Szívbaj helyett ezúttal unalmas döntetlen Diósgyőrben a Hali ellen

2015.10.03. 17:54
Király Gábor egy gólt kapott Miskolcon, ez egy pontot ért a Haladásnak (Fotó: Móricz-Sabján Simon)
Bár az első félidőben úgy tűnt, hogy akár sokgólos meccs is kerekedhet a DVTK és a Haladás találkozójából a labdarúgó NB I 11. fordulójában, a csapatok behúzták a kéziféket, és döntetlen lett a vége.

LABDARÚGÓ NB I
11. FORDULÓ

DVTK–Haladás 1–1 (Novothny 16., ill. Németh M. 26.)

Az utóbbi időben a Diósgyőr meccsei korántsem voltak kiszámíthatóak, ezért a forduló előtt a második helyen tanyázó szombathelyiek óvatosak voltak. Erre minden okuk meg is volt, hiszen a hazaiak veszélyes támadásokkal indították a meccset. Az egész országot keresztben átszelő Haladás nem találta a helyét, ezért korántsem váratlanul, már a 16. percben vezetést szerzett a DVTK.

Hiába hívta fel a figyelmet a héten Mészöly Géza külön Novothny Somára, a hazaiak támadójára, „természetesen" éppen az ő lövésével szerzett gólt a Diósgyőr. 1–0

Támadásban maradtak a hazaiak, de a gól talán túlságosan is megnyugtatta őket, mert egyetlen megingásukat alaposan megbüntette a Haladás. Eseménytelen játszadozással töltött időszak után a 26. percben Németh Márió bukkant fel az ötös környékén, és ügyesen kiegyenlített. 1–1

A félidő hátralévő részében is inkább a hazaiak vitézkedtek, a Haladás sokszor érthetetlenül eladta a labdát, nagyon sok volt a hiba a vendégek játékában. Ezekben a percekben a hazai közönség bízvást reménykedhetett abban, hogy kedvenceik újabb gólt vagy gólokat szereznek.

Ebben a reményükben azonban csalatkozniuk kellett, mert hiába adódtak lehetőségek, a diósgyőriek egytől egyig elpuskázták őket, és Király is egyre magabiztosabb lett a kapuban.

A második félidőben megváltozott a játék képe, a Haladás vette át az irányítást, lövésekkel is jelentkeztek a szombathelyiek, ezért az első óra végén cserékkel igyekezett frissíteni csapatán Bekő Balázs.

Heroikus csatáról túlzás lett volna beszélni, mert a csapkodó játék egyáltalán nem kedvezett a folyamatosságnak. A végén mindenki az utolsó negyedórát várta, hátha az utóbbi idők forgatókönyve szerint megint drámai fordulat következik be. Kár volt. A második félidő szinte teljes unalomba fulladt, mintha megelégedtek volna a csapatok az egy ponttal. Akár így volt, akár nem, megkapták.

1. Ferencvárosi TC 11 10 1 22–4 +18 31
2. Szombathelyi Haladás 11 4 6 1 9–7 +2 18
3. Paksi FC 11 4 4 3 13–8 +5 16
4. MTK Budapest 11 4 4 3 14–10 +4 16
5. Budapest Honvéd 11 4 4 3 15–13 +2 16
6. DVSC-Teva 11 4 4 3 13–13 0 16
7. Videoton FC 11 4 7 11–15 –4 12
8. Diósgyőri VTK 11 3 3 5 13–21 –8 12