Piros lap, bomba- és meg nem adott gól: a ZTE-é az újoncrangadó

2019.08.24. 17:50
Négy góllal nyert a ZTE a másik újonc, a Kaposvár otthonában a labdarúgó NB I 4. fordulójában. A mérkőzés sorsát alapvetően befolyásolta egy korai piros lap és egy büntető.

Viszonylag hamar eldőlt az újoncrangadó (Fotó: Lang Róbert/Somogyi Hírlap)

LABDARÚGÓ NB I
4. FORDULÓ

Kaposvári Rákóczi–Zalaegerszegi TE 0–4 (Radó 32. – 11-esből, Barczi 33., Devecseri 83., Ikoba 89.)
Kaposvár, Rákóczi Stadion, 2410 néző. Vezette: Karakó
Kiállítva:
Nagy Krisztián (17.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Bármennyire is furcsa, a Kaposvár és a ZTE FC közelmúltbeli történetében sok a közös pont. Nem számít újdonságnak, hogy mindkét együttes hosszú évek után a nyáron tért vissza az élvonalba, ahonnan a Rákóczi 2014-ben, míg a Zalaegerszeg 2012-ben esett ki.

Legutóbb tehát 2012 májusában játszottak egymás ellen az NB I-ben, s a Rákóczi a 3–1-es győzelemmel is hozzájárult ahhoz, hogy a kék-fehérek alászálljanak a másodosztályba. Az említett mérkőzésen Miroszlav Grumics két gólt szerzett, most azonban a zalaiakat erősíti.

Szintén kapcsolódási pont, hogy a ZTE legutóbbi, Kaposvár elleni NB I-es győzelmének (2–1) idején, 2009 márciusában Waltner Róbert a kék-fehérek csatára volt, ellenben most a Rákóczi edzőjeként dolgozik. Ugyancsak a közös, ám korántsem a dicsőséges múlthoz tartozik, hogy mindkét együttes pont nélkül állt a forduló előtt, mert a Rákóczi három, míg a kék-fehérek két vereséggel kezdték az idényt.

A vendégeknél egyébként is plusz ösztönző erőt adhatott, hogy az előző bajnokságban az NB II-es bajnoki cím ellenére az ősszel és a tavasszal is kikaptak a Rákóczitól. Ettől függetlenül a Kaposvár kezdett aktívabban, igaz, helyzetet nem dolgozott ki, ráadásul a 17. percben meg is állt, mint az autósor a 67-es számú főúton az M7-es autópálya és a Somogy megyei város között, ahol útfelbontás, útépítés, sávelhúzás, s mindezekből adódóan megszámlálhatatlan piros lámpa borzolta az idegeket.

A kaposvári szurkolók sem lehettek nyugodtabbak, mert az említett 17. percben Nagy Krisztián mellkason talpalta Radó Andrást, s mehetett is zuhanyozni, majd a vendégek – kihasználva az emberelőnyüket – a 33. percben már két góllal vezettek, továbbá a hazaiak három percen belül sérülés miatt két kényszerű cserét is végrehajtottak.

Hogy ne érjen véget a zöld-fehérek szenvedése, a második félidő első percében Ádám Martin gyönyörű gólt fejelt, de a játékvezető a partjelzőjére, Becséri Gergelyre hivatkozva – tévesen – les címén érvénytelenítette a gólt.

A partjelző és a játékvezető hibája azonban nem vetette vissza a hazaiakat, s nagyobb elánnal támadtak, mint teljes létszámnál. A vendégek aztán gyorsan észhez tértek, visszavették a kezdeményezést, igaz, ez leginkább a tempó lassításában mutatkozott meg, mintsem létszámfölényben. Kissé unalmassá vált a mérkőzés, bár ez a ZTE játékosait és a vendégszektort csaknem megtöltő szurkolókat érdekelte legkevésbé.

A hajrában fokozódott karneváli hangulat, amikor Devecseri Szilárd élete eddigi legnagyobb gólját szerezte, Eduvie Ikoba pedig elmondhatja magáról, hogy első NB I-es mérkőzésén, első labdaérintéséből gólt szerzett. Bár a különbség (0–4) túlzónak tűnhet, a kék-fehérek nem csak az emberelőny miatt érdemelték meg a győzelmet, így több mint tíz év után győzték le a Kaposvárt az élvonalban.