Sérülésekben gazdag, gólmentes döntetlen a Haladás és a Balmaz meccse

2018.04.21. 16:54
Nem bírt egymással a Haladás és a Balmazújváros (Fotó: Unger Tamás)
A labdarúgó NB I 27. fordulójában gól nélküli döntetlennel zárult a Haladás–Balmazújváros találkozó, amely gólt nem, sérülést annál többet hozott. A második félidőben a hazaiak kapusa, Gyurján Márton és a vendégek támadója, Harsányi Zoltán ütközött egymással, előbbi rövid időre eszméletét vesztette, mindkettejüket kórházba szállították az esetet követően – ráadásul Harsányi korábban a szintén megsérülő Arabuli helyére állt be csereként.

LABDARÚGÓ NB I
27. FORDULÓ

Haladás–Balmazújváros 0–0
Szombathely, Haladás Stadion, 4716 néző. Vezette: Erdős

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Ünnepléssel kezdődött a bajnoki, a szombathelyiek ugyanis az 1983-ban Nehru-kupát nyerő csapat még élő tagjait köszöntötték. Harmincöt évvel ezelőtt a Magyar Labdarúgó-szövetség vezetősége a Haladást nevezte a rangos nemzetközi eseményre, amelyen aztán a vasi klub olimpiai válogatott néven indulva végzett az első helyen Indiában.

Sokan hitték, az ünnepi hangulat átragad a bajnoki meccs szereplőre is. Ám önfeledt szórakozás helyett feszült kapkodás, rengeteg szabálytalanság jellemezte a találkozó első félidejét. A hazaiakat leginkább az ellenfél agresszív futballja zavarta meg, továbbá az, hogy mihelyst a vendégek labdát szereztek, rögvest ellentámadásba lendültek.

Noha várható volt a vendégek taktikája – és a Haladás bizonyára fel is készült a balmazújvárosi kontrákra –, mégis sokszor zavarba jött a hazai védelem. S ha a Bacsana Arabuli helyére beálló Harsányi Zoltán jobban céloz, az újonc a vezetést is megszerezhette volna a nagy akarással, ám tanácstalanul futballozó hazaiak ellen.

Csak a félidő hajrájára mutatkozott némi remény a Haladás előtt, miután a vasiak megbontották a vendégek bal oldali védelmét. Ám hiába, mert Rácz Barnabás a 31. percben kihagyta az óriási helyzetet. Ettől függetlenül az történt a pályán, amit a tudatosabban futballozó Balmazújváros akart. Ennek oka, hogy a Haladás apró termetű középpályásai rendszerint elveszítették a párharcokat a vendégekkel szemben, akik nemcsak erősebbnek, hanem képzettebbnek is tűntek.

Rendkívül balszerencsés és ijesztő eseménysor vezette be a második félidőt. Az 53. percben egy jobb oldali félmagas beadásra ugyanis együtt érkezett a deréksérülése miatt a játékot nem vállaló Király Gábort helyettesítő Gyurján Márton, valamint a labdára berobbanó Harsányi Zoltán. Az ütközés következtében a fiatal Haladás-kapus az eszméletet vesztette, míg a hálóban landoló csatárnak a lába és a karja sérült meg.

Rémisztő jelenetek játszódtak le: a földön fekvő labdarúgókhoz azonnal orvosokat és mentőt hívtak, a magához térő kapust agyrázkódás és orrtörés, míg a szintén sokáig ápolt Harsányi Zoltánt boka- és vállficam gyanújával szállították kórházba.

A kellemetlen közjáték után valamelyest élénkebbé vált a játék.

Sajnos a színvonal emelkedésével nem lett gyorsabb a futball, sőt a nagy rohanásban szinte már számolni sem lehetett a pontatlan passzokat, valamint a labdakezelési hibákat. A hajrában már minden mindegy alapon támadott a Haladás, ám a nagy akarás fejetlenséggel párosult, míg a Balmazújváros okos, türelmes játékkal szerzett idegenben egy pontot.

Csakhogy a döntetlennel a kiesés rémétől fenyegetett egyik csapat sem lehet elégedett. 0–0