Danilo duplázott, N'Gog góllal debütált, nyert a Honvéd

2018.08.25. 16:50
Akcióban Danilo, a Honvéd vezető góljának szerzője (Fotó: Földi Imre)
Danilo duplájával, valamint a most debütáló David N'Gog találatával a Budapest Honvéd 3–0-ra legyőzte a Debrecent átmeneti otthonában, a Hidegkuti-stadionban a labdarúgó NB I 6. fordulójának nyitó mérkőzésén.

LABDARÚGÓ NB I
6. FORDULÓ
Bp. Honvéd–Debreceni VSC 3–0 (Danilo 22., 79. – a másodikat 11-esből, N'Gog 87.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Ha a Cikosné nem is, Herczeg András örülhetett: Erik Cikos le tudta húzni ujjáról a jegygyűrűt, így – ellentétben a múlt heti, MTK Budapest elleni mérkőzéssel – nem volt akadálya annak, hogy elfoglalja helyét a debreceni védelem jobb oldalán. A kispesti fedezetsor bal oldalán viszont Eke Uzoma kénytelen volt átadni a helyét Tonci Kukocnak. A nigériai légiós bokasérülése nem jött rendbe, ezért még a kispadra sem ülhetett le. David N'Gogot ellenben a tartalékok közé jelölte Supka Attila, a 2008 és 2011 között a Liverpool kötelékébe tartozó, augusztus 10-én a Honvédhoz aláíró, ám nem titkoltan erőnléti lemaradással küzdő támadó eljutott odáig, hogy csereként lehessen vele számolni.

Az 1989-es születésű, így a 89-es mezt választó David N'Gog majdhogynem testközelből láthatta, hogy rögvest egymásnak esett a két csapat, az első perctől kezdve nagy csata alakult ki. Igaz, az első helyzetre a 10. percig várni kellett, akkor Gazdag Dániel lövését hárította a korábban Kispesten is megforduló Nagy Sándor. Továbbra is derekasan gyűrték egymást a felek, ha volt is egy-két hiba a játékban, az iramra egyáltalán nem lehetett panasz. Herczeg András már negyedóra után „belenyúlt" csapata játékába, Varga Kevint átvezényelte a jobb oldalról a bal oldalra, miközben Bódi Ádám a fordított utat járta be.

Kispesti szemszögből nézve Danilo a legjobb helyen volt a 22. percben: ugyan Gazdag Dániel beadását követően elsőre még hárította a fejesét Nagy Sándor, a kapusról kipattanó labdát a léc alá bombázta. A támadó és a kapus következő párbaját már utóbbi nyerte meg: a 37. percben a meccs addigi legnagyobb védését bemutatva akadályozta meg, hogy a brazil légiós megduplázza góljai számát, egyben a Honvéd előnyét.

A főhajtást érdemlő módon a jobbára magyar és saját nevelésű játékosokra építő csapatok ott folytatták a szünet után, ahol előtte abbahagyták. A különbség annyi volt, hogy ezúttal a vendégek rontották el az első helyzetet, jobban mondva, Könyves Norbert lövése akadt el a bevetődő Dino Skvorcban. Támadásban maradt a Loki, sőt az 57. percben centikre volt az egyenlítéstől: Ferenczi János a kapufát találta el, a visszapattanó labdát Albion Avdijaj éppen mellé emelte. Nyomott a DVSC, ellencsapásokra rendezkedett be a Honvéd – lehetősége mindkét gárdának volt a gólszerzésre. Kalapot emelhetünk mind a hazaiak, mind a vendégek előtt, mert felvállalták a nyílt és őszinte futballt.

Az adok-kapokból a piros-feketék jöttek ki jobban: Danilót mit sem zavarta, hogy Bognár Tamás könnyelműen ítélt tizenegyest, Antonín Panenkát idézve emelte a labdát a kapuba. S a hab a kispestiek tortáján: a csereként beszálló David N'Gog góllal tette emlékezetessé bemutatkozását (3–0). Jó meccs, férfimunka volt. És pont.

DJORDJE KAMBER: HÁROMSZÁZ!
Jubileumhoz ért Djordje Kamber, a Bp. Honvéd védője 300. alkalommal lépett pályára az NB I-ben a Debreceni VSC elleni bajnokin. A hátvéd tíz és fél esztendeje szerződött hazánkba, azóta idehaza a Diósgyőri VTK, a Zalaegerszegi TE, a Győri ETO és a Honvéd színeiben játszott. Az immáron bosnyák-magyar futballista a győriekkel 2013-ban, míg a kispestiekkel 2017-ben szerzett bajnoki címet. A vége ugyanakkor még odébb van: a csapatkapitány néhány napja lapunk hasábjain mondta el, még három évet profiskodna, s bizonyosan a Honvédből vonul vissza. Meglehet, utána edzőként marad a klub kötelekében.