Ismét elhozta a három pontot Várdáról a Ferencváros

ZOMBORI ANDRÁSZOMBORI ANDRÁS
2019.03.30. 16:45
Fontos győzelmet aratott a fehér mezes Ferencváros (Fotó: Török Attila)
Mikalaj Szihnyevics találatával három pontot szerzett a bajnoki címre hajtó Ferencváros a kiesés ellen küzdő Kisvárda otthonában a labdarúgó NB I 26. fordulójában.

LABDARÚGÓ NB I
26. FORDULÓ

Kisvárda–Ferencváros 0–1 (Szihnyevics 47.)
Kisvárda, Várkerti Stadion, 3331 néző. Vezette: Iványi
Kiállítva: Lukjancsuk (60., Kisvárda)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Nehezebb feladat aligha várhatott a Kisvárdára, hiszen a Ferencvárost fogadta, amely tekintélyes pontelőnnyel vezeti a bajnokságot, s utóbbi négy bajnokiját úgy nyerte meg, hogy tizenhat gólt szerzett, és csak egyet kapott.

Persze írhatnánk azt is, hogy az újonc az utóbbi öt hazai bajnokijából hármat megnyert, és kétszer döntetlent játszott, s emellett tavasszal csak a Mol Vidi (1–2) és az Újpest (0–1) vendégeként szenvedett vereséget, vagyis nyilván mindent elkövet a bentmaradásért, ám a hét közepén több várdai labdarúgót is vírus döntött le a lábáról. Ebben az idényben egyébként már harmadszor találkozott a kisvárdai sporttelepen a két együttes (a bajnokságban a Fradi 2–0-ra nyert, a Magyar Kupában 1–1-et játszottak), de mivel közeledik a bajnokság befejezése, talán most volt a legnagyobb a tét.

Dajka László gondjait enyhítette, hogy a korábbi sérültek közül Hugo Seco vállalta a játékot, és a román válogatott Gheorghe Grozav is leült a kispadra, ám hogy kollégájának, Szerhij Rebrovnak mennyivel mások a lehetőségei, jól mutatta: az ukrán tréner többek között Davide Lanzafamét és Varga Rolandot is a cserék közé jelölte.

Nem jelentett meglepetést, hogy a Ferencváros azonnal támadni kezdett, ugyanakkor látni lehetett, hogy nem lesz egyszerű dolga a saját térfelére fegyelmezetten visszaálló Kisvárda ellen. A zöld-fehérek középpályássorának két szélén a brazil Isael és az ukrán Ivan Petrjak személyében két villámgyors labdarúgó jutott szerephez, és bizony a kettejük összjátéka után kellett a hazaiak kapusának, Felipének bátor kivetődéssel mentenie az első negyedóra végéhez közeledve. Még a 20. percnél sem járt a mérkőzés, amikor Mikalaj Szihnyevics közeli perdítése adott munkát ismét a brazil kapusnak (ezúttal is Petrjak elfutása után), hogy aztán a játékrész fele után bebizonyosodjon, ráfizethet a listavezető, ha a támadások erőltetése mellett nem fordít kellő figyelmet a védekezésre. Az egyik vendégszöglet után ugyanis a hazai együttes villámgyors kontratámadást vezethetett, négyen vitték két ferencvárosira a labdát, és ha Brana Ilics pontosan gurít középre, ziccerbe kerülhetett volna a társa. Szerhij Rebrov már az első játékrészben cserélni kényszerült, Miha Blazicot Abraham Frimpong váltotta a védelem tengelyében (az őszi, Üllői úti bajnokin ők ketten szerezték a Fradi góljait), majd négy perccel a játékrész vége előtt újabb, kevés húzásból végigvitt hazai támadás végén kis híján Sztavrosz Cukalasz betalált Dibusz Dénes kapujába. A lefújás előtt még Isael életerős lövése adott munkát Felipének, a Kisvárda jó védekezéssel azonban megérdemelten tartotta döntetlenen a Ferencvárost.

Két perce sem tartott a második félidő, és máris a Ferencvárosnál volt az előny. A hazai játékosok többször is felszabadíthattak volna a kapujuk előterében, de nem tették, és Lovrencsics Gergő beadása után Mikalaj Szihnyevics nem hibázott (0–1). Hogy a hazai együttes nehéz helyzetbe került, az nem volt kérdés, ráadásul bő tíz perccel később Pavlo Lukjancsukot kiállította a játékvezető – nehezen lehetett elképzelni, hogy innen még lehet visszaút.

Dajka László kényszerből támadót cserélt védőre, és játékosai még emberhátrányban sem szorultak be a saját kapujuk elé, ha volt rá lehetőségük, igenis próbáltak veszélyeztetni. Isael lövését Felipe bravúrral védte, majd Lanzafame perdített a kapu fölé, hogy aztán nem sokkal később az olasz csatár a jobb oldali kapufát is eltalálja az egyik nagyszerűen elvégzett szabadrúgás végén. Négy perccel a játékidő letelte előtt Lanzafame nem passzolt a nálánál is jobb helyzetben lévő Petrjaknak, érthető volt, hogy az ukrán szélső miért rúgott nagyot bosszúsan a levegőbe...

Szóval, ha nem is sziporkázó játékkal, de a Ferencváros érvényesítette a papírformát, újabb győzelmet aratott, a Kisvárda pedig kétségtelenül nagyot küzdött, de ezért ezúttal nem járt bajnoki pont.