Két gólt kapott a Kövesd, hétmeccses szériát épített a Loki

2017.10.14. 15:19
Nem volt tökéletes állapotban a gyep (Fotó: Meder István)
Jó iramú, helyzetekkel tarkított találkozón a Debrecen 2–0-ra legyőzte a Mezőkövesd csapatát. Az első játékrészben legalább négy gólt rúghatott volna Herczeg András csapata, a sok hibát a második félidőre feltámadó hazaiak kihasználhatták volna – viszont jött Bódi Ádám, és lezárta a mérkőzést, ezzel a hajdúságiak hétmeccses veretlenségi szériát tudhatnak magukénak.

LABDARÚGÓ NB I
12. FORDULÓ
MezőkövesdDebreceni VSC 0–2 (Mengolo 28., Bódi 84.)
Mezőkövesd,
Városi Stadion, 1641 néző. Vezette: Vad II

Ma már csak emlék, hogy a második fordulót követően csak a Mezőkövesd volt hatpontos, egyik győzelmét éppen Debrecenben aratta a DVSC ellen. A Loki ellenben beragadt, de azóta nagyot változott a világ: Herczeg András csapata magára talált, szép lassan elindult felfelé, s ma már a dobogós pozícióban van, míg a Mezőkövesd épp a második forduló óta nyeretlen, a nagyszerű kezdést hat vereség és három döntetlen követte – így a házigazda kieső helyről várta ezt a mérkőzést.

Azt azonnal látni lehetett, hogy a mezőkövesdiek elszántan vetik magukat a küzdelembe, Tóth Bence a második percben messziről csúszott be, hogy aztán kisebb lökdösődés kövesse ezt a jelenetet. Ám hiába az akarat, az is feltűnt, hogy a debreceniek nagyobb önbizalommal és szervezettebb játékkal kezdték a mérkőzést, a kilencedik percben Sós Bence teljesen egyedül futhatott a hazai kapu felé, ám hibázott, s bár a másik oldalon Jakub Brasen fejelhetett volna gólt, mégis egyértelműen a Loki irányított.

Iszlai Bence első hazai meccsén belső védőként rendkívül rossz napot fogott ki: katasztrofális labdaátvétele után Justin Mengolo ellopta tőle a labdát, ő is teljesen egyedül törhetett a kapu felé, de a légiós sem tudta gólra váltani a ziccert – nem csoda, hogy Herczeg András tőle szokatlan vehemenciával dühöngött is egyet a kispad előtt.

A Loki kihasználva azt, hogy szinte átjáróház a mezőkövesdi védelem, újabb nagy helyzetet dolgozott ki, és Varga Kevin átadását Justin Mengolo már gólra váltotta (0–1; amúgy a gólpasszt adó futballista ujjtörést szenvedett az előző fordulóban, meg is kellett operálni, de számára jól jött a válogatott meccsek miatti kéthetes bajnoki szünet, s kötéssel a kezén vállalni tudta a játékot).

Fél óra elteltével akár négy góllal is vezethetett volna a DVSC, s ennek apropóján Radványi Miklós át is szervezte a védelmet, alighanem belátta, hogy Iszlai Bencének nem jó posztot választott a taktikában, ezért egy sorral feljebb küldte, az utánpótlás-válogatott Szalai Attila kapott játéklehetőséget – néhány pillanattal később az előretoltabban játszó labdarúgó már az ellenfél kapujánál bukkant fel, de lövését védte Nagy Sándor.

S apropó, kapusok.Nem irigyeltük őket, ugyanis a bajnoki szünetben gyeptéglázták az ötösön belüli területet, emiatt minden egyes támadást követően úgy nézett ki a pálya a kapuk előterében, mintha egy vakondcsalád járt volna arra. A játékosok hosszasan próbálták visszailleszteni helyükre a kifordult gyeptéglákat, egy ízben még Vad II István is beszállt a pályamunkások táborába, s látszott, hogy mindez nagyon zavarja a futballistákat.

No, de vissza a futballjelenetekhez: a Loki már az első félidőben kiütéses győzelmet alapozhatott volna meg, majd igencsak megkönnyebbült, amikor a második félidőben Marek Strestík hatalmas helyzetben nem találta el a kaput.

„Lecsúszott a lábamról a labda – kesergett a lefújást követően Marek Strestík.Nem játszottunk jól, különösen az első félidőben volt gyenge a teljesítményünk, de mindent megpróbáltunk a szünet után, hogy visszahozzuk a mérkőzést. Nem sikerül semmi. Rengeteget hibázunk, így ennek sajnos csak vereség lehetett a vége.”

A Loki aztán a második gólt is megszerezte, a vendégek több mint egy percig birtokolták a labdát, kipasszolták a hazaiakat, és a látványos akciót Bódi Ádám fejezte be. 0–2

„Nagyjából ilyen mérkőzésre számítottunk – mondta Tőzsér Dániel, aki ezúttal is a DVSC meghatározó játékosa volt. – Tudtuk, hogy a gyors támadóink zavart tudnak okozni, így a megszerzett labdával azonnal ellentámadást indítottunk, amikor csak lehetett. Az első félidőben több góllal vezethettünk volna, de szerencsére ezúttal belefért, hogy a legtöbb ziccert veszni hagytuk. A mérkőzés délelőttjén még kérdéses volt, hogy tudom-e vállalni a játékot, mert pénteken kaptam egy rúgást a lábamra, és bár a mérkőzés közben bemelegedett a combom, attól tartok, vasárnap újra érzem majd a fájdalmat...”

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

1. Videoton FC 12 7 4 1 25–14 +11 25
2. Ferencvárosi TC 12 6 5 1 26–13 +13 23
3. Debreceni VSC 12 6 3 3 19–9 +10 21
4. Budapest Honvéd 12 5 4 3 20–20 0 19
5. Paksi FC 12 4 5 3 19–19 0 17
6. Vasas FC 11 5 1 5 17–21 –4 16
7. Diósgyőri VTK 12 4 3 5 22–22 0 15
8. Puskás Akadémia FC 12 4 3 5 17–19 –2 15