Puskás Akadémia: történelmi siker! DVSC: gödör

A mérkőzésről tudósított: BERECZKY ATTILA (összefoglaló), BACSKAI JÁNOS (percről percre)A mérkőzésről tudósított: BERECZKY ATTILA (összefoglaló), BACSKAI JÁNOS (percről percre)
2019.09.28. 16:50
Először nyertek itt a felcsútiak (Fotó: Dömötör Csaba)
A DVSC történelme során először kapott ki odahaza a Puskás Akadémiától, a labdarúgó NB I 7. fordulójában rendezett mérkőzésen a vendégek sokkal összeszedettebben, sokszor lelkesebben is futballoztak.

LABDARÚGÓ NB I
7. FORDULÓ

Debreceni VSC–Puskás Akadémia 1–2
Debrecen, Nagyerdei Stadion, 3250 néző. Vezette: Bognár T.
Gólszerző: Szécsi (83.), ill. Gyurcsó (10., 42.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

A jól rajtoló debreceniek megtorpantak a legutóbbi két fordulóban, előbb az újonc Kaposvártól kaptak ki hazai pályán (0–1), majd az Újpest ellen maradtak pont nélkül (2–3) úgy, hogy a mérkőzés hajrájában még vezettek. Herczeg András vezetőedző a két vereség után át is szervezte csapatát. Igaz, némi meglepetésre a két nyári szerzemény, a nigériai támadó, Haruna Garba és a szerb középpályás, Nikola Trujics maradt ki a kezdőből, az elmúlt hetekben csak epizódszerephez jutó Kinyik Ákos pedig jobb oldali védőként kapott szerepet.

A Puskás Akadémia éppen ellentétes utat járt be a bajnokságban, mint a DVSC, a felcsútiak a legutóbbi három meccsükön nem találtak legyőzőre, ráadásul játékuk fordulóról fordulóra lett egyre karakteresebb. Hamar kiderült, hogy a Puskás valóban jó formában van, és hogy a Loki hátsó alakzata sem lett stabilabb. David Vanecek hamar megszerezhette volna a vezetést a vendégeknek, ám addig húzogatott, míg odalett a lehetőség. Néhány perccel később Gyurcsó Ádám már nem tette meg ugyanezt a szívességet a debrecenieknek, az Urblík Józseftől kapott tökéletes indítás után értékesítette ziccerét.

Szervezetten, jól futballozott a Puskás Akadémia, a vendégek, ha kellett, megtartották a labdát, előnyük birtokában sokszor mélységben is jól passzolgattak. A DVSC balszerencséjére Tunde Adeniji nagy helyzetben hibázott, így elmaradt az egyenlítés, s a vendégek átvészelték azt az időszakot, amikor nagyon nekiveselkedett a Debrecen.

A hazai B-közép űzte és hajtotta a kedvenceit, a 43. percben hallatszott először erősen kritikus hang a lelátóról, de ekkor már két góllal vezettek a vendégek. A gólt ezúttal is Gyurcsó Ádám szerezte, jóllehet ekkor a debreceni Haris Attilától kapta a passzt, ezért aztán már nem volt nehéz feladata. A Loki védekező középpályása ártalmatlan szituációban hibázott, Gyurcsó Ádám pedig élt a tálcán felkínált lehetőséggel.

Nem volt meglepő, hogy a második félidőre kifutó debreceni csapatban ott volt Haruna Garba, s a játékrész elején érkezett Nikola Trujics is. Az előbbi hamar helyzetbe is került, de lövését blokkolták a védők. Szécsi Márk emelésénél is nagyon közel volt a DVSC a gólhoz, ám a labda elsuhant a bal kapufa mellett.

Ahogy teltek a percek, úgy lettek egyre visszafogottabbak a hazai szurkolók, akik többnyire csendben szemlélték a pályán történteket. A hangulatuk egy pillanat alatt megváltozott, amikor a a hazai együttes a hajrában betalált, s a drukkereket természetesen cseppet sem zavarta, hogy a piros-fehérek gólját egy nyilvánvaló szabálytalanság előzte meg, amelyet sem az addig remekül bíráskodó Bognár Tamás játékvezető, sem a segítői nem vettek észre.

A hazai gól után maradt izgalom a hajrára is, Kinyik Ákos előtt adódott is lehetőség, amely kimaradt, így története során először nyert Debrecenben élvonalbeli bajnokit a Puskás Akadémia. Méghozzá megérdemelten.