Jót tett az edzőváltás a fehérváriaknak, a Diósgyőr bánta

2019.11.30. 19:20
A vendégek örülhettek többször, így a legvégén is (Fotó: Török Attila)
Jót tett az edzőváltás a Mol Fehérvár FC-nek, amely három gólt lőve nyerni tudott a Diósgyőri VTK otthonában (1–3) a labdarúgó NB I 14. fordulójának utolsó szombati mérkőzésén.

LABDARÚGÓ NB I
14. FORDULÓ

Diósgyőri VTK–Mol Fehérvár FC 1–3 (Bacsa 41., ill. Stopira 6., Kovács I. 45., Nikolov 85.)
Miskolc, DVTK Stadion, 3964 néző. Vezette: Berke

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Támadás! A legtöbb szurkoló ezt várta a Mol Fehérvár FC-től. A hét közben edzőt váltott a piros-kék együttes, a szerb Marko Nikolics helyét a spanyol Joan Carrillo foglalta el, s a legtöbb kritika – a mérsékelt eredmények és főleg a Vaduz elleni Európa-liga-búcsún kívül – azért érte a távozó szerb trénert, mert túlságosan óvatos, visszafogott futballt játszott a csapata, noha a keret minősége sokkal bátrabb, kezdeményezőbb labdarúgásra is alkalmas lenne. Így a kérdés az volt: milyen felfogásban futballozik a váltást követő első bajnoki mérkőzésen a bajnoki címre törő alakulat?

Az első percekben máris kirajzolódott a szisztéma: Futács Márkó volt elöl, mögötte két támadó középpályás helyezkedett: Kovács István és Ivan Petrjak, akik a labdaszerzéseket követően azonnal a szélek felé indultak, gyakran változtatták a helyüket, megosztva a diósgyőri védelem figyelmét. A stabilitás, persze, Joan Carrillónak is fontos, így a négy védő előtt három belső középpályás „támasztotta meg” a Vidi csapatjátékát, és e három fedezet is gyakran bekapcsolódott be a támadásokba, ha pedig erre lehetőség nyílt, a két szélső hátvéd is felbukkant a DVTK kapuja előtt.

S ha már a szélső hátvédek szóba kerültek...

A mostaninál jobb kezdésről nem is álmodhatott volna a Fehérvárhoz visszatérő vezetőedző: alig pergett le öt perc a stadion óráján, amikor szögletet követően Stopira közvetlen közelről megszerezte a vezetést a vendégeknek.

A DVTK összeállításában nem volt igazán nagy meglepetés: az Újpest ellen idegenben győztes együttesből kimaradt a lila-fehérek ellen gólt szerző Haris Tabakovics. A szélső megsérült a Fáy utcában, nem is tudott edzeni a héten, így az eltiltása miatt a mérkőzést a VIP-páholyból figyelemmel követő Feczkó Tamás nem nevezte. Helyén az ősdiósgyőri Bacsa Patrik kezdett, és a támadó meghálálta a bizalmat – az első félidő végén egyenlíteni tudott. Természetesen őt ünnepelték a többiek, de a gólban óriási szerepet játszott Márkvárt Dávid, aki egy olyan labda után kezdett sprintelni, amelynek megszerzésére semmi esélye sem volt. S azzal, hogy a kapuját messze elhagyó Kovácsik Ádámot megzavarta, nem hagyta, hogy a Vidi játékosai könnyedén kihozzák a labdát, Boban Nikolov rossz átadására Bacsa csapott le, és a fehérvári kapuba tuszkolta a labdát.

Aki azt gondolta, hogy ezzel vége az első félidő fontos eseményeinek, nagyot tévedett, mert Kovács István még a szünet előtt szenzációs alakítást mutatott be: előbb parádés csellel becsapta Polgár Kristófot, majd finom mozdulattal, külsővel a sarokba helyezett, így a vendégcsapat vonulhatott előnnyel az öltözőbe.

A szünet után a Diósgyőr rengeteg energiát mozgósított az egyenlítés érdekében, a játék főleg a vendégek térfelén zajlott. A fehérváriak zártan védekeztek, s mintha arra készültek volna, hogy gyors kontra végén megszerezzék a mindent eldöntő harmadik gólt, mindenesetre folyamatosan munkában volt a Juhász Roland vezette védelem. Az egyébként mérsékelten futballozó Prosser Dániel lövésénél a léc segítette ki Kovácsikot, majd a hajrában pályára lépett – a fehérváriak mezében 100. alkalommal – Elek Ákos, aki korábban éveken át futballozott Diósgyőrben. Nem sokkal a lefújás előtt Boban Nikolov megszerezte ezt a bizonyos harmadik gólt, így Joan Carrillo visszatérése tökéletesre sikerült. 1–3