Az FTC megtette a magáét, a DVTK az utolsó helyre csúszott

2018.05.27. 17:24
Négy gól után örülhettek a ferencvárosiak (Fotó: Földi Imre)
A labdarúgó NB I utolsó előtti fordulójában a bajnoki címre hajtó Ferencváros nem adott esélyt hazai pályán a Diósgyőrnek, fölényesen győzött 4–0-ra, ám sorsa még így is a listavezető Videoton kezében van. A borsodiaknak nyerniük kell a záró fordulóban, hogy megőrizzék élvonalbeli tagságukat, de ők is kiszolgáltatott helyzetben vannak.

LABDARÚGÓ NB I
32. FORDULÓ
Ferencváros–Diósgyőri VTK 4–0 (Böde 9., Paintsil 20., 93. – a másodikat 11-esből, Hajnal 86.)
Budapest, Groupama Aréna, 12 980 néző. Vezette: Berke

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJÁT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

És akkor, a Ferencváros összeállítása! A kapuban, Dibuuuuusz Dééénes, előtte jobbról, Lovrencsics Gergőőőő... – a Groupama Arénában vasárnap a gyermeknap alkalmából a kis Olivér rikolthatta a pesti délutánba a két csapat összeállítását. A kisfiú a miskolci játékosok nevét hűvös közönyösséggel, a ferencvárosiakét azonban hihetetlen beleéléssel kiabálta a mikrofonba.

A 9. percben ellenben már a jól megszokott hang jelentette be a Ferencváros vezető gólját, nem sokkal később pedig a másodikat is. Húsz perc telt el a mérkőzésből, mire kijelenthettük: a találkozó eldőlt. Nem azért, mert a kétgólos hátrány ledolgozhatatlannak tűnt, sokkal inkább a pályán látott teljesítmények miatt.

A hazaiak azt játszották, amit a helyzetükben kell, támadtak, jobbról és balról is íveltek a kapu elé, ám a diósgyőriek... A miskolci labdarúgók alighanem eddig sem voltak kiugró lelki állapotban, ám a második gólnál mintha végképp elszállt volna a maradék önbizalmuk is. Bacsa Patrik elől többet törődött azzal, hogy a fejsérülését követően miként rúgjon bele minél nagyobbat a hazai védőkbe, a technikás, a labdával jól bánó Ugrai Roland pedig olyan passzokat sem tudott átvenni, amit korábban csukott szemmel is megtett volna.

Ha ez nem lett volna elég, a találkozó hajrájában kiírták az eredményjelzőre, hogy a rivális Vasas és Balmazújváros is nyert, a DVTK ezzel egy körrel a bajnokság vége előtt visszacsúszott az utolsó helyre, és immár minimális az esélye, hogy az új stadionjában jövőre ne NB II-es, hanem élvonalbeli meccseket láthassanak a szurkolók.

A Fradi ezzel szemben hozta a kötelezőt. Böde Dániel és Joseph Paintsil gólja mellett számtalan helyzetük volt a zöld-fehéreknek, Ivan Radosnak többször is nyújtózkodnia kellett, hogy ne kiütés legyen a vége – ám az lett...

A második félidő eleje különösebb izgalmak nélkül pergett le, a szép számú Fradi-tábor lelkesen biztatta a csapatot, a pályán a labda pedig lábról lábra járt. A Diósgyőr beletörődött a vereségbe, a hazaiak pedig a hosszú szezon vége felé érezhetően nem adtak ki magukból mindent, ám így is újabb gólokat értek el.

Az utolsó percekre pályára lépett Hajnal Tamás, aki hosszú hónapok óta (ismét) sérüléssel bajlódott, és a különböző problémái miatt a mostani idényben ezt megelőzően mindössze kétszer lépett pályára. A közönség nagy tapssal fogadta, és ha a középpályás utolsó novemberi meccse után visszatért, nyomban góllal tette azt, a lefújás előtt szépen lőtte labdát a miskolci kapuba. A rutinos játékos úgy örült a góljának, mintha élete első találata lett volna, sprintelve szaladt a kispadhoz, és az őt pályára küldő Máté Csaba nyakába ugrott. A lefújás előtti pillanatokban Joseph Paintsil tizenegyesből duplázott – kiütés lett a vége! 4–0

1. Videoton FC 32 20 8 4 64–26 +38 68
2. Ferencvárosi TC 32 18 11 3 66–28 +38 65
3. Újpest FC 32 11 13 8 39–37 +2 46
4. Debreceni VSC 32 12 8 12 52–45 +7 44
5. Budapest Honvéd 32 12 8 12 47–52 –5 44
6. Paksi FC 32 11 9 12 43–47 –4 42
7. Puskás Akadémia FC 32 10 10 12 40–46 –6 40
8. Mezőkövesd Zsóry FC 32 9 10 13 35–51 –16 37