Lanzafame gólja döntött, a Bp. Honvéd nyert Kaposváron

2020.02.15. 16:50
Lanzafame korai gólja döntött (Fotó: Lang Róbert)
A labdarúgó NB I 21. fordulójában a Budapest Honvéd Davide Lanzafame góljával 1–0-ra nyert a sereghajtó Kaposvári Rákóczi otthonában.

LABDARÚGÓ NB I
21. FORDULÓ

Kaposvári Rákóczi FC–Budapest Honvéd 0–1 (Lanzafame 6.)
Kaposvár, Rákóczi Stadion, 1013 néző. Vezette: Andó-Szabó

SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS ITT!

Ahogy fogynak a Kaposvári Rákóczi bennmaradási esélyei, úgy fogynak a nézők a lelátóról. Kis túlzással több kispesti érkezett szombaton a Honvéd elleni bajnokira, mint amennyi kaposvári jegyet váltott. S hogy nincs vége a rossz híreknek: ahogy javul az időjárás, úgy romlik a játéktér állapota. A Honvéd labdarúgói már bemelegítésnél rádöbbentek, ezúttal nemcsak a Kaposvár lesz az ellenfél, hanem a pálya talaja is. Leginkább az olasz Davide Lanzafame vakargatta egy-egy elhibázott lövés után a fejét, de jól belejött az egyensúlyozásba, mert a hatodik percben remek akció végén látványos gólt rúgott Pogacsics Krisztián kapujába.

Olasz csibész – jegyezte meg az egyik szurkoló, s igaza volt. A légiós nagy kedvvel futballozott, szórakoztatta a közönséget. Bár Sannino vezetőedző az ék pozíciójában játszatta, ám legritkábban a középcsatár helyén bukkant föl. Bejátszotta az egész pályát, visszalépett a középpályára, elkérte a labdát a védőktől, s hol középen tengelyben, hol pedig a jobb vagy a bal oldalon tűnt fel. Társai, persze, kiszolgálták, s láthatóan Gazdag Dániellel értette meg legjobban magát. A Kaposvár nem tudott mit kezdeni a szabadon futballozó labdarúgóval, lassan körülményesen játszottak Ádám Martinék, csak nagy ritkán használták ki a csatáraik gyorsaságát.

A második félidőben már egyértelműen látszott a hazai fölény: a Rákóczi mindent egy lapra feltéve támadott, megpróbált a vendégek védelme mögé kerülni, ám kevés sikerrel, a beadások ugyanis nem sikerültek. Visszaesett a Honvéd játéka, mintegy arányban Lanzafame erőállapotával, az olasz ugyanis a második félidőben jóval kevesebbet mozgott, kevesebbet vállalt, s ritkán hagyta el a centerpozíciót.

S ha már erőnlét... E tekintetben nincs gond a kaposvári labdarúgókkal, sokkal inkább a játékosok képességei határozzák meg a csapat teljesítményét. Ezúttal elmaradtak az egy egy elleni próbálkozások, a távoli lövések, a gyors, pontos kontrák. Maradt helyette a meddő fölény, ám a labdabirtoklásért ma még nem adnak pontokat a futballban. Mindkét edző cserékkel próbálkozott, ám a beálló játékosok egyik csapatnál sem hoztak gyökeres változást. A kispestieknél a napokban hazatérő Ugrai Roland is kapott hét percet, látható, hogy a Görögországból hazatérő csatár nincs rossz állapotban, a Honvéd szakmai stábja szerint csupán a meccshiány érződik még a játékán.

Összességében a Rákóczi közel járt ahhoz, hogy pontot szerezzen, leginkább azért, mert a Honvéd csak az első félidőben futballozott lehengerlően. 1–1