Griffiths a hajrában mentette meg a DVTK-t a Paks ellen

2015.11.28. 15:24
Georges Griffiths mentett pontot a DVTK-nak a hajrában (Fotó: Teknős Miklós)
A labdarúgó NB I tizenhetedik fordulójában a Diósgyőri VTK hazai pályán 1–1-es döntetlent játszott a remek formában lévő Pakssal. A tolnaiak új klubrekordot állítottak fel, és az iksz ellenére továbbra is őrzik a második helyüket. A Diósgyőr megszakította hárommérkőzéses vereségsorozatát.

A DVTK–PAKS TALÁLKOZÓ ÉLŐ KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA!

LABDARÚGÓ NB I
17. FORDULÓ
DVTK–PAKS 1–1 (Griffiths 87., ill. Balázs Zs. 31.)

A szemerkélő esőben kezdődő mérkőzésen mindkét együttes távoli lövésekkel próbálkozott, ezek azonban gyakran célt tévesztettek. A legveszélyesebb próbálkozás Kulcsár Dávid nevéhez fűződött, akinek a tizenhét méteres lövését remek vetődéssel védte Ivan Rados. Az első igazi helyzetre huszonhét percet kellett várni, ekkor a DVTK-nak egy támadáson belül két lehetősége is volt a gólszerzésre. Előbb Barczi Dávid tizennyolc méterről eleresztett bombáját hárította Molnár Péter, majd Miroszlav Grumics közeli ismétlését ütötte szögletre.

A 31. percben a találkozó első gólja is megszületett. Bartha László remekül indította Koltai Tamást, aki a jobb oldalról azonnal középre passzolt, ahol a remekül érkező Balázs Zsolt tíz méterről a jobb alsó sarokba lőtt. 0–1

A gól után három perccel egyenlíthetett volna a hazai csapat. Koman szabadrúgása után James Manjrekar Novothny Soma elé fejelt, aki öt méterről nem tudta a kapuba juttatni a labdát, így egygólos paksi vezetéssel mentek pihenőre a csapatok.

A második félidőre egyik vezetőedző sem cserélt, és a játék képében sem állt be változás, így Bekő Balázs tíz perc után Bacsa Patrik és Georges Griffiths beállításával próbálta frissíteni támadósorát. Ez később nyerő húzásnak bizonyult, ám a 60. percben Okuka jobb oldali beadása után Griffiths próbálkozását még bravúrral hárította Molnár.

A 65. percben Miroszlav Grumics meggondolatlanságával tovább rontott a hazaiak esélyein, hiszen felrúgta Szabó Jánost, amiért Farkas Ádám azonnal piros lapot mutatott fel neki.

Az emberhátrány ellenére sem álltak le a hazaiak, aminek a 87. percben meglett az eredménye. Drazen Okuka jobb oldali beadására rosszul lépett ki Molnár, így Georges Griffiths szép fejessel átemelte a vendégek kapusát. 1–1

A hosszabbítás utolsó percében Bajner Bálint betalált, de les miatt érvénytelenítették a gólját, így a két csapat augusztusi mérkőzéséhez hasonlóan ezúttal is 1–1-es döntetlen született. Megszakadt a Paks győzelmi szériája, de Csertői Aurél együttese már kilenc meccs óta veretlen.

1. Ferencvárosi TC 16 14 1 1 35–7 +28 43
2. Paksi FC 16 8 5 3 24–13 +11 29
3. MTK Budapest 16 7 4 5 20–15 +5 25
4. Videoton FC 16 8 8 19–17 +2 24
5. Újpest FC 16 6 6 4 23–17 +6 24
6. DVSC-Teva 16 6 6 4 22–17 +5 24
7. Szombathelyi Haladás 16 6 6 4 12–15 –3 24
8. Budapest Honvéd 16 5 5 6 20–22 –2 20