A Ferencváros a 95. percben mentett pontot a Paks ellen

2018.04.21. 16:55
Nagy csatában egy pontot megmentett az FTC (Fotó: Szabó Miklós)
A labdarúgó NB I 27. fordulójában a listavezető Ferencváros Varga Roland 95. percben szerzett góljának köszönhetően 2–2-es döntetlent játszott a 76. perctől kezdve emberhátrányban futballozó Pakssal a Groupama Arénában.

LABDARÚGÓ NB I
27. FORDULÓ

Ferencváros–Paks 2–2 (Blazic 47., Varga R. 95. – 11-esből, ill. Gévay 33., Papp K. 57.)
Budapest, Groupama Aréna, 10 112 néző. Vezette: Andó-Szabó

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

33. Balmazújváros (i) DVTK (i)

A Ferencváros védelme jelentősen átalakult az elmúlt fordulóhoz képest: Otigba Kenneth sérülés, Pedroso a gyengébb teljesítmény miatt kikerült a kezdőből, ám a védelem tengelyébe visszalépő Leandro a mérkőzés elején jelezte, hogy nem tudja folytatni a játékot – így a kispadra ültetett brazil légiós mellőzése nem tartott sokáig.

Addigra kirajzolódott, milyen mérkőzésre lehet számítani: a Paks négy védővel és öt középpályással, valamint egy előretolt ékkel, Simon Andrással kezdett, de úgy, hogy a Liverpoolt is megjáró támadó sokszor harmincöt méterre volt a saját kapujától. Vagyis a paksiak a saját tizenhatosuk és a térfelük közepe közé próbálták szorítani a mezőnyt, nyilvánvalóan azzal a szándékkal, hogy semmilyen területe se maradjon a Ferencvárosnak felgyorsulni, és a kis területre szorított játék nem ízlett a házigazdának.

Lassú, kiszámítható passzokkal araszolt előre a Ferencváros, a Paks kivette a sebességet a futballjából. Tekintve, hogy Csertői Aurél együttese előző két hazai bajnokiját elveszítette saját stadionjában, ez a védekező felfogás nem volt igazán meglepő, ugyanakkor az első félidőben nem nagyon kaptunk választ arra a kérdésre: miként tud majd ezen a falon áttörni Thomas Doll csapata?

Hatalmas mezőnyfölényben volt ugyanis a Fradi, csak éppen helyzetet nem tudott ebből kialakítani, ám kiderült az is, a vendégek futballja nem csak a bekkelésből állt: szép kényszerítő végén Papp Kristóf teljesen egyedül lépett ki, és az addig teljesen munkanélküli Dibusz Dénes bravúrral védeni tudott. Néhány perccel később már a kapus sem tudott segíteni, így Pedroso (talán ezért is kezdett a kispadon?) lemaradt Gévay Zsoltról, aki vezetést szerzett a tolnaiaknak (0–1).

Thomas Doll úgy gondolkozott, a betömörülő védőfalat a levegőben lehet leginkább átjátszani, ezért Lovrencsics Balázst küldte a csatársorba, a csereként beálló Pedroso helyett… Az elgondolás sikeres volt, hiszen az FTC a szünet után egy perccel egy beívelést követően Miha Blazic fejes góljával egyenlíteni tudott (1–1), ráadásul a kisebbik Lovrencsics fivér nem sokkal később a kapufát találta el – fejjel.

Az egyenlítés felpörgette a hazaiakat, és a stadionban szinte mindenki azt várta, innentől kezdve a Fradi bedarálja az ellenfelét. Senki sem számolt Papp Kristóffal, aki az első félidőben is gólt szerezhetett volna, de a Fradi-védők hibáját kihasználva másodszorra már nem tévesztett (1–2) – újra vezetett a Paks.

Amikor Varga Roland szabadrúgása után a labda megint kifelé pattant a kapufáról, úgy tűnt, a Ferencvárost ezen a délutánon elhagyta a szerencséje, vagy Rácz Gergő kapusnak volt különleges mázlija.

A Paks továbbra is szervezetten, rengeteg apró szabálytalansággal tördelve a játékot, őrizte az előnyét, az FTC küzdött, hajtott, birkózott. A meccs utolsó szakaszát Vági András brutális belépője után emberelőnyben játszotta le az FTC, és az utolsó pillanatban Varga Roland hidegvérű tizenegyesével egy pontot meg tudott menteni (2–2).