Szakály-gól döntött a Diósgyőr ellen

DOROS LÁSZLÓDOROS LÁSZLÓ
2018.04.21. 16:50
Szakály Péter találatával nyert Mezőkövesden a házigazda Diósgyőr ellen a Puskás Akadémia a labdarúgó NB I 27. fordulójának kiesési helyosztóján.

Heves küzdelem, felcsúti sikerrel (Fotó: Dömötör Csaba)

NB I
27. FORDULÓ

Diósgyőri VTK–Puskás Akadémia FC 0–1 (Szakály P. 23.)
Mezőkövesd, Városi Stadion, 1262 néző. Vezette: Bognár T.

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Merre tovább, DVTK?

A kérdés jogos, hiszen néhány héttel ezelőtt még arról volt szó, hogy a dobogóra is felkapaszkodhat a csapat. A Ferencváros debreceni legyőzése (2–1) táplálta a derűlátást, azóta viszont eltelt öt hét, és a helyzet merőben megváltozott. A DVTK már a kiesés elleni küzdelemben érdekelt. Nem kellett ehhez más, mint egy öthetes nyeretlenségi sorozat, két döntetlen mellett három vereség a mérlegben. Tamás Gábor, a csapatot működtető gazdasági társaság cégvezetője azt nyilatkozta: az évad elején olyan ösztönző rendszert léptettek életbe, amely jó szereplés esetén garantálja a jelentős fizetést. Az elmúlt öt hétben azonban a csapat adós maradt a jó teljesítménnyel és az eredményekkel, ráadásul a hozzáállás is kívánnivalót hagyott maga után.

Tehát: merre tovább, DVTK?

A kérdésre a választ csaknem öt perc után meg lehetett fogalmazni, a diósgyőriek ugyanis nagy elánnal kezdtek. Minden labdára lecsaptak, és igyekeztek lendületes támadást vezetni, igaz, ezek korán elhaltak, mert jól zárt a felcsúti védelem. Az irányítás szép lassan átkerült a vendégek kezébe, akiken látszott az elszánt akarás, érződött, hogy nem egy pontért érkeztek a mezőkövesdi stadionban.

A diósgyőriek a 20. percben veszélyeztettek először, ám Florent Hasani fejese erőtlen volt. A DVTK igyekezete dicséretes volt, ám a 23. percben jött a hideg zuhany: Szakály Péter közelről a hálóba csúsztatott, feladva a leckét Bódog Tamás együttesének. 0–1

Hiába szerepeltetett elöl két támadót a DVTK, nem hozta meg az eredményét, ugyanis „megfulladtak” a Hegedűs János által mesterien irányított védelem ölelésében. A Puskás Akadémia nyugodtnak tűnt, a diósgyőrieket megfogta a gól. A hazaiaknál hiányzott egy vezéregyéniség. Ugrai Roland leállt birkózni a jobb oldali védőkkel, ám többnyire vesztesen került ki ezekből a párharcokból. A piros-fehérek véghez vitték azt a „bravúrt”, hogy negyvenöt perc leforgása alatt egyetlen lövést sem küldtek ellenfelük kapujára. Márpedig így nehéz...

A szünet után Molnár Gábor szinte azonnal növelhette volna az előnyt, de hiába vezette egyedül kapura a labdát, nem tudott túljárni Antal Botond eszén. Bódog Tamás szakmai igazgató cserékkel kísérletezett, a teljesítmény azonban nem javult. A felcsútiak letámadták ellenfelüket, ez nem ízlett a DVTK-nak. A másik oldalon ugyanakkor Ezekiel Henty sok veszélyt jelentett a kapura, gyors megugrásaival folyamatosan riogatta a hátvédeket. A DVTK egyre nagyobb hibaszázalékkal és idegesen futballozott, míg a piros-fehérek tanácstalan csapat benyomását keltették.

Átgondolt, tudatos játék a vendégek oldalán, elképzelés nélküli, ötletszerű produkció a másikon – nem is születhetett más eredmény. A jelek szerint tovább mélyült a DVTK válsága, a Puskás pedig nagy levegőhöz jutott. A jelek azt mutatják, hogy Pintér Attilának érdemes visszajárnia Mezőkövesdre, hiszen a kupagyőzelem után most a bajnokin sem kapott gólt csapata, és nagy lépést tett a bennmaradás felé.