A Kaposvár hazai pályán kiütötte a DVSC-t az utolsó őszi meccsén

VAJDA GYÖRGY (összefoglaló), KOCSMÁR-TÓTH ISTVÁN (percről percre)VAJDA GYÖRGY (összefoglaló), KOCSMÁR-TÓTH ISTVÁN (percről percre)
2019.12.14. 16:47
A Kaposvár másodszor is legyőzte a DVSC-t ebben az idényben (Fotó: Koncz György)
A Kaposvár hazai pályán 4–1-es győzelmet aratott a Debrecen felett a labdarúgó NB I 16. fordulójában, ezzel a zöld-fehér együttes megszakította nyolcmeccses vereségsorozatát. A Rákóczi a harmadik sikerét érte el a 2019–2020-as évadban – a Lokival szemben már a másodikat.

LABDARÚGÓ NB I
16. FORDULÓ

Kaposvári Rákóczi–DVSC 4–1 (Balázs Zs. 10., Szatmári 45. – öngól, Nagy R. 50., Tömösvári 91., ill. Adeniji 51.)
Kaposvár,
Rákóczi Stadion, 1169 néző. Vezette: Bognár T.

Nem a levegőbe beszéltek a kaposváriak, amikor a DVSC elleni bajnoki előtt úgy nyilatkoztak, hogy megismétlik az augusztus végi bravúrt, és ismét legyőzik a jó erőkből álló debrecenieket (az augusztus 31-i bajnokin a Rákóczi Ádám Martin góljával 1–0-ra nyert). Nos, ennek megfelelően a hazaiak már a 10. percben megszerezték a vezetést, igaz, egy jobb oldalról elvégzett szöglet után, pedig a Rákóczi ezen a mérkőzésen nem feltétlenül szabadrúgásokkal és szögletekkel jelentett veszélyt a kapura, hanem látványos akciók vezetésével.

Hatalmas lendülettel vetették magukat a küzdelembe a kaposváriak, ám nemcsak csúsztak-másztak a rendkívül mély talajon, hanem játszották is a futballt. Hazai pályán ritkán látható kombinációkkal, cselekkel jutottak el a Loki kapujáig, s csak Tomás Kosicky kapuson múlt, hogy sokáig nem nőtt a Rákóczi előnye. A félidő utolsó percében azonban már tehetetlennek bizonyult a szlovák válogatott hálóőr, ugyanis Szatmári Csaba bokájáról a labda a gólvonalon túlra vánszorgott – öngól (2–0).

Úgy tűnt, egy félidő alatt lerendezi ellenfelét a Kaposvár, ám a DVSC nem adta fel. Jól cserélt Herczeg András vezetőedző, hiszen Babatunde Adeniji beállásával három csatár rohamozta a hazai kaput. Csakhogy az újonc az 50. percben tovább növelte előnyét, méghozzá parádés bal oldali akció végén, Nagy Richárd révén. De nem örülhettek sokáig a hazaiak, hiszen Babatunde Adeniji szintén látványos góllal szépített (3–1), és a levegőben lógott az újabb vendéggól. Ferenczi János beadásai életveszélyesen érkeztek a hazai kapu előterébe, ám a védők a mezőny legmagasabb játékosa, Szabó Alex vezérletével hárították a beadásokat.

Hogyha nem ment szélről, akkor középről próbálkoztak Tőzsér Dánielék, ám a bevetődő kaposvári labdarúgók remekül blokkoltak, így csak szögletek lettek a lövésekből. S aztán jött a slusszpoén, a remek játék megkoronázása. A hajrában beálló 21 éves Tömösvári Bálint négy perccel a becserélése után szenzációs akció és remek csel után talált a debreceni kapuba. Először játszott ebben a szezonban a Rákócziban, s máris megszerezte az első gólját. 4–1

A Kaposvár harmadik győzelmét szerezte az idényben, és másodszor is felülmúlta a Lokit. Ráadásul ezt egy szórakoztató, látványos, gólokban gazdag mérkőzésen tette.