Esélyt sem adott a Kisvárda a Honvédnak sorozata folytatására

BORBOLA BENCE (összefoglaló), HARMATH ÁKOS (percről percre)BORBOLA BENCE (összefoglaló), HARMATH ÁKOS (percről percre)
2019.11.30. 16:54
Gazdag (fehérben) megsérült, csapata kikapott (Fotó: Tumbász Hédi)
A Kisvárda hazai pályán 2–0-ra legyőzte a Honvédot a labdarúgó NB I 14. fordulójában, ezzel véget vetett a Honvéd sorozatának: négy idegenbeli győzelem után szenvedett vereséget a fővárosi alakulat.

NB I
14. FORDULÓ
Kisvárda–Bp. Honvéd 2–0
(Gosztonyi 14., Grozav 81.)
Kisvárda, Várkerti Stadion, 2430 néző. Vezette: Farkas Á.

SZÖVEGES KÖZVETÍTÉS ITT!

Előkerültek a sálak, sapkák, pokrócok, a büfében úgy fogyott a meleg tea, mint nyári napokon a jéghideg sör. A beköszönő zimankó a legtöbb kisvárdai szurkolót megriasztotta, ám annyira nem, hogy odahaza maradjanak, sőt több mint száz kispesti drukker is útra kelt, inkább rétegesen beöltöztek, csak ott lehessenek a találkozón. A hazai drukkerek aligha bánták, hogy ha dideregve is, de ott voltak a lelátón.

A Kisvárda az első negyvenöt percben egyértelműen veszélyesebben futballozott a Honvédnál, ez már csak azért is volt meglepő, mert a vendégek legutóbbi öt meccsüket megnyerték. Ehhez képest az első negyvenöt percben egyetlen igazi ziccere sem volt a Honvédnak, volt néhány beadás, oldalról érkező ívelés, ám jelentős lehetőségük inkább a hazaiaknak volt.

A Kisvárda négy-öt nagy helyzetet kialakított, Gosztonyi András pedig a vezetést is megszerezte a csapatnak. A középpályás idénybeli második gólját érte el, érdekesség, hogy október közepén, a Kaposvár ellen idegenben 2–0-ra megnyert meccsen néhány lépésről továbbított a kapuba, s most még közelebbről pofozta a labdát a hálóba. De erre mondják, hogy jókor kell jó helyen lenni.

GOSZTONYI GÓLJA

A fordulás után felpörögtek a kispestiek, aktívabbak voltak, mint az első félidőben, a szünetet követően volt olyan vendégtámadás, amelynek során háromszor is gólt lőhettek volna – egyszer a kapufán csattant a labda, kétszer pedig Felipe védett nagyot. A brazil kapus úgy ünnepeltette magát, mintha máris lefújták volna a meccset, és ezzel nyerték volna meg a találkozót. Pedig volt még esemény hátra bőven.

A csereként beálló Hugo Seco dzsúdós mozdulattal vitte földre Gazdag Dánielt (a dobás ippont ért volna), ezt követően tömegjelenet alakult ki a Honvéd kispadjánál, és hogy a portugál játékos jó erőben van, mi sem bizonyítja jobban, mint hogy Gazdag Dánielt le is kellett cserélni. Hugo Seco a pályán maradt, és ha már ott volt, nem sokkal később gólt érő szólóval rukkolt ki, az akció végén Gheorghe Grozav megszerezte idénybeli hetedik gólját, és eldöntötte a három pont sorsát.

GROZAV TALÁLATA

A hajrára kinyílt a vendégcsapat, így a román csatár senkitől sem zavartatva passzolhatott közelről a kapuba. A Kisvárda egy hete a Debrecent verte meg (1–0), ezúttal a Honvédot fektette két vállra. A klubnál nem szeretnék elkiabálni, de ezúttal aligha kell a kieséstől tartaniuk. 2–0