Nehezen, de nyert a DVSC a Mezőkövesd ellen

2013.08.04. 20:25
A Debrecen sokáig nyomasztó mezőnyfölényben játszott a Mezőkövesd ellen (Fotó: Török Attila)
A labdarúgó NB I második fordulójának záró mérkőzésén a Debreceni VSC-Teva rengeteg helyzetet kihagyva 1–0-ra legyőzte a Mezőkövesd-Zsóry együttesét, ezzel megőrizte első helyét a tabellán.

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Nem egyszerű egy edző élete, még a professzionalista NB I-ben sem: Véber György, a Mezőkövesd mestere igyekezett felrázni csapatát az idénynyitó sima vereségéből, de a Debrecen elleni mérkőzés napjának reggelén tudta meg, hogy keretének (holtversenyben) legértékesebb tagja, első számú középcsatára, Balajti Ádám nem léphet pályára. Az ok egyszerű: a DVSC-től érkezett kölcsönbe a nyáron, ezek szerint ezzel a kitétellel.

Amikor elkezdődött a mérkőzés, hamarosan legkisebb gondja is nagyobb volt ennél Vébernek, hiszen kapusa, Szántai Levente egy negyedóra alatt öt hatalmas bravúrt is bemutatott, és igencsak a levegőben lógott a hazai találat. Kondás Elemér nemcsak az elpuskázott ziccerek miatt mérgelődhetett, hanem azért is, mert a nagy elánnal kezdő, percek alatt társainak két gólhelyzetet teremtő Ibrahima Sidibe olyan pechesen ütközött Szalai Vilmossal, hogy le kellett őt cserélni, majd kórházba szállították, agyrázkódás gyanújával.

Feldobta a Szántai-show a Mezőkövesdet, a középpályán felvette a harcot a hazaiakkal az újonc, és a kemény oda-odalépések, agresszív le-letámadások látványosan nem ízlettek a hazaiaknak, hiába szállták meg a vendégek térfelét (a jobbhátvéd Lázár Pál például hol a jobbszélső, hol az előretolt ék pozíciójában bukkant fel, védőmunkája maradéktalan ellátása mellett). Szántai, úgy látszik, megdelejezte a hazaiakat, mert előbb a Sidibe helyére beállt Szakály Péter, majd Kulcsár Tamás hagyott ki nyílászárókról elnevezett helyzetet, utóbbi kétszer is, és a labda mindannyiszor a bal alsó mellett suhant el centiméterekkel.

A futball örök törvényszerűsége kevés híján érvényesült a szünet előtt, ám Bognár István lövése elsuhant az ötösön ólálkodó támadó, Olasz Dénes és a jobb alsó mellett.

Sidibe pechesen fejelt össze Szalai Vilmossal,
a debreceni támadót hordágyon vitték le a pályáról
Sidibe pechesen fejelt össze Szalai Vilmossal, a debreceni támadót hordágyon vitték le a pályáról

Rosszat tett a félidő a DVSC-nek, a mezőkövesdiek jobban kezdtek a pihenő után, Olasz ismét megszerezhette volna a vezetést csapatának, ha picivel előrébb helyezkedik. Volas válaszként ismét fejjel veszélyeztetett, de ezúttal rosszul célzott, majd átadta helyét Horváth Zoltánnak, aki után nem sokkal Dombi Tibor is pályára lépett, a közönség osztatlan örömére.

Teljesen leült viszont a mérkőzés, helyzeteket sem láthattunk már, pedig beállt a másodosztályban igen gólerős Hamar Ádám is a vendégekhez. Gólt viszont egy másik csereember szerzett, pontosabban három hazai csere működött közre benne: a 80. percben Dombi beadását Szakály Péter lőtte el kapásból 16-ról, a kapu előtt pedig Horváth derekáról a jobb sarokba pattant a labda, Szántait becsapva. 1–0!

Innen már nem volt visszaút a vendégek számára, egyetlen helyzetet sem tudtak teremteni: ha nehezen is, de nyert a Debrecen, és megőrizte vezető helyét a tabellán.