Fordulatos meccsen verte meg a Pápa a Kecskemétet

2014.08.09. 18:26
Támadásban a pápaiak (Fotó: Gy. Balázs Béla)
A labdarúgó NB I 3. fordulójában a Lombard Pápa a Kecskemét csapatát fogadta, és fordulatos mérkőzésen 3–2-re legyőzte. A végeredmény már az első félidőben kialakult – a pápaiak második győzelmüket aratták, a Kecskemét továbbra is pont nélküli.

Bár a hazaiak a legutóbbi forduló legnagyobb meglepetését okozva legyőzték a Ferencvárost, a vendégek pedig két meccsből két vereséggel álltak a bajnokságban, a 7. percben mégis a kecskemétiek szereztek vezetést, miután Marko Vukaszovics remek ütemben ugratta ki Novák Csanádot, aki egyedül törhetett kapura, és 10 méterről a bal alsóba lőtt (0–1).

Aztán két perccel később Novák újabb gólt szerezhetett volna, de az 5-ös jobb csücskétől a hosszú sarok mellé lőtt. Így aztán a 20. percben első valamirevaló helyzetéből egyenlíteni tudott a hazai csapat, egy bedobást Vadims Zulevs Marián Sluká elé csúsztatott, aki 15 méterről kapásból a kapu jobb alsó sarkába bombázott (1–1).

Az egyenlítés nem törte meg a vendégeket: öt perccel később Dejan Karan lövését kellett fognia Szűcs Lajos kapusnak, a 29. percben pedig már ő is tehetetlen volt. Ivan Lovric szerzett labdát az alapvonalnál, jobbról középre adott, ahol Darko Pavicsevics érkezett, és a kapu jobb oldalába fejelt (1–2).

A félidő hajrájában azonban óriási fordulat állt be a mérkőzésen: a 42. percben egy kavarodás után Csizmadia Csaba elé került a labda, aki 8 méterről nem hibázta el a kapu bal alsó sarkát (2–2). Egy perccel később pedig már fordítottak is a hazaiak, Kenesei Krisztián bal oldali beadását Sasa Popin bólintotta a kapu jobb oldalába (3–2).

Szegény embert még az ág is húzta, nem elég a fordítás, még a második kecskeméti gól szerzője, Pavicsevics is megsérült, és még a szünet előtt le kellett cserélni, de aztán a szünetben újabb cserét hajtott végre Bekő Balázs. Fel is pörögtek a vendégek: előbb Szavics fejesét kellett védenie Szűcsnek, aztán éppen az egyik csereember, Bebeto cselezte át magát a védőkön, ám pontos lövésre már nem maradt ereje, így három méterről mellé gurított.

A pápaiak meg kontráztak, és egy ilyen során Varga Róbert hibájából Sluká törhetett egyedül kapura, de elkapkodta a lövést, a labda elkerülte a kaput. A félidő közepén az ugyancsak cserember, Tölgyesi Viktor és Bebeto lövéseit kellett kiöklöznie Szűcs kapusnak, a hajrában pedig Novák közeli lövését védte ugyanő bravúrral. Megvoltak tehát a vendéghelyzetek, mégis maradt a 3–2, amivel a kecskemétiek továbbra is pont nélkül állnak a tabellán.

NB I
3. FORDULÓ
PÁPA–KECSKEMÉT 3–2
(Sluká 20., Csizmadia 42., Popin 43., ill. Novák 7., Pavicsevics 29.)

Diósgyőri VTK–Szombathelyi Haladás (Sport2) Németh Ádám
A Ferencváros–Dunaújváros PASE mérkőzést a hazai csapat Chelsea elleni, vasárnapi stadionavatója miatt későbbre halasztották, az új időpont még nem ismert.