Immár a Kisvárda rugdossa a gólokat – a Haladásnak például négyet

SOMOGYI ZSOLTSOMOGYI ZSOLT
2018.09.15. 16:44
Négy gólnak örülhettek a hazaiak (Fotó: Kovács Anikó)
A labdarúgó NB I 8. fordulójában a Kisvárda megszerezte történelme első hazai győzelmét az élvonalban, az elmúlt nyolc idegenbeli bajnokiján csupán egy pontot szerző Haladás ellen, s ezzel utolsó helyre taszította a tabellán szombathelyi riválisát.

LABDARÚGÓ NB I
8. FORDULÓ
Kisvárda–Haladás 4–1 (Ilics 18., 69., Horváth Z. 29. Misic 57., ill. Priskin 66.)

Előrelépés?

Azok után, hogy a Kisvárda Master Good – immár Dajka Lászlóval a kispadon – idegenben 1–0-ra legyőzte a szintén újonc MTK Budapest csapatát, a kisvárdai szurkolók arra volta kíváncsiak: csakugyan előrelépett az együttesük? Választ adhatott a kérdésre a Haladás elleni bajnoki, hiszen egy sokat megélt NB I-es csapat érkezett Magyarország keleti csücskébe.

Nos, hamar kiderült, ez a Kisvárda nem az a Kisvárda, amelyet a bajnokság rajtján a Mol Vidi FC, majd a Bp. Honvéd is négy góllal múlt felül. Sőt, nagyot fordult a világ – már a Kisvárda rugdossa a gólokat.

Mi történt vele?

Nyilván a legkézenfekvőbb válasz, hogy Dajka László érkezését követően a korábbinál lényegesen tudatosabb, szervezettebb futballt láthatunk tőle. Elegendő csak a második gólra utalni: a házigazdák egyértelműen begyakorolt szabadrúgás-variáció révén játszották át a szombathelyieket, és alakítottak ki ziccert Király Gábor kapuja előtt.

Ettől függetlenül is igaz: az első perctől érezni lehetett, hogy a kisvárdai együttes a határozottabb, a középpályán szinte végig az történt, amit a hazaiak akartak, s minden téren felülmúlták a Haladást. A hazai támadók gyors passzokkal, percenként játszották át a vasiak fedezetsorát, és érkeztek nagy lendülettel Király Gábor kapuja elé. A 108-szoros válogatott kapus nem sokat tehetett, tehetetlenül dühöngött, ám hiába irányította a védőket, azok képtelenek voltak felvenni a lendületből érkező hazaiakat.

Már eldőlt a meccs, amikor Rácz Barnabás okos passzát követően Priskin Tamás szépített, de a kapu mögött helyet foglaló, mintegy harminc szombathelyi szurkoló nem sokáig reménykedhetett. A negyedik gól végképp egyértelművé tette, melyik fél szerzi meg a három pontot a mérkőzésen. Ehhez – mármint a negyedik hazai találathoz – elegendő volt ugyanis egy pontatlan passz a kisvárdai térfél közepén, és a villámgyorsan végigvitt kontratámadás végén Brana Ilics egyedül marad Király Gáborral szemben, s bőven volt ideje eldönteni, hogy melyik sarokba passzoljon.