Az Újpest elleni döntetlennel még nem lehet nyugodt a Haladás

VAJDA GYÖRGYVAJDA GYÖRGY
2018.05.19. 16:50
Az újpesti Litauszki Róbert (balra) és Rácz Barnabás párharca (Fotó: Unger Tamás)
Hiába szerzett gyorsan vezetést a veszélyzónában tanyázó Haladás az Újpest ellen a labdarúgó NB I 31. fordulójában, a győzelmet nem sikerült megszereznie, mert a vendégek egyenlítettek. Így a Haladás továbbra is veretlen új stadionjában, de az egy pont még kevés a biztos bennmaradáshoz.

LABDARÚGÓ NB I
31. FORDULÓ

Haladás–Újpest 1–1 (Németh Márió 9., ill. Zsótér 49.)
Szombathely,Haladás Stadion. V: Erdős

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Vágjunk is bele a történet közepébe: parádés első félidőt produkált az Újpest, mégis a Haladás szerzett vezetést, ráadásul úgy, hogy a gól pillanatában csupán tíz szombathelyi játékos tartózkodott a pályán, Karol Mészárost ugyanis a vonalon kívül ápolták az orvosok (1–0). A korai vezetés mégis a hazai együttest tette feszültebbé, az Újpest, gyorsan, erőszakosan, technikásan, pontosan futballozva ráerőltette akaratát a bennmaradásért foggal-körömmel küzdő Haladásra. Mert Németh Márióéknál alig-alig volt a labda, csupán az volt a kérdés, mikor egyenlít a vendégegyüttes.

Persze, nemcsak az újpesti támadásokról szólt az első félidő Szombathelyen, hanem a korai cserékről is. Viszonylag ritkán fordul elő labdarúgó-mérkőzésen, hogy valaki saját játékostársának okoz sérülést, de a nyolcadik percben Schimmer Szabolcs fejelte le Karol Mészárost úgy, hogy a szélsőnek bedagadt a szeme, s cserélni kellett, majd a 30. percben Mohl Dávid próbálta elrúgni a labdát Obinna Nwobodo elől, pechjére társa lábát találta telibe, s a balhátvéd bokája bánta az esetet. Elkerülhetetlenné vált a cseréje.

Egyébiránt a vezetés után Michal Hipp egyből átszervezte csapatát a 4–1–4–1-es hadrendről Miroszlav Grumics hátrébb vonásával 4–2–3–1-re, jelezve, támadások helyett inkább a biztonság fontosabb. Az Újpest pedig megalkuvás nélkül ment előre, különösen a bal oldalra kitolt Nwobodo játszott bátran és olykor ellenállhatatlanul, láthatóan nehezen bírt a szélsővel a fejelés miatt rosszulléttel is küszködő Schimmer. Az első félidőben csupán hétszer próbálkoztak kapura lövéssel a vendégek, ebből ötször kellett Király Gábornak hárítania, aki egyszer hatalmas bravúrral, lábbal mentett. A Haladás mutatói ugyan sokkal gyengébbnek bizonyultak, mint az Újpesté, ám de senkit sem érdekelt, hiszen három lövésből egyszer a hálóban kötött ki a labda.

Szünet után sem változott a játék képe. A Haladás a területet átadva, zártan futballozott, az Újpest pedig hatalmas lendülettel ment előre. Tehette, hiszen a két középső védőn kívül szinte mindenki támadó szellemben futballozott. Az akaratot aztán 49. percben siker koronázta, Zsótér Donát ugyanis ritkán látható nagy gólt rúgott (1–1). Az egyenlítés után ismét átszervezte csapatát a hazaiak szlovák mestere: pályára küldte az utóbbi időkben sérüléssel bajlódó Myke Ramost. Ettől kezdve két csatárral támadott a Haladás, és át is vette a játék irányítását, ám az Újpest nem esett kétségbe, szervezett védekezés után indított kontrái állandó veszélyt jelentettek Király kapujára.

Soha rosszabb meccset – de ez így nem igaz teljesen, ugyanis ez a két félidő futball volt!