Huszti gólja döntött Diósgyőrben, egyre nagyobb bajban a DVTK

VAJDA GYÖRGYVAJDA GYÖRGY
2018.09.30. 17:50
Huszti Szabolcs góllal válaszolt a nézőtéri zrikálásokra (Fotó: Tumbász Hédi)
A Mol Vidi FC Huszti Szabolcs fejes góljával győzött az egyre nagyobb bajban lévő Diósgyőr otthonában a labdarúgó NB I 9. fordulójának záró mérkőzésén.

NB I

9. FORDULÓ

18.00:Diósgyőri VTK–Mol Vidi FC 0–1 (Huszti, 69.)
Miskolc, DVTK Stadion, 2850 néző. Vezette: Pintér Cs.

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Csaknem a teljes magyar futballszakma felvonult a Diósgyőri VTK–Mol Vidi bajnoki mérkőzésen. A lelátón ült és bőszen jegyzetelt Marco Rossi szövetségi kapitány, feltűnt a nézőtéren Supka Attila a Honvéd, s Benczés Miklós, a Puskás Akadémia FC szakvezetője is. A Chelsea képviselőit azonban hiába kerestük, az angol klub képviselője nem jelentkezett be…

Természetesen előfordulhat, hogy az első Európa-liga csoportkörös forduló elegendő muníciót adott az elemzéshez, a Chelsea-nél tudják, mi várható Juhász Rolandtól, Stopirától, vagy éppen Kovács Istvántól.

A székesfehérváriak mindenesetre semmit sem bíztak a véletlenre, egészen bizonyos, hogy csütörtökön hasonló összeállításban – még Huszti Szabolcs is a pályán lehet, hiszen letelt a középpályás két mérkőzésről szóló eltiltása – és szerkezetben (1–4–4–2) lépnek pályára Londonban, mint tették azt Diósgyőrben.

Amíg vasárnap komótosabb és pontatlanabb futball elég volt a kiesés ellen harcoló hazaiak ellen, addig csütörtökön garantálható, hogy vért kell izzadni minden labda megszerzéséért. Az első félidőben csupán Huszti Szabolcs két távoli kísérlete érdemelt említést, amelyre a 36. percben vezetett gyors diósgyőri kontraakció volt a válasz.

Kár, hogy a kieső helyen tanyázó DVTK túlzottan tisztelte a Vidit, ha bátrabb, pontosabb a csapat, meglephette volna a fehérváriakat. Például a második félidő elején, amikor négy hazai játékos vezette három védőre a labdát, ám egy pontatlan passz miatt semmi sem lett az akcióból. Ugyanezt megismételték a 63. percben is a diósgyőriek. Szinte érthetetlen, hogy ezen a szinten miként maradhatnak ki a létszámfölényes helyzetek.

Aztán a 70. percben villant egyet az addig alig-alig futó Pátkai Máté, előbb kicselezte a hazai védelem bal oldalát, majd a nagy kedvvel futballozó Huszti Szabolcs fejére varázsolta a labdát, s máris – minden erőlködés nélkül – vezetett a Vidi, s ezzel el is dőlt a meccs.

A vasárnapi találkozó megmutatta, a magyar bajnokságban „félgőzzel” is nyerhet egy jó játékosokból álló, jól felkészített csapat az egyéni képességek tekintetében gyengébb, s mentálisan is bizonytalanabb csapat ellen.

12. Szombathelyi Haladás 9 1 2 6 11–19 –8 5

A 6. fordulóból elhalasztott Mol Vidi FC–Újpest FC mérkőzést november 21-én pótolják.