Huszti a 90. percben nyerte meg a meccset a Mol Vidinek

2019.04.06. 19:21
Egy góllal jobbnak bizonyult a házigazda Budapest Honvédnél a címvédő Mol Vidi FC a labdarúgó NB I 27. fordulójának záró mérkőzésén, nem nőtt tehát a Paksot elverő éllovas, a Ferencváros előnye. Amióta a kispestiek megnyerték a 2017-es „bajnoki döntőt”, nem tudták legyőzni a Vidit az NB I-ben.

Nagy csata, majdnem teljesen gól nélkül (Fotó: Török Attila)

LABDARÚGÓ NB I
27. FORDULÓ
Bp. Honvéd–Mol Vidi FC 0–1 (Huszti 90.)
Budapest, Új Hidegkuti Nándor Stadion, 2187 néző.Vezette: Vad II

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Tréfás kedvében volt Gróf Dávid. A kispesti kapus csaknem húsz perccel a kezdés előtt az „örökös” hangosbemondó Maros Józsefet – aki éppen az aktuális eredményekről tájékoztatta a szurkolókat – kevés vízzel nyakon löttyintette. A csínytevés után a játékos is feltehette magának a kérdést: vajon hatodik nekifutásra sikerül nyerni a Vidi ellen?

Lassan már ugyanis két éve, hogy a Bp. Honvéd legyőzte a fehérváriakat (azóta négy vereség és egy döntetlen a mérlege), igaz, a legjobbkor, a „bajnoki döntőn”: a pesti klub óriási meglepetésre ekkor szerezte meg a tizennegyedik bajnoki címét. Érdekes, hogy a 2017. május 27-i (1–0) kezdőcsapatokból a továbbra is albérletben futballozó „hazaiaknál” öten, így Gróf Dávid, Djordje Kamber, Gazdag Dániel, Nagy Gergő és Holender Filip is helyett kapott szombat este, míg a fehérváriaknál csakúgy, mint tavalyelőtt, az első perctől kezdve a pályán lehetett Kovácsik Ádám, Juhász Roland, Vinícius, Loic Nego, Stopira és Pátkai Máté is.

Marko Scsepovics csak azért nem, mert a Ferencváros elleni Magyar Kupa-negyeddöntő visszavágóján (2–0) ütközött Dibusz Dénessel, s a Vidi csatára húzta a rövidebbet: a diagnózis szerint járomívtörést, többszörös felső és alsó állkapocscsonttörést szenvedett. Hogy mekkora érvágás a vendégeknek a szerb kiesése, arra bizonyíték, hogy tíz találattal a légiós vezeti a házi góllövőlistát.

A hiánya azonban nem látszott meg a vendégek játékán, Marko Nikolics együttese az első percekben kapujuk elé szorította a kispestieket. Ez persze nem csoda, az aranyéremre hajtó Vidinél tudták, hogy a Ferencváros szombat délután legyőzte a Paksot (3–0), így 11 pontra nőtt a fehérváriak hátránya az éllovas mögött. Kis híján tettek azért a szorításból egyre inkább kikerülő fővárosiak, hogy annyi is maradjon, de Holender Filip a 23. percben nagy helyzetben rossz megoldást választott, gyengén emelte át Kovácsik Ádámon a labdát, aki így védett – majd eltalálta az egyik biztonsági őrt. Történt, hogy Vinícius a földön maradt, ezért a vendégek kapusa az oldalvonalon túlra „bikázta” a labdát – épp a fekete baseballsapkás úriember lábát találta telibe, akinek a tekintetéből azt lehetett kiolvasni, hogy nem szeretne labdázni.

A csapatok bizonyára igen, ennek ellenére nem láthattunk jó futballt az első félidőben – és a második is nyögvenyelősen indult, nem alakult ki folyamatos játék, rengeteg technikai hiba dühítette a drukkereket. Akik aztán a 62. percben elkezdték David N'Gog nevét skandálni. Nem véletlenül, hiszen a francia csatár a Budaörsi SC elleni Magyar Kupa-negyeddöntő hétközi visszavágóján (4–2) mesterhármasig jutott. A légiós be is állt, majd nem sokkal később teljesen feleslegesen fellökte két kézzel Viníciust...

A percek csak lassan vánszorogtak, amikor a csereként beálló Huszti Szabolcs gólt szerzett. A győzelemmel a Vidinek még maradt némi esélye a bajnoki címvédésre – a lefújás után meg kisebb perpatvar alakult ki, de rendeződött a helyzet. Gróf Dávidnak pedig nem sok oka maradhatott a mosolygásra, hiszen hatodikra sem sikerült legyőzniük a kispestieknek a fehérváriakat.