Böde mesterhármast szerzett, nagy bajban a DVTK

BABJÁK BENCEBABJÁK BENCE
2018.10.27. 16:48
Joggal örülhettek a zöld-fehérek, a Diósgyőr pedig nagy bajba került (Fotó: Török Attila)
A Ferencváros a mesterhármasig jutó Böde Dániel vezérletével – közel nyolcezer néző előtt – 4–1-re nyert a Diósgyőr vendégeként a labdarúgó NB I 12. fordulójában.

LABDARÚGÓ NB I
12. FORDULÓ

DVTK–FTC 1–4 (Mihajlovics 72. – 11-esből, ill. Böde 27., 37., 47., Szpirovszki 39.)
Miskolc, DVTK Stadion, 7768 néző. Vezette: Berke

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Böde Dániel két kezét a magasba emelve, nagyot fújtatva sétált vissza a kezdőkörbe második gólja után.

A Fradi erőcsatára eddig nem számított alapembernek az augusztusban kinevezett Szerhij Rebrovnál, az ukrán szakvezető olyan játékrendszerre szavazott, amelyben csak egyetlen előretolt csatárnak jutott hely, a bizalmat pedig Davide Lanzafame élvezte. Beszédes adat, hogy a Diósgyőr elleni bajnokin fordult elő először az új szakmai érában, hogy az olasz támadó és a 24-szeres válogatott csatár egyaránt a kezdőben kapott helyet – a csapat pedig már az első félidőben eldöntötte a három pont sorsát. Jelentős részben Böde Dánielnek köszönhetően.

Pedig a kiesés elől menekülő hazaiak mindent megtettek, hogy megnehezítsék a bajnoki címre törő listavezető játékosainak életét, és az első húsz perc alapján semmi sem utalt a nagy különbségű vendéggyőzelemre. A piros-fehér hátvédek és a besegítő védekező középpályások sokszor jól zárták le a területet és a passzsávokat a két Fradi-csatár elől, a gondok akkor kezdődtek, ha Davide Lanzafame visszalépett a labdáért. Az olasz szabad szerepkörben futballozhatott, sokszor a szélekre is kihúzódott, míg az erőteljes fradista feladata elsősorban a felívelt vagy felpasszolt labdák megtartása, illetve lekészítése volt.

Bár a labdát a zöld-fehérek birtokolták többet, a miskolciak nem mondtak le a kontratámadásokról, és ki tudja, hogyan alakul a mérkőzés, ha néhány másodpercen belül nem ment kétszer is nagyot a vendégek védelme. Előbb Miha Blazic pöckölte el a labdát a kapu torkában érkező Márkvárt Dávid elől, majd Vernes Richárd közeli fejesét blokkolta a gólvonal előtt Sigér Dávid. A másik oldalon viszont az FTC csapatkapitánya nem hibázta el a ziccert, Antal Botond rossz helyre kiütött labdáját könnyedén fejelte a kapuba. Erre még válaszolhatott volna Fernando Fernández együttese, Szerhij Sesztakov jobb oldali beadása tökéletes ívben szállt a kapu előtt teljesen üresen hagyott Vernes Richárd fejére, ám a támadó hatalmas ziccerben a bal kapufa mellé bólintott. Mint utóbb kiderült, ez volt az utolsó szalmaszál…

Az első félidő utolsó negyedórájában előbb az addig többször bizonytalankodó Lovrencsics Gergő passzolt, s Böde Dániel szép lövéssel megduplázta az előnyt, majd Bőle Lukács szöglete után Sztefan Szpirovszki volt jókor jó helyen, így a félidőben már három góllal vezetett a Ferencváros – és ha néhány perccel korábban a DVTK kapusa nem véd nagyot a felesleges sárgát begyűjtő Ivan Petrjak csavarásánál…

A szünetre a Fradi elvarrta a szálakat.

Néhány perccel a fordulás után aztán Lanzafame elsőrangú kiszolgálása után jött a harmadik Böde-gól; a magyar támadó legutóbb márciusban, a Balmazújváros elleni 5–0-s győzelem alkalmával talált háromszor a hálóba, összességében pedig már a 4. mesterhármasát jegyezte az FTC színeiben bajnoki mérkőzésen. A padlóra küldött hazaiak nem tehettek mást, a hátralévő időben igyekeztek menteni a becsületüket, a szépítő találat Branko Mihajlovics büntetőből szerzett gólja után meg is született (1–4). Más öröme ugyanakkor nem lehetett a hazaiaknak, akik továbbra sem találják a gödörből kivezető utat. A játékoskeretben nem látni azt a futballistát, aki képes lenne lökést adni az együttesnek, pedig az egyre kilátástalanabb helyzetben nem egy, hanem legalább négy-öt ilyen labdarúgóra lenne szükség.

A DVTK tulajdonosa, Leisztinger Tamás egy hónapja úgy fogalmazott, a spanyol vezetőedző helye biztos a kispadon, a mostani idényben nem tervez edzőváltást. Nem tudni, hogy szombat este változott-e a véleménye, ám a szakvezető áprilisi kinevezése óta a csapat 18 bajnokiból mindössze hármat nyert meg. Ilyen mutatóval aligha lehet bent maradni az NB I-ben, kérdés, meddig tart a türelem – magyar vezetőedző esetében ilyen eredménysor után már biztosan elfogyott volna.