Kiállítás itt is, ott is, de mezőkövesdi győzelem Kisvárdán

VAJDA GYÖRGY (összefoglaló), RUSZNÁK GYÖRGY (percről percre)VAJDA GYÖRGY (összefoglaló), RUSZNÁK GYÖRGY (percről percre)
2019.09.14. 16:47
Felipe ezt védte, de kétszer kapitulált (Fotó: Pusztai Sándor/Kelet-Magyarország)
Magas hőfokú összecsapást vívott egymással a Kisvárda a Mezőkövesd ellen a labdarúgó NB I 6. fordulójában, és a második helyen álló vendégek nagy küzdelemben nyertek 2–1-re. A szünetben kakaskodásért mindkét csapatból kiállítottak egy-egy játékost, és a csontzenével is tarkított összecsapás végén a Mezőkövesd örülhetett, a Kisvárda pedig három győztes hazai meccs után pont nélkül maradt az otthonában.

LABDARÚGÓ NB I
6. FORDULÓ

Kisvárda–Mezőkövesd 1–2 (Tischler 48., ill. Zivzivadze 12., 63.)
Kisvárda, Várkerti Stadion, 2520 néző. Vezette: Bognár T.
Kiállítva: Cukalasz (a szünetben), ill. Karnyicki (a szünetben)

ÉLŐ SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS ITT!

Jóllehet csak egyetlen honfitársunk, Kovácsréti Márk kapott helyet a Kisvárda Master Good kezdőjében a Mezőkövesd Zsóry elleni bajnokin, ettől még igencsak magyaros futballt produkált a légiósokra épülő Miriuta László vezette csapat az első félidő elején. Lassan, körülményesen, pontatlanul futballozott a hazai együttes, s mert a vendégek rögtön magukhoz ragadták a játék irányítását, a vezető góljukra sem kellett sokat várni. A 12. percben remek szöglet utáni szituációból talált Budu Zivzivadze a brazil Felipe kapujába, így már második gólját jegyezte a korábbi grúz gólkirály az NB I-ben.

A gól után Kuttor Attila, a mezőkövesdiek vezetőedzője átszervezte csapatát, a 4–2–3–1-es hadrendről 4–4–2-re állt át, és a terület jelentős részét átadta a Kisvárdának. Ettől kezdve Cseri Tamásék labdaszerzés utáni gyors kontrákkal próbálkoztak. A Kisvárda viszont többet birtokolta a labdát, s megpróbált a védelem mögé kerülni, leginkább a 19 éves Kovácsréti Márk volt elemében, ám a beadásairól rendszerint lemaradtak a társak.

Az első félidő hajrájában Miriuta László is váltott, megcserélte a két szélsőt, Sasát átrendelte a jobb oldalról balra, Kovácsréti Márkot pedig a jobb szélre vezényelte. A váltás azonban nem okozott különösebb zavart a vendégek védekezésében. A félidőt jelző játékvezetői sípszó viszont alaposan felkorbácsolta a kedélyeket: az öltözőbe vonulók között heves dulakodás alakult ki a folyosón. Azt talán még Columbo felügyelő sem tudná kinyomozni, ki kezdte a lökdösődést, mindenesetre a rendezők közbelépése kellett ahhoz, hogy ne alakuljon bokszmeccsé a találkozó.

Volt azonban két kiállítás, így mindkét csapat megfogyatkozva kezdte a második félidőt, s bár a színvonal nem lett magasabb, az iram fokozódott – és a csereként beálló Tischler Patrik első labdaérintősből egyenlített. Nem sokáig tartott a hazai öröm, Budu Zivzivadze ugyanis másodszor is vezetéshez juttatta a Mezőkövesdet. A Kisvárda azonban nem adta föl, hatalmas energiákat mozgósítva ment előre, ám erejéből nem futotta újabb egyenlítésre, így a 6. fordulóban elkönyvelhette az első idénybeli hazai vereségét. A Mezőkövesd pedig menetel tovább, s nem kis meglepetésre továbbra is a tabella előkelő, második helyén áll. 1–2