A Fehérvár két góllal nyert a Kisvárda otthonában

ZOMBORI ANDRÁS (összefoglaló), HATÁR DÁVID (percről percre)ZOMBORI ANDRÁS (összefoglaló), HATÁR DÁVID (percről percre)
2019.12.14. 16:50
A Fehérvár két góllal nyert a Kisvárda otthonában (Fotó: Tumbász Hédi)
A labdarúgó NB I 16. fordulójának szombati játéknapján a Mol Fehérvár FC idegenben 2–0-ra legyőzte a Kisvárdát.

LABDARÚGÓ NB I
16. FORDULÓ

Kisvárda–Mol Fehérvár 0–2 (Rubus 42. – öngól, Pátkai 47.)
Kisvárda, Várkerti Stadion, 2350 néző. Vezette: Berke

A MÉRKŐZÉS SZÖVEGES TUDÓSÍTÁSÁT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Aki azt gondolta, egy csapásra megváltozik a Mol Fehérvár FC játéka, ha a vezetőedzőt már nem Marko Nikolicsnak hívják, az tévedett. A helyére érkező Joan Carrillo a 14. fordulóban ugyan 3–1-es győzelemmel mutatkozott be Diósgyőrben, majd a Magyar Kupa-fordulót is sikerrel vette a csapatával (igaz, hosszabbításban búcsúztatta az NB II-es Szeged-Csanád Grosics Akadémiát), azután viszont rögtön szembe jött vele a valóság: hazai pályán kínos, 2–0-s vereségbe futott bele a Paks ellen. Aki látta, tanúsíthatja, a Fehérvár a hat bajnoki óta nyeretlen paksiak ellen rengeteg technikai hibával, a kapura tulajdonképpen teljesen veszélytelenül futballozott, és negyedik hazai vereségét szenvedte el – mindezt öt találkozó alatt.

A fehérváriak tehát talán nem is bánták, hogy ezúttal nem a MOL Aréna Sóstóban kell játszaniuk, ugyanis az idegenbeli mérlegük már olyan, ami alapján joggal célozhatják meg a bajnoki címet: ötször nyertek, és két döntetlent játszottak a kisvárdai vendégjáték előtt. Alig másfél perce tartott a mérkőzés, máris a vendégek kapujába került a labda, a hazai szurkolók azonban hiába ünnepeltek (George Grozav szöglete után Gosztonyi András fejelte középre a labdát, Sztavrosz Cukalasz pedig a hálóba passzolt), Szalai Balázs partjelző jogosan intett lest, így Berke Balázs játékvezető érvénytelenítette a találatot. Nem sokkal később már a Mol Fehérvár járt közel a vezetés megszerzéséhez, Kovács István nagyszerű ütemben ugratta ki Futács Márkót, aki egyedül húzhatott kapura, de a jobb sarok mellé lőtt.

Még a találkozó kezdete előtt a meccs kereteket látva, többekben felvetődött, a fehérvári együttes esetleg három belső védővel áll majd fel, de nem így lett. A tengelyben Juhász Roland és Viszar Muszliu kezdett Adrian Rus lett a jobbhátvéd, Loic Nego pedig egy sorral feljebb lépett, és középpályást játszott. Aki ott volt a stadionban, nem unatkozott, a csapatok jó iramot diktáltak, így (végre!) nem az jelentette a témát a lelátón, hogy egymást követik a rossz passzok. Már-már úgy tűnt, nem születik gól az első játékrészben, Stopira nagyszerű beindulása és centerezése azonban nehéz helyzetbe hozta a hazaiakat: a kapus, Zöldesi Illés kimozdult, Rubus Tamás becsúszva próbált menteni Futács Márkó elől, azonban saját kapujába rúgta a labdát (öngól). 0–1

Rubus Tamás öngólja

A vendégek akár megduplázhatták volna előnyüket, hiszen Stopira elfutása után Kovács és Futács is üresen várta bent a labdát, a védő azonban centerezés helyett a lövést választotta, így maradt az 1–0.

A folytatásra Dajka László két helyen is frissített (Tischler Patrik és Hugo Seco lépett pályára), ám két perc sem kellett ahhoz, hogy a hazai együttesnek kétgólos hátrányból kelljen futballoznia. Megérne egy misét a vendégek középpályása, Pátkai Máté miként fejelhetett ennyire közelről – maradjunk annyiban, megmozdulása nem a hazai védelem helyezkedésének a dicsérete. 0–2

Pátkai Máté gólja

A kétgólos hátrány érezhetően megfogta a Kisvárdát, nem volt képes olyan minőségű futballra, mint a szünet előtt. A hazai csapat a mérkőzés első félidejében teljesen egyenrangú partnere volt esélyesebb riválisának, ám az öngóllal nehéz helyzetbe hozta magát, és ebből a helyzetből már nem tudott felállni. A Mol Fehérvár folytatta idegenbeli remeklését, de ha a hazai mérlegén nem tud jelentősen javítani, aligha lesz esélye a bajnoki cím megszerzésére.