Ferencváros: fantasztikus hajrá, kibrusztolt győzelem

2018.03.17. 19:26
Dibusz Dénes, a Ferencváros kapusa hatástalanít egy magas labdát (Fotó: Dömötör Csaba)
Izgalmas, fordulatos, hajtós mérkőzésen, parádés hajrá után a Ferencváros 3–1-re nyert odahaza a Puskás Akadémia ellen a labdarúgó NB I 23. fordulójának záró mérkőzésén.

LABDARÚGÓ NB I
23. FORDULÓ

FERENCVÁROS–PUSKÁS AKADÉMIA 3–1 (Otigba 39., Blazic 90., Böde 93., ill. Henty 24.)
Budapest, Groupama Aréna, 8411 néző. Vezette Pintér Cs.
Kiállítva: Paintsil (37.), ill. Henty (81.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Nem akármilyen mérkőzésen győzött a Ferencváros.

A szombat esti találkozón minden volt, ami egy izgalmas találkozóhoz kell: helyzetek, akrobatikus mozdulatok, szép indítások, két kiállítás, feszültség, na, és természetesen gólok és izgalom!

A csapatok némileg totyogósan kezdték a mérkőzést, ám végül mindent lehetett mondani az első félidőre, csak azt nem, hogy unalmasan telt volna. A két vezetőedző ellentétes utat választott, Thomas Doll az egy héttel ezelőttihez képest egyetlen helyen változtatott csapatán – Botka Endre helyén Lovrencsics Gergő kezdett –, Pintér Attila azonban alaposan felforgatta a Puskás Akadémia együttesét. Kis túlzással a fél kezdőt kicserélte, a múlt heti paksi 3–1-es vereséget követően öt (!) helyen változtatott az együttesén, ezzel együtt hat magyar labdarúgó volt ott a felcsútiaknál a Groupama Arénában első perctől a gyepen.

A Puskás Akadémia vezető góljában főszerepet vállalt Zsidai László és Molnár Gábor is, mivel némileg meglepő módon a felcsútiak szerezték meg a vezetést az Üllői úton (0–1). Az igazsághoz hozzátartozik, hogy a Fradi játéka közel sem volt olyan gördülékeny, mint eddigi tavaszi hazai mérkőzéseken, sok volt a pontatlanság, a rossz átadás, a felesleges hátrapassz.

A két csapat játékosai nem voltak kibékülve egymással, előfordult, hogy Pintér Csaba játékvezetőnek kellett szétválasztania a kakaskodókat, máskor a tizenhatos előterében húsz futballista rendezett tömegjelenetet – a feszült jeleneteknek végül a hazai csapat itta meg a levét...

Nem elég, hogy vezetett a felcsúti csapat, a zöld-fehérek duplán nehéz helyzetbe hozták magukat, hátrányban emberhátrányba kerültek, Joseph Paintsil a múlt héten megszerezte az első tavaszi gólját, most feleslegesen állíttatta ki magát. Ám ilyen a futball: amint tíz emberre fogytak a hazaiak, a válogatottba meghívott Otigba Keneth góljával máris kiegyenlítettek (1–1).

A kapu mögötti szektorba visszatérő ferencvárosi szurkolók egyre hangosabban kezdték buzdítani a csapatot, és a második félidőt hiába kezdte emberhátrányban a Fradi, a játékot Thomas Doll együttese irányította.

Mi az, hogy irányította?!

A felcsúti gólszerző, Ezekiel Henty kiállítása után még inkább erőre kapott a Ferencváros, pályára lépett a technikás Nagy Dominik, a csatár Lovrencsics Balázs is, kockáztatott a Fradi, és bejött. A hazai csapat a lefújás előtti pillanatokban, a 90. és a 93. percben is gólt szerzett (a harmadik gólt az immár 11 gólos Böde Dániel érte el), mondani sem kell, az egész stadion felállva ugrált, tombolt, tapsolt. 3–1

Rendkívül fontos mérkőzést nyert meg a Ferencváros, a rivális Videoton, ha kínkeservesen is, de legyőzte a Balmazújvárost, a zöld-fehérek ezzel a sikerükkel tartották a pontkülönbséget.

Thomas Doll a Fradival még egyetlenegyszer sem verte meg bajnoki mérkőzésen a Pintér Attila által irányított csapatot – ez a sorozat ezúttal megszakadt.

1. Ferencvárosi TC 23 15 5 3 52–22 +30 50
2. Videoton FC 22 14 5 3 48–24 +24 47
3. Újpest FC 23 8 9 6 31–29 +2 33
4. Debreceni VSC 23 9 5 9 37–30 +7 32
5. Paksi FC 23 8 8 7 32–32 0 32
6. Budapest Honvéd 22 9 4 9 36–38 –2 31
7. Diósgyőri VTK 23 8 5 10 37–38 –1 29
8. Mezőkövesd Zsóry FC 23 6 8 9 28–41 –13 26