NB I: Marko Nikolics gratulált a Fradi „valószínűsíthető” bajnoki címéhez

2019.04.21. 07:23
A Ferencváros 4–1-re legyőzte a Mol Vidit a labdarúgó NB I 29. fordulójában, így a folytatásban mindössze két pontra van szüksége ahhoz, hogy megnyerje a bajnokságot. A mérkőzés után a fehérváriak vezetőedzője, Marko Nikolics már gratulált is a zöld-fehéreknek a valószínűsíthető aranyéremhez, míg Szerhij Rebrov elmondta, két pihenőnappal jutalmazza a játékosait.

„Mindenekelőtt gratulálok a szurkolóknak, mert nagyon kitettek magukért. A játékosokat nagyon motiválja, hogy ilyen tábor előtt játszhatnak mondta Szerhij Rebrov. – Revansot szerettünk volna venni a Vidin, hiszen az előző egymás elleni mérkőzésen is megvolt az akarás, de nem sikerült olyan teljesítményt nyújtanunk, mint ma. Az volt a terv, hogy küzdjünk, együtt harcoljunk a klubért, a szurkolókért. Olyan hangulata volt ennek a meccsnek, mintha háborúba mennének az emberek. A második félidő előtt türelemre intettem a fiúkat, hogy fejezzék be a támadásokat, tartsák meg a labdát, ne akarják a szünet után gyors góllal eldönteni a találkozót. A fiúk most kaptak tőlem két nap pihenőt, de utána ugyanúgy készülünk, mint eddig. Megtaláltuk a saját stílusunkat, ezen az úton akarunk továbbhaladni.”„Mindenekelőtt gratulálok a szurkolóknak, mert nagyon kitettek magukért. A játékosokat nagyon motiválja, hogy ilyen tábor előtt játszhatnak mondta Szerhij Rebrov. – Revansot szerettünk volna venni a Vidin, hiszen az előző egymás elleni mérkőzésen is megvolt az akarás, de nem sikerült olyan teljesítményt nyújtanunk, mint ma. Az volt a terv, hogy küzdjünk, együtt harcoljunk a klubért, a szurkolókért. Olyan hangulata volt ennek a meccsnek, mintha háborúba mennének az emberek. A második félidő előtt türelemre intettem a fiúkat, hogy fejezzék be a támadásokat, tartsák meg a labdát, ne akarják a szünet után gyors góllal eldönteni a találkozót. A fiúk most kaptak tőlem két nap pihenőt, de utána ugyanúgy készülünk, mint eddig. Megtaláltuk a saját stílusunkat, ezen az úton akarunk továbbhaladni.”

Marko Nikolics így értékelt.

„Gratulálok a Ferencvárosnak, és nemcsak a mai győzelemhez, hanem ahhoz is, hogy ezzel a győzelemmel már megnyerték a bajnoki címet is. Nagyon büszke vagyok a csapatomra, ezt elmondtam az öltözőben is, le a kalappal az előtt, amit az egész szezonban nyújtottak. Szinte az egész szezonban háromnaponta játszottunk, és ennek a periódusnak még nincs vége. Ma sem számíthattunk több játékosra, küszködtünk a szezonnak ebben a szakaszában, ami a keret létszámát illeti. Az első félidőben hozta a csapat azt a mentalitást, amit elvártam, de történt egy buta szabálytalanság, egy buta piros lap, s ez befolyásolta a mérkőzés sorsát. Tizenhárom mérkőzésen nem kaptunk ki, balszerencsénkre eközben a Ferencváros is ugyanilyen győzelmi sorozatban volt. Ez ma nem a mi esténk volt, nem lehet olyan hibákat elkövetni, amelyeket mi elkövettünk.”

AZ 1–2. HELYEZETT HÁTRALÉVŐ MECCSEI

A Ferencváros négy fordulóval az NB I zárása előtt 11 ponttal vezet a Mol Vidi FC előtt, azaz az FTC szombati 4–1-es sikerével gyakorlatilag eldőlt, hogy a zöld-fehérek nyerik meg az NB I-et. A Vidinek még van matematikai esélye arra, hogy megelőzze a Fradit, de ehhez az FTC-nek az összes hátralévő mérkőzését el kellene veszítenie, míg a Vidinek nyernie kellene.

Egy FTC-iksz is beleférhet, ebben az esetben a győzelmek száma azonos lenne, a Vidinek pedig le kellene dolgoznia a gólkülönbség tekintetében kialakult hátrányát. Az FTC jelenleg +34-gyel áll, a Vidi +15-tel.