Négy gól, két tizenegyes, egy bírócsere – iksz Sopronban

2017.05.13. 17:50
Kétszer egyenlített, így egy pontot otthon tartott az ideiglenes hazai pályáján játszó Haladás a Vasas ellen a labdarúgó NB I 31. fordulójában.

Labdavárás a Vasas kapuja előtt (Fotó: Cseh Gábor)

LABDARÚGÓ NB I
31. FORDULÓ

HALADÁS–VASAS 2–2 (Iszlai 49. – 11-esből, Schimmer 89., ill. Burmeister 36., Gaál B. 73.)
Sopron, Városi Stadion, 2435 néző. Vezette: Vad II, majd Andó-Szabó

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Írhatjuk, hogy közvetlen riválisok csaptak össze egymással Sopronban, hiszen a Vasas a negyedik, a Haladás az ötödik helyről várta a találkozót.

Mindössze két fontos esemény történt az első játékrészben, ám azok valóban jelentősen befolyásolták a mérkőzés kimenetelét. Alig több mint tíz perc elteltével Predrag Bosnjak teljesen feleslegesen felrúgta a tizenhatost már majdnem elhagyó Kulcsár Tamást – Vad II István megítélte a jogosnak tűnő tizenegyest.

Amelyet azonban Berecz Zsombor igen rosszul helyezett, így Király Gábor jobbra vetődve kiütötte a labdát!

A többnyire eseménytelen első negyvenöt perc vége felé közelítve azonban Berecz javította hibáját: remek beívelését követően Felix Burmeister a kapuba fejelte a Vasas vezető gólját (0–1).

Egy meglepő csere történt a szünetben: az addig alapvonali játékvezetőként tevékenykedő Andó-Szabó Sándor átvette a sípot Vad II Istvántól a második félidőre.

A fordulás után valamelyest felpörögtek az események: a 49. percben Bosnjak szabálytalan leütközéséért járt a tizenegyes, Iszlai Bence nem hibázott, hanem kiegyenlített (1–1)! Ám nem ez volt az utolsó találat a mérkőzésen: a 73. minutumban Gaál Bálint robbant be tökéletesen egy balról érkező beadásra, és a kapuba vágta az angyalföldiek második gólját (1–2)!

Ekkor még mindig nem volt vége: az öt perccel korábban, a megsérülő Jagodics Márk helyére beálló Schimmer Szabolcs a földön fekve a 89. percben beállította a végeredményt – Rácz Barnabás beadása és Iszlai csúsztatása után a kapuba kotorta az egy pontot érő találatot. 2–2

A február 25-i, Gyirmót elleni találkozó óta először játszott újra döntetlent a fővárosi alakulat.