NB I: kispesti lett a forduló legjobbja, két újpesti a hét csapatában

2018.04.03. 10:50
A labdarúgó NB I 24. fordulójának statisztikai érdekességeivel hétfőn már foglalkoztunk, most jöjjenek a forduló „legjei" a Nemzeti Sport tudósítóinak értékelései alapján.

A FORDULÓ JÁTÉKOSA

Rászolgált a nyolcas osztályzatra Gróf Dávid: a kispestiek kapusa a Diósgyőr elleni bajnokin (1–1) az első félidőben három alkalommal is bravúrral védett, s elegendő, ha megjegyezzük, hogy a 3. percben megfogta Ugrai Roland tizenegyesét. Egyébként érdekes, hogy az előző idényben, az utolsó előtti fordulóban, május 20-án a Debrecen ellen (5–2) ugyanebben a kapuban, ugyanúgy balra vetődve hárított büntetőt, akkor a debreceni Holman Dávid rontott.

Szombaton gól nélküli állásnál, tavaly pedig egy nullás vezetésnél védett. Társai is elismerték, hogy nélküle az első félidőben háromgólos hátrányba kerülhetett volna csapatuk. De nem került, így végül a fővárosiak örülhettek, hiszen egy pontot elvittek Debrecenből.

Gróf Dávid a DVTK ellen nemcsak a Honvéd, a forduló legjobbja volt (Fotó: Koncz György)

A FORDULÓ IJESZTŐ SÉRÜLÉSE

Ijesztő jelenet játszódott le a szombati Puskás Akadémia–Videoton bajnokin (0–0). Anel Hadzic szerelési kísérlet közben elesett, és beütötte a fejét a földbe. Elájult, hordágyon vitték le a pályáról, és azonnal a fehérvári Szent György Kórházba szállították. A bosnyák középpályás az estét otthon tölthette, mindent rendben találtak nála. A technikás játékos közösségi oldalán már posztolt is, mindenkinek megköszönte az aggódást, és megerősítette: minden rendben van vele.