorakoztak. Rend a lelke mindennek! A drukkerek a szelektív hulladékgyűjtésből is jelesre vizsgáztak. Olykor rázendítettek, máskor integettek az arra járó autósoknak, elnézve ruházatuk színösszeállítását a fővárosból érkeztek, és nem a mezőkövesdiek kedvéért utaztak ilyen sokat...

Nem tudjuk, milyen az átlagos szombat a városban, ám elnézve stadionhoz közeli utcákat, aligha ilyen. A rangadóra elővételben eladták az összes belépőt, lépten-nyomon jókedvű, iszogató, éneklő drukkerekbe botlott az ember, a környező kocsmák tulajdonosai délután ugyancsak kitehették volna a megtelt táblát, és mint kiderült, bánhatta, aki nem volt ott szombaton a helyi arénában.

A Mezőkövesd kisebb csodát vitt véghez, negyvenöt perc leforgása alatt három gólt vágott a Ferencvárosnak.

A vendégdrukkerek nem hittek a szemüknek, az eddig önbizalomtól duzzadó csapatuk egyszerűen nem találta az ellenszert. Elnézve a Fradi futballját, a játékosok sem igen értették, mi történik a pályán, a bajnokság csodacsapata gyakorlatilag úgy ment át rajtuk, akár egy úthenger... Az első félidei statisztika is megdöbbentő volt, a hazaiak 73 (!) százalékban birtokolta a labdát, ilyet Szerhij Rebrov együttese ellen még a spanyol Espanyol sem produkált.

Az idényben eddig remekül védekező ferencvárosiak sorra adták el a labdákat a kapujuk előterében, a második és a harmadik hazai gól is ilyen szituációból született. A zűrzavart az okozhatta, hogy a kövesdiek bátran letámadták a vendégeket, az ellenfél térfelének közepénél rárontottak a ferencvárosiakra, ez láthatóan nem ízlett Sigér Dávidéknak. A Szerhij Rebrov edzette csapat nincsen hozzászokva, hogy a magyar mezőnyben bárki is ilyen agresszíven futballozzon ellene.

Ahogy fogyott a vendégek önbizalma, úgy nőtt a hazaiaké, a bosnyák Dino Besirovic máris helyi kedvenc lett, hatodik NB I-es mérkőzésén harmadik gólját szerezte, s nem mellékesen kiosztott három gólpasszt is, úgyhogy a drukkerek máris főnyereményként emlegetik. A mezőkövesdi játék az utolsó fél órára átcsapott cifrázásba, a tizenhatos közelébe érve pimaszabb cseleket is megengedtek maguknak. A végére alighanem kifulladtak a hazai futballisták, ami nem is csoda, hetven percig letámadták a listavezető Ferencvárost.

Emlékezetes rangadót játszott a két csapat egymással, fradisták pedig biztosan elfelejtenék ezt az estét, finoman fogalmazva sem jött össze nekik semmi. Érdekes volt ugyanakkor látni, hogy a lefújást követően a zöld-fehér tábor is megtapsolta a sajátjait, alighanem úgy volt vele, az idényben óhatatlanul becsúszik egy-egy ilyen gyengébb találkozó, és abban reménykedik, hogy egy hét múlva a Debrecen ellen hazai pályán ismét a régi Fradit látja majd. A hazai publikum hosszú percekig felállva ünnepelt, ha rajtuk múlik, a kövesdi futballisták másnap reggelig osztogatták volna az autogramokat. 3–0

Kuttor Attilának pedig összejött a várva várt skalpgyűjtés: mezőkövesdi vezetőedzőként immár a Ferencvárost is legyőzte.