Kiharcolta a győzelmet a Honvéd Gyirmóton, Ben-Hatira is betalált

VAJDA GYÖRGYVAJDA GYÖRGY
2019.02.23. 19:20
Gróf Dávid a kivédett büntető után örömében felkapta Batik Bencét (Fotó: Török Attila)
A Budapest Honvéd 2–1-re legyőzte alkalmi, gyirmóti otthonában a büntetőt hibázó MTK-t a labdarúgó NB I 22. fordulójának záró mérkőzésén.

NB I
22. FORDULÓ

Bp. Honvéd–MTK Budapest 2–1 (Holender 44. – 11-esből, Ben-Hatira 58., ill. Torghelle 51. – 11-esből)
Gyirmót,Alcufer Stadion, 520 néző.Vezette:Bogár

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Albérletből albérletbe kényszerült a Bp. Honvéd, amely a Bozsik-stadion építése miatt a Hidegkuti-stadionban játssza hazai mérkőzéseit. Ám mivel ezúttal pályaválasztóként éppen a „bérbeadó” MTK-val mérte össze az erejét, egy meccsre költöznie kellett. A patinás klub irányítói több lehetőséget is számba vettek, végül a másodosztályú gyirmótiak ajánlatát fogadták el, jutányos áron kapták ugyanis bérbe a szombati meccsre az Alcufer Stadiont. Információnk szerint mindennel együtt csak egymillió forintba került a bérlés – és nem csalódtak a kispestiek, minden igényt kielégítő pályán, szép és korszerű körülmények között játszhattak.

A Bp. Honvéd már pénteken megérkezett Győrbe, s természetesen a meccs előtti utolsó edzést a stadionban tartotta Supka Attila vezetőedző. Már az összecsapás első perceiben érződött az alapos ráhangolódás, hiszen a megszokott 3–1–4–2-es hadrendben futballozó Honvéd rögtön magához ragadta a játék irányítását. Ám a fölény csak a mezőnyben érvényesült, helyzetek tekintetében nem mutatkozott meg. Mindez nem érdekelte a csapatot elkísérő szurkolókat, akik űzték, hajtották kedvenceiket.

Eltelt a félidő fele, mire némiképp magára talált az MTK Budapest. Pontosabbá váltak a passzok, így már az ellenfél tizenhatosáig is eljutottak Torghelle Sándorék. Ám lövések helyett inkább a cselt választották, azok pedig nem sikerültek. Az iramra nem lehetett panasz, a színvonalra annál inkább, alig akadt esemény a nagy rohangálás közepette, így aztán csupán egy-egy beívelésnek és sprintnek örülhetett a lelátó népe.

Aztán a 43. percben Holender Filip tizenegyest harcolt ki, és mert magabiztosan értékesítette is, tombolhattak a kispesti szurkolók. Két perccel később ismét ünnepelhettek, pedig az MTK jutott büntetőhöz, ám Gróf Dávid bravúros mozdulattal kiütötte a labdát; ebben az idényben négyből már a harmadik tizenegyesét hárította.

Alig kezdődött el a második félidő, ismét büntetőt rúghatott az MTK, ám ezúttal Torghelle Sándor állt a labda mögé, s védhetetlenül vágta a labdát a kapu közepébe. Ettől máris megváltozott a játék képe. Az első félidőben visszafogott MTK nemcsak okosan, hanem nagyobb sebességgel is kezdett futballozni, s a helyzetek sem maradtak el, mégis a Honvéd szerzett vezetést, mégpedig egy szemre tetszetős akció végén: Enisz Ben-Hatira lőtt az MTK kapujába. A télen Tunéziából érkező, korábban a Herthában is megforduló középpályás a Tiszakécske elleni hétközi Magyar Kupa-meccs (1–0) után megszerezte első bajnoki gólját is, igazolva, hogy jó vásárt csinált vele a Honvéd. És jó döntés volt a gyirmóti pályaválasztás is, hiszen a milliós kiadás fontos három pontot ért. 2–1