Újra szárnyal az NB I-ben a Fradi, három gól a Loki-kapuban

2015.11.28. 17:55
Újra szárnyal a Ferencváros (Fotók: Korponai Tamás)
A Ferencváros a második félidőben három gólt szerezve könnyedén győzött a Debreceni VSC ellen a labdarúgó NB I 17. fordulójának záró mérkőzésén.

LABDARÚGÓ NB I
17. FORDULÓ

Ferencváros–Debreceni VSC-Teva 3–0 (Ramírez 66., Gera 78. – 11-esből, Radó 87.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Ugyan három csatárral kezdett a Ferencváros otthonában a Debrecen, de az Ibrahima Sidibe, Balogh Norbert, Adamo Coulibaly trió az első félidőben összesen egy (pozitívan) emlékezetes tettet hajtott végre: Sidibe szerelte becsúszva tüneményesen kapuja előtt a ziccerben lévő Böde Dánielt.

Balogh igyekezett, de igen pontatlanul futballozott, a várva várt Coulibaly pedig csodásan alakította az árnyékéket, mert tényleg csak árnyéka volt korábbi önmagának. Nem remekeltek a hazaiak sem, főleg az első harminc percben, de aztán szép lassan belelendült Gera Zoltán, és húzta magával az egész csapatot, ám társai vagy pontatlanul céloztak az adódó lehetőségek alkalmával, vagy a lelkesen és hasznosan futballozó Mészáros Norbert, Dusan Brkovics debreceni védőpáros mentett.

Egészen a 66. percig állta a páros a sarat, akkor azonban első súlyos védelmi hibáját Cristian Ramírez kihasználta. Remekül húzott balról középre, majd jobbal a kapuba ágyúzott: 1–0!

A vendégmester, Kondás Elemér a hajrá felé közeledve bátor változtatásra szánta el magát, Coulibalyt ugyanis Geoffrey Castillionra, Bódi Ádámot pedig Tisza Tiborra „cserélte", és innentől kezdve olykor hamisítatlan 4–2–4-ben támadt a Loki.

Ramírez törte meg a jeget

Hiába, mert fizikailag és szellemileg is elfáradtak a hajdúságiak, az egykori Fradi-játékos, Aleksandar Jovanovic teljesen fölöslegesen összehozott egy büntetőt, amelyet Gera Zoltán értékesített (2–0), majd a 11-esben is főszereplő, csereként beálló Radó András bombagólja feltette a zöld-fehérek második félidejére a koronát. 3–0, amikor sebességet váltott a Fradi, esélye sem maradt a pontszerzésre a DVSC-nek.

„Egy hét alatt azért nem veszítettük el a formánkat – mondta Thomas Doll, a Ferencváros vezetőedzője. – Nincs a világos olyan csapat, amely egy szezon alatt nem veszít el egy mérkőzést sem. Ami a Debrecen elleni meccset illeti, láthattuk, hogy a fiúk elég erősek, hogy kilencven percig tudjanak játszani.”

„Győzelemre készültünk – árulta el Kondás Elemér, a Debrecen vezetőedzője. – Ehhez azonban nem szabad ilyen hibákat elkövetni. Kicsit figyelmetlenek vagyunk a védekezésben. Ez van, ilyenkor még Radó lövése is beakad.”

1. Ferencvárosi TC 16 14 1 1 35–7 +28 43
2. Paksi FC 16 8 5 3 24–13 +11 29
3. MTK Budapest 16 7 4 5 20–15 +5 25
4. Videoton FC 16 8 8 19–17 +2 24
5. Újpest FC 16 6 6 4 23–17 +6 24
6. DVSC-Teva 16 6 6 4 22–17 +5 24
7. Szombathelyi Haladás 16 6 6 4 12–15 –3 24
8. Budapest Honvéd 16 5 5 6 20–22 –2 20