Megtört az átok: a DVTK ötgólos meccsen győzte le a DVSC-t

Dejan Karan így ünnepelte a gólját (Fotó: MTI)
A labdarúgó NB I 19. fordulójában a Diósgyőri VTK 3–2-re legyőzte a Debreceni VSC-t Mezőkövesden.

LABDARÚGÓ NB I
19. FORDULÓ

DVTK–DVSC 3–2 (Ugrai 12., Karan 17., Busai 76., ill. Takács T. 36., Tőzsér 82. – 11-esből)
Mezőkövesd, Városi Stadion, 1655 néző. V: Bognár T.

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Leszögezhető, hogy nem a Debrecen a DVTK legkedveltebb ellenfele. A statisztikai adatokból ugyanis az olvasható ki, hogy a hazai környezetben, illetve pályaválasztóként eddig lejátszott huszonnégy mérkőzésből mindössze hatot nyert meg a Diósgyőr, hét végződött döntetlennel, míg a hajdúságiak tizenegy esetben távozhattak sikerrel. A DVTK eddig utoljára 2009-ben győzte le a Lokit, Lippai Ákos tizenegyesből szerzett góljával 1–0-ra.

Volt, vagy inkább lett volna mit plasztikázni ezen a nem túlzottan felemelő mérlegen! Bódog Tamást amúgy nem zökkentette ki nyugalmából a felvetés, illetve a múlt emlegetése, a szakember azt mondta: minden sorozat megszakad egyszer. Herczeg András óvatosan fogalmazott, és azt nyomatékosította, hogy emberpróbáló csata előtt állnak – csapata mindenesetre különösebb görcs nélkül készülődhetett, hiszen beágyazta magát a harmadik helyre, innen sem előre, sem pedig hátrafelé nem léphetett.

Antal Botond a századik élvonalbeli mérkőzését játszotta, míg Bacsa Patrik 150. alkalommal igyekezett maradandót alkotni az NB I-ben.

A debreceniek hosszú előreívelésekkel keresték Takács Tamást, de a lefejelt labdák hárítása nem okozott gondot a hazai védelemnek. Könyves Norbert két lövése tévesztett célt, viszont feltűnt, hogy a Debrecen a megszerzett labdákkal villámgyorsan ment át támadásba. A nyílt sisakos játék a DVTK-nak hozta meg a sikert, ugyanis Tamás Márk bedobása (milyen sokat is ér, ha valaki jó messzire tudja hajítani a labdát!) után a védők röviden mentettek, Ugrai Roland pedig közelről betalált (1–0). Ez volt a válogatott támadó kilencedik gólja az őszi idényben. A találat láthatóan megzavarta a vendégek védelmét, amely többször zavarba jött, jobbára csak rugdosta el a kapu elől a labdát.

És jött a folytatás is! Ezúttal Ugrai Roland előkészítőként jeleskedett, szabadrúgásból varázsolta középre a labdát, amire érkezett Dejan Karan, csúsztatása után pedig máris megnyugtató volt a piros-fehérek előnye (2–0)!

A DVTK ezúttal ismét harapott, tüzes volt a játéka, a Debrecen produkciójából azonban hiányzott a tervszerűség. A Loki mintha túlzottan is megelégedett volna az eddig elért eredményekkel, a ragadozóösztön hiányzott belőle. Furcsa volt látni, hogy a dobogó harmadik helyét birtokló csapatot mennyire szét tudta zilálni a DVTK. A 35. percben háromra is nőhetett volna az előny, ám Diego Vela középre adás helyett versenyfutásba bonyolódott Ferenczi Jánossal, és hiába várták középen ketten is a labdát, csak szögletre futotta.

Nem volt benne a játékban, mégis szépített a vendégcsapat: Takács Tamás szezonbeli hetedik bajnoki gólját érte el volt klubja ellen, és ez ismét nyílttá tette a találkozót (2–1). Igaz, az első félidő lefújása után megfogyatkozott a Debrecen, mivel Bognár Tamás játékvezető piros lappal büntette a vehemensen lökdösődő Aleksandar Jovanovicot.

Vajon mire lesz képes tíz emberrel a DVSC?

Nos, percekkel a második félidő megkezdése után akár egyenlíthetett is volna. Parázs lett a csata, fokozódott a küzdelem, a túlzott győzni akarás miatt sok szabálytalanság is becsúszott a játékba. Nem érződött az emberelőny, a vendégek tíz emberrel jobban futballoztak, mint teljes létszámban: megbecsülték a labdát, néhány húzásból álló támadásokat vezettek, olykor beszorították a diósgyőrieket. A hajrához közeledve egyre hevesebb lett a pályán folyó küzdelem, a Debrecen is üzemi hőfokon pörgött, amit jelzett Ferenczi János kapufája is. A 76. percben eldőlni látszott a meccs, mert a rosszul elvégzett debreceni szöglet után gyors kontrát vezetett a DVTK, amit Busai Attila zárt le góllal (3–1).

A Debrecen azonban nem adta fel, Tőzsér Dániel révén büntetőből szépített (3–2), és nagy erőket mozgósított az egyenlítés érdekében – ez azonban nem jött össze a Ferenczi János kiállítása miatt a mérkőzést kilenc emberrel befejező hajdúságiaknak.

Mindkét csapat dicséretet érdemel, ugyanis pillanatnyi megalkuvás nélkül, derekasan küzdött a kilencven perc során, és érződött, hogy a hozzáállással egyik oldalon sincs gond.

1. Ferencvárosi TC 19 12 5 2 38–17 +21 41
2. Videoton FC 19 11 5 3 41–22 +19 38
3. Debreceni VSC 19 9 4 6 34–23 +11 31
4. Budapest Honvéd 19 8 4 7 31–30 +1 28
5. Újpest FC 19 6 8 5 26–25 +1 26
6. Diósgyőri VTK 19 7 4 8 32–30 +2 25
7. Paksi FC 19 6 6 7 27–30 –3 24
8. Puskás Akadémia FC 19 6 5 8 26–31 –5 23