Szombathelyen véget ért a PAFC ötmeccses veretlenségi sorozata

ZOMBORI ANDRÁSZOMBORI ANDRÁS
2018.05.05. 16:55
Az egyik szombathelyi gólöröm a háromból (Fotó: Unger Tamás)
A labdarúgó NB I 29. fordulójában a Haladás gólgazdag mérkőzésen, hátrányból felállva győzte le a vendég Puskás Akadémiát. A vasiak sikerének köszönhetően megszakadt a felcsúti együttes ötmeccses veretlenségi sorozata. Henty büntetőből már az 5. percben előnyhöz juttatta a PAFC gárdáját, ám a szombathelyieknek még az első negyedórában sikerült egyenlíteniük. A második félidő közepén három perc leforgása alatt két gólt is szerzett a Haladás, előbb Wils fejjel, majd Williams lábbal talált be. A hajrában Henty újabb találata tette izgalmassá a meccset.

LABDARÚGÓ NB I
29. FORDULÓ

Haladás–Puskás Akadémia 3–2 (K. Mészáros 13., Wils 68., Williams 71., ill. Henty 5., 82. – az elsőt 11-esből)
Szombathely,
Haladás Stadion, 4133 néző. Vezette: Andó-Szabó

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, TOVÁBBI ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK

Van abban valami megnyugtató, amikor egy 108-szoros válogatott kapus játékra jelentkezik. A 42 esztendős Király Gábor a Balmazújváros ellen gól nélküli döntetlennel végződő, valamint a ferencvárosi (1–2) bajnokit is kihagyta a fájó dereka miatt, a Puskás Akadémia ellen azonban ismét vele kezdődött a Haladás összeállítása. Ugyancsak kétmeccses kihagyást követően tért vissza a szombathelyiek kezdőjébe Karol Mészáros, ettől függetlenül ráncokat szült Michal Hipp vezetőedző homlokára az a tény, hogy az alapembernek számító, s a középpályán rendkívül fontos szerepkört betöltő Jagodics Márk sérülés miatt nem léphetett pályára.

Rémálomszerűen indult a házigazda szempontjából a mérkőzés, hiszen Andó-Szabó Sándor játékvezető az 5. percben szabálytalannak látta Schimmer Szabolcs megmozdulását Szakály Péterrel szemben a büntetőterületen belül, Ezekiel Henty pedig gólra váltotta a megítélt tizenegyest. A lelátóról úgy tűnt, a labdát a Puskás Akadémia futballistája tolta meg – adva van a kérdés, hogy a hazai védő valóban eltalálta-e a lábát... A véleményes büntető nem törte meg a Haladást, a zöld-fehér együttes óriási elánnal támadott, és Karol Mészáros remek lövésével még az első negyedóra letelte előtt egyenlített. A folytatásban is inkább a szombathelyi támadásokban volt átütő erő, elsősorban a házigazda jobb oldali próbálkozásai jelentettek veszélyt, ám David Williams kétszer is rossz megoldást választott, így Hegedüs Lajosnak nem kellett védenie.

A szünet után szinte azonnal megszerezhette volna a vezetést a Puskás Akadémia, Ezekiel Henty azonban hat méterről a kapu fölé fejelte a labdát. Ebben az időszakban mindkét csapat pontatlanabbul futballozott, mint az első játékrészben, a Haladás aztán a félidő közepénél két perc alatt két góllal büntette meg a vendégek figyelmetlenségeit. Ekkor már sejteni lehetett: a Puskás Akadémia öt, veretlenül megvívott találkozó után ismét pont nélkül marad, a Haladás pedig hatalmas lépést tesz a bennmaradás felé.

A hajrában Ezekiel Henty gólja még visszahozta a vendégek pontszerzési reményeit, a hátralévő idő azonban már kevés volt a felcsútiaknak az egyenlítéshez. A szombathelyiek ezzel megőrizték veretlenségüket a hatodik hazai mérkőzésükön is, amelyet az új Rohonci úti stadionban játszottak – a mérlegük négy győzelem és két döntetlen.

1. Ferencvárosi TC 29 17 9 3 60–26 +34 60
2. Videoton FC 29 17 8 4 56–26 +30 59
3. Paksi FC 29 11 9 9 42–43 –1 42
4. Újpest FC 29 10 12 7 37–35 +2 42
5. Debreceni VSC 29 11 7 11 49–39 +10 40
6. Budapest Honvéd 29 11 7 11 44–48 –4 40
7. Puskás Akadémia FC 29 9 9 11 37–43 –6 36
8. Szombathelyi Haladás 29 10 4 15 33–45 –12 34