Történelmi siker: először győzött a KTE a Puskás Akadémia ellen

2014.10.31. 18:55
Henritse Eninful (jobbra) ezúttal is nagyot harcolt (Fotó: Mirkó István)
A labdarúgó NB I tizenharmadik fordulójának nyitó mérkőzésén Tischler Patrik révén hamar előnybe került Kecskeméten a Puskás Akadémia FC, de a hazaiak még a szünet előtt fordítottak Varga Róbert és Bebeto góljával, és történelmük során első alkalommal legyőzték a felcsútiakat.

LABDARÚGÓ NB I
13. FORDULÓ

Kecskeméti TE–Puskás Akadémia FC 2–1 (Varga R. 37., Bebeto 45., ill. Tischler 5.)

Történelmi lehetőség előtt állt a KTE, ugyanis korábban sohasem nyertek a kecskemétiek a Puskás Akadémia együttese ellen – most pedig egy vérbeli „hatpontos" bajnoki mérkőzésen találkozott a két, a tabella középmezőnyében egymást követő csapat. Hamar kiderült, hogy öt védő ide vagy oda, egy váratlan, pontos és tökéletes ütemű passzal a legfegyelmezettebb hátvédsort is szét lehet zilálni, és éppen az egykori lila-fehér kedvenc, Lencse László teremtett ziccert Tischler Patriknak, aki a legnagyobbakra jellemző nemes egyszerűséggel váltotta gólra lehetőségét. 0–1!

Bekő Balázs erre két szélsőhátvédjét támadó fokozatba kapcsolta, és innentől kezdve sokkal veszélyesebben futballoztak a vendéglátók, ám Bebeto próbálkozásai, ha veszélyesek is, de rendre pontatlanok voltak, majd amikor Renato Kelic elgáncsolta a szenegálit a 16-oson belül, néma maradt Kassai Viktor sípja. Nem sokra rá azonban egy formás akció végén (Vladan Szavics lapos passzát Balázs Zsolt azonnal a kiugró társ elé tette) Varga Róbert a kapus lába között a bal sarokba lőtt, egyenlítve, egyben jóvá téve hibáját, lévén az első találatnál ő maradt le Tischlerről. 1–1!

A harmadik gól előtt meg Szélesi Zoltán hibázott, aki Szavics beadását éppen Bebeto elé kanalazta, a szenegáli meg közelről a kapuba bombázott: 2–1, még a szünet előtt fordítottak a hazaiak.

A fordulás után némi unalmas mezőnyjátékot követően egyre inkább átvette az irányítást a KTE, de Varga fejesét nagy bravúrral védte Braniszlav Danilovics, Ivan Lovricé meg az öléhez tartott. A PAFC időközben Harsányi Zoltán pályára lépésével átállt a háromcsatáros felállásra, de ettől a ténytől egy csöppet sem lett veszélyesebb a vendégek futballja, a hajráig helyzetbe sem kerültek a felcsútiak.

A ráadásban Tar Zsolt lövését védte a remek formát mutató Tomás Tujvel: legyőzte tehát a KTE a PAFC-ot, történelme során első ízben, és négypontos előnyre tett szert riválisával szemben.

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

EDZŐI ÉRTÉKELÉS

„Nagyon rosszul kezdtük a mérkőzést. Nem erre gondoltam, amikor azt mondtam, hogy szeretnénk a saját játékunkat ráerőltetni a Puskás Akadémiára, hanem, hogy nem engedjük játszani őket és a pályán már feljebb letámadjuk az ellenfelünket. Ez nem jött be, nagyon sok hibát vétettünk, aztán kicsit felpörögtünk. A 20. perc környékén kezdődött számunkra a meccs, a második félidő pedig egy nagy küzdelem volt, ahol úgy érzem mindkét oldalon voltak lehetőségek, de megérdemelten fordítottunk. Számtalan kontratámadásunk volt, amelyeket gólra kellett volna váltanunk, illetve szükség volt Tomas Tujvel több bravúrjára is" – értékelte a mérkőzést Bekő Balázs, a Kecskemét vezetőedzője a Sport Tv-nek.

„Azért vagyok bosszús, mert jól kezdtük a találkozót, működött minden, amit elterveztünk, de a rúgott gól után a két nagy lehetőségünkkel nem éltünk. Magára talált a Kecskemét, mi pedig olyan futballt kezdtünk el játszani, amely nem a sajátunk, ettől pedig borult az egész játékunk képe. Nem volt annyi oldalpasszunk és nem járattuk addig a labdát, ameddig szerettem volna, gyorsan akartunk átmenni a kontratámadásokba, ez pedig a Kecskemét erőssége és sok labdát veszítettünk ebből. Kaptuk a gólokat és bár a második játékrészben megvoltak a helyzeteink, nem találtunk a kapuba" – mondta Benczés Miklós, a Puskás Akadémia vezetőedzője.