Fehérvár–Diósgyőr: kihagyott ziccerek, piros lap, őrült hajrá

BACSKAI JÁNOSBACSKAI JÁNOS
2020.03.14. 19:20
Nikolics Nemanja (jobbra) is kihagyta a helyzeteit (Fotó: Mol Fehérvár FC/Székelyhidi Balázs)
A Mol Fehérvár FC nem bírt odahaza a Diósgyőrrel a labdarúgó NB I 25. fordulójának záró mérkőzésén. A két csapat a hajráig rengeteg helyzetet dolgozott és hagyott ki, az utolsó percekben aztán mindkét gárda betalált egyszer-egyszer (1–1).

LABDARÚGÓ NB I
25. FORDULÓ

Mol Fehérvár FC–Diósgyőri VTK 1–1(Nego 88., ill. Tabakovic 90.)
Székesfehérvár,Mol Aréna Sóstó,zárt kapuk mögött.Vezette:Berke

Kiállítva:Bamgboye (68., Mol Fehérvár FC)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

A Mol Fehérvár vezetőedzője, Joan Carrillo november 30-án, éppen a DVTK elleni találkozóval tért vissza az NB I-be, és bár csapata akkor idegenben győzött 3–1-re, a spanyol tréner tisztában lehetett vele: a 2020-as Diósgyőr legyőzése nehéz feladatnak ígérkezik.

Ahogy arra számítani lehetett, szombat este a Mol Fehérvár azonnal támadólag lépett fel, hatalmas labdabirtoklási fölényt alakított ki, és a 19. percben Nikolics Nemanja révén közel járt a vezetés megszerzéséhez is. Egyértelműen a hazai együttes játszott kapura veszélyesebben, ugyanakkor a vendégek egy-egy ellentámadása is ígéretesnek tűnt, és ez megadta az üres lelátók előtt lejátszott bajnoki ízét is (már amennyire...).

A helyzet – mármint a változatosabb futballozás – a fordulás után sem változott, de miután Funsho Bamgboyét a játékvezető kiállította (talán túlzott szigorral), a DVTK nagy esélyt kapott a sorstól. Úgy tűnt, nem tud élni vele, hiszen Loic Nego a 88. percben megszerezte a házigazdának a vezetést, a csereként beálló Haris Tabakovic azonban egyenlíteni tudott, így a Diósgyőr a második helyezett riválisa otthonában is pontot tudott szerezni. 1–1

Mivel az éllovas Ferencváros simán, 5–0-ra legyőzte a sereghajtó Kaposvárt, a Mol Fehérvár hátránya a DVTK elleni döntetlennel nőtt a legnagyobb riválisával szemben. Három pont jelenleg úgy, hogy a Fradi két mérkőzéssel kevesebbet játszott.

TABELLA • GÓLLÖVŐLISTA
A forduló mérkőzéseit a koronavírus-világjárvány miatt zárt kapuk mögött rendezték meg.