Négyszer csapott le a Ferencváros a PAFC-ra

2019.02.23. 16:50
Nguen is kivette részét a gólszerzésből (Fotó: Tumbász Hédi)
Az első félidő gól nélküli küzdelme után a Ferencváros a második játékrészben gyorsan dűlőre vitte a dolgot, és alig negyedóra alatt háromszor is betalált, majd a legvégén megtoldotta még egy góllal a labdarúgó NB I 22. fordulójában. A Puskás Akadémia nem sok ellenállást tudott kifejteni, így a Ferencváros – a Vidi Haladás elleni győzelme miatt – tovább őrzi hatpontos előnyét a táblázaton.

NB I
22. FORDULÓ

Ferencváros–Puskás Akadémia 4–0 (Gorriarán 47. – 11-esből, Petrjak 49., Nguen 59., Szihnyevics 92.)
Kiállítva: Szolnoki (85.)
Budapest,
Groupama Aréna,6771néző.Vezette:Farkas Á.

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

A harmincegyedikkel próbált közelebb kerülni a harmincadikhoz a Ferencváros.

Hogy a fenti mondatot megmagyarázzuk: a huszonkilenc első osztályú aranyéremnél járó zöld-fehérek egyhuzamban harminc veretlen hazai bajnoki mérkőzéssel a hátuk mögött készültek a Puskás Akadémia elleni kilencven percre. A sorozat – a 2017. április 15-én, a Vasastól elszenvedett 2–1-es vereség után – 2017. április 29-én, a Mezőkövesd elleni 3–1-es győzelemmel indult, azt a sikert is beleszámítva a Fradi huszonkét meccset nyert meg pályaválasztóként, miközben nyolcszor be kellett érnie a döntetlennel – vigasznak persze megtette, hogy nem kapott ki.

A kezdés előtt jó esély mutatkozott arra, hogy a széria folytatódik, hiszen a Fradi listavezetőként fogadta a 22. fordulónak a kilencedik helyről nekivágó felcsúti gárdát, nem titkoltan abban a reményben, hogy újabb három ponttal erősíti meg a helyét a tabella élén. Noha a szerdai, Kisvárda elleni Magyar Kupa-nyolcaddöntőn Davide Lanzafame és Böde Dániel szállította a győzelmet, egyik támadó sem váltotta meg ezzel a helyét a kezdő tizenegyben, Szerhij Rebrov mindkettejüket a kispadra ültette.

Az ukrán szakember Mikalaj Szihnyevicsnek szavazott bizalmat, és a fehérorosz csatár már a kilencedik percben bizonyíthatott volna, ám közeli lövését Hegedüs Lajos bravúrral hárította. Öt perc múltán már Dibusz Dénesnek kellett megmutatnia, hogy jó formában van: a korábbi klubtárs, Radó András kísérletét hatástalanította.

Jó iram jellemezte a meccset, ahogy az várható volt, többet támadott a Ferencváros, de ha a vendégek labdát szereztek, megpróbálkoztak két-három gyors húzással a hazai kapu elé érni, más lapra tartozik, hogy az esetek többségében egy pontatlan átadás keresztülhúzta a számításaikat. Radoki Jánost pedig egy sérülés késztette arra, hogy változtasson az összeállításon: Hegedűs János egy ütközés után a földön maradt, hosszas ápolás után végül hordágyon, nyakmerevítőben hagyta el a játékteret, a közönség vastapsa közepette.

Ugyanez a közönség már gólt kiáltott az első félidő hosszabbításában, miután a Hegedüs Lajosról kipattanó labdát Sigér Dávid továbbította a kapuba. Korai volt azonban az öröm, mert Farkas Ádám les címén érvénytelenítette a gólt – tévesen.

A játékvezető mindjárt a második felvonás első percében is tévedett: Ivan Petrjak esését „ette meg”. Fernando Gorriarán viszont köszönte szépen, élt a lehetőséggel, büntetőből juttatta – az addig látottak alapján megérdemelt – előnyhöz csapatát. Két perc sem telt bele, és egyről a kettőre jutott az FTC: a szerfelett agilis ukrán légiós beadásába Bokros Szilárd ért bele olyan szerencsétlenül, hogy a labda a bal kapufáról a gólvonal mögé pattant.

Felszabadult a nyomás alól a Ferencváros, megroppant a két kapott góltól PAFC – meg is kapta a harmadikat: az NB I-ben először kezdő Nguen Tokmacnak tulajdonképpen annyi ideje maradt még, hogy megszerezze első magyarországi gólját, aztán átadta a helyét Bőle Lukácsnak. A meccs addigra már eldőlt, a hátralevő fél órában legfeljebb az jelentett izgalmat, hogy Böde Dániel és Davide Lanzafame kiveheti-e a részét a gálából. Nos, egyikük sem állt be (a ráadásban viszont még Szihnyevics is betalált), de kárpótolhatta őket, hogy a maga nemében páratlan veretlenségi sorozat folytatásával a Ferencváros egy lépéssel közelebb került ahhoz a bizonyos harmincadikhoz... 4–0