Feltámadt a DVTK, és három góllal megverte a PAFC-ot

DOROS LÁSZLÓ (összefoglaló), RUSZNÁK GYÖRGY (percről percre)DOROS LÁSZLÓ (összefoglaló), RUSZNÁK GYÖRGY (percről percre)
2020.10.25. 19:20
Tumultus a DVTK kapuja előtt, de a gólokat a hazaiak szerezték (Fotó: Tumbász Hédi)
A DVTK fergeteges első félidei teljesítménnyel három góllal nyert a Puskás Akadémia ellen a labdarúgó NB I 8. fordulójában. A találkozón többet kezdeményeztek a vendégek, akik tíz emberrel fejezték be a meccset, és sorozatban a harmadik vereségüket szenvedték el.

LABDARÚGÓ NB I
8. FORDULÓ

Diósgyőri VTK–Puskás Akadémia FC 3–0
(Drazsics 5., Ivanovszki 18. – 11-esből, Grozav 38.)

Miskolc,
DVTK Stadion, 1730 néző.Vezette:Andó-Szabó

ÉLŐ SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS ITT!

A Budafokon elszenvedett 2–1-es vereséget követően kaptak hideget és meleget a DVTK vezetői. Feczkó Tamást például az első fordulóban, a szomszédvár Mezőkövesd Zsóry FC legyőzése után csaknem pajzsra emelték a drukkerek, most viszont inkább eltekintenénk a rázúdított jelzők felidézésétől... De kijutott Benczés Miklós sportigazgatónak is, sőt, a többségi tulajdonos Leisztinger Tamás sem úszta meg az erőteljes kritikát. Voltak, akik edzőváltást jövendöltek, ám erre az elmúlt héten nem került sor, a Puskás Akadémia ellen is Feczkó Tamás készíthette fel az együttest, s a szakember kiadta a jelszót: győzni mindenképpen!

A számok alapján a piros-fehéreknek nem lehettek vérmes reményeik. A statisztika szerint ugyanis a DVTK a legutóbbi kilenc mérkőzéséből csak egyet tudott megnyerni, a Puskás Akadémia ellenit. Az ezt megelőző 13 bajnokin megszerezhető 39 pontból mindössze ötöt szerzett a DVTK, egy győzelem és két döntetlen mellett tíz vereség csúfította a mérlegét. A most zajló bajnokságban pedig legutóbbi négy mérkőzését egyaránt elveszítette, ráadásul egyszer sem úszta meg két kapott gól alatt – ezek alapján vajon miben bízhattak azok a szurkolók, akik ebben a kellemetlen, hűvös, esős időben a diósgyőri stadion felé vették az irányt?

A hazaiak összeállításának érdekességét az jelentette, hogy az idényben első alkalommal kapott helyet a kezdők között a sokáig sérüléssel bajlódó védő, Dejan Karan, Polgár Kristóf került a védelem jobb oldalára, és ezúttal csak a kispadon jutott hely Iszlai Bencének. S aztán alig telt el öt perc a meccsből, csaknem felrobbant a stadion, mert Sztefan Drazsics lépett ki a védők közül, egy csellel lerázta magáról Spandler Csabát, majd hat méterről, ballal a jobb felső sarokba emelte a labdát. Megvolt tehát az alaphang, a DVTK játszhatta nyugodt, sok adogatásra épülő futballját.

A Puskás Akadémia a félidő nagy részében nem találta a ritmust, a kapura teljesen veszélytelen volt, ellenben a játékosok nem kímélték egymást és magukat, huszonöt perc alatt négy sárga lapot osztott ki a játékvezető.

A félidő hajrájában harmadik lehetőségét is kihasználta a hazai csapat, s aligha számított bárki is arra, hogy a DVTK háromgólos előnnyel vonulhat a szünetre. Régen látott elszántság jellemezte a piros-fehérek játékát, amelyre a Puskás Akadémia nem találta meg az ellenszert (3–0).

Grozavot ünneplik a társak a harmadik diósgyőri gól után (Fotó: Tumbász Hédi)

Vajon lesz-e erő a vendégekben, hogy plasztikázzanak az eredményen? Nos, a Diósgyőr továbbra is szívósan harcolt, védte jelentős előnyét, és ha megszerezte a labdát, azonnal támadásba lendült. Ráadásul a hazaiak „segítséget” is kaptak vetélytársuktól, ugyanis a sárga lapos Spandler Csaba alig tízpercnyi játék után kezezett, jött a második sárga, amelyet automatikusan követett a piros is. Érdekes, de a kiállítás után lett élénkebb a vendégek futballja, ment a „darálás”, ám a kapuhoz közeledve rendre elfogyott a tudomány. Csökkent az iram, esett a színvonal is, mintha mindkét együttes beletörődött volna az eredménybe. Különösebben a hazaiak sem forszírozták a mindent elsöprő támadásokat, ők addigra már megtették a magukét.

A DVTK megérdemelt győzelmet aratott, különösen az első negyvenöt perc során mutatott teljesítményével rászolgált a három bajnoki pontra, és megszakította negatív sorozatát. Kérdés azonban, hogy az a csapat, amelyik ilyen produkcióra (is) képes, hogyan vesztegelhet a sereghajtók között.