Valami tényleg eltörött Debrecenben, ismét nyert a Honvéd

2016.09.20. 19:50
Lanzafame tökéletes szabadrúgása döntött (Fotó: Hegedüs Gábor)
Davide Lanzafame szabadrúgásból elért góljával ismét megviccelte a Budapest Honvéd a Nagyerdei Stadionban a Debrecent, a kispestiek 1–0-ra győztek a labdarúgó NB I 10. fordulójának nyitó mérkőzésén.

LABDARÚGÓ NB I
10. FORDULÓ

DVSC–Honvéd 0–1 (Lanzafame 6.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Változnak az idők: Kondás Elemér a Verpecz – Nagy Z., Szatmári Cs., Brkovics, Ferenczi – Ludánszki, Varga J. – Mészáros K., Szekulics, Horváth Zs. – Kulcsár T. csapattal vágott neki a Vasas elleni, utolsó DVSC-s mérkőzésének, utóda, a portugál Leonel Pontes a Danilovics – Jovanovic, Brkovics, Mészáros N., Ferenczi – Tőzsér, Filip – Könyves, Holman, Bobko – Horváth Zs. gárdával fogadta a Honvédot majdnem két hónappal később.

Az olasz Davide Lanzafame meg egy pompás szabadrúgásból szerzett góllal köszöntötte Pontest, annak mérsékelt örömére (0–1), és sem a korai gól előtt, sem utána nem játszott jól a Loki, sőt két hatalmas védelmi hiba után örülhetett, hogy nem változott az eredmény.

Jó fél óra kellett ahhoz, hogy felpörögjön a házigazda (addig maga Pontes mozgott legaktívabban, értelemszerűen a kispad előtt), de akkor Könyves Norbert, Horváth Zsolt és Ivan Bobko is ziccert rontott.

Nem játszott jól ekkor már a Honvéd, de megtehette, mert például a fordulás után Ioan-Constantin Filip képes volt két lépésről nem betalálni az üresen tátongó kapuba.

Nem mindennapi bravúr volt!

Nem sokra rá az ötösről is a léc fölé pörgetett, majd felvágta őt az ötösön Ivan Lovric, de nem adott ezért büntetőt Vad II István.

Pontes kockáztatott a végére, három védővel és négy csatárral rohamozott a Loki a hajrában, de hiába álltak sűrűbben a debreceni támadók, ettől még nem passzoltak pontosabban egymáshoz.

Hatalmas erőfeszítéssel verte meg saját magát a Debrecen, az első fél óra után látványosan visszavett a tempóból a Honvéd, de ez is belefért ez ellen a Loki ellen – a kispestiek két év alatt már harmadszor nyertek a Nagyerdei Stadionban. A hazai szurkolók meglehetősen nyugodtan fogadták az újabb kudarcot (2000 néző sem volt a stadionban), páran bekiabáltak néhány keresetlen tanácsot a játékosoknak, de aztán gyorsan hazaindult a hajdúsági ezerfejű.

Holnap munkanap, és valakinek dolgoznia is kell a fizetéséért.

„Hatvan percen keresztül jól játszottunk, csupán a gól hiányzott a mérkőzésből. Taktikailag és fizikailag is folyamatosan fejlődünk, úgy érzem, hogy ma rászolgáltunk volna legalább a döntetlenre. El kell hinnünk, hogy képesek vagyunk megnyerni a mérkőzéseket. A helyzetekben kell jobban koncentrálnunk" – értékelt Leonel Pontes, a Debrecen vezetőedzője az M4 Sportnak.

„Az első félidőben jól játszottunk, megvoltak a helyzeteink, már akkor meg kellett volna rúgni a gólokat, de sajnos csak egyet sikerült. A második félidőben egyáltalán nem tudtuk a mi futballunkat játszani és be kell vallani, hogy nagyon ránk jött a Debrecen. Ha rúgnak egy gólt és döntetlen lett volna, akkor nem szólhattunk volna semmit. A Debrecen egy jó játékosokból álló csapat, nem számít, hogy jelenleg mögöttünk van a tabellán, számolni kell vele a magyar futballban" – mondta Marco Rossi, a Honvéd vezetőedzője az M4 Sportnak.

1. Vasas FC 9 6 1 2 12–6 +6 19
2. Ferencvárosi TC 9 5 2 2 18–10 +8 17
3. Budapest Honvéd 10 5 2 3 16–8 +8 17
4. Szombathelyi Haladás 9 5 2 2 13–10 +3 17
5. Videoton FC 9 5 1 3 21–10 +11 16
6. Újpest FC 9 4 1 4 12–11 +1 13
7. Debreceni VSC 10 3 2 5 12–16 –4 11
8. Mezőkövesd Zsóry FC 9 2 4 3 10–12 –2 10