Takács Tamás duplázott, a DVSC fordított a Kisvárda ellen

BERECZKY ATTILABERECZKY ATTILA
2018.09.29. 16:50
Horváth Zoltán góljával még vezetett a Kisvárda, ám végül a debreceniek ünnepelhettek (Fotó: Meder István)
A labdarúgó NB I 9. fordulójában a Kisvárda hiába szerzett vezetést már a 9. percben a Nagyerdei Stadionban, a DVSC a második félidőben 3–1-re fordított a szünet után pályára lépő, végül duplázó Takács Tamás vezetésével.

Nehéz heteket tudhat maga mögött a debreceni csapat. A hétszeres bajnok szurkolói elszoktak attól, hogy kedvenceik öt mérkőzésen is nyeretlenek maradjanak. Adva volt a kérdés: mikor szakadhat meg egy ötmeccses sorozat, ha nem hazai környezetben, az újonc ellen? Csakhogy az újonc ugyanebben az időszakban felhagyott az áldozat szerepével, a katasztrofális bajnoki rajt után a szabolcsiak összekapták magukat, és olyan szorgos pontgyűjtésbe kezdtek, hogy debreceni fellépésük előtt már jócskán maguk mögött tudhatták a kiesőzónát.

A debreceniek közül kisebb bokasérülése miatt hiányzott a csapatkapitány, Tőzsér Dániel, és először szerepelt bajnokin kezdőként Csősz Richárd. Az első tíz percben úgy tűnt, hogy a Kisvárda átmentette az NB I szünete előtt mutatott formáját, hiszen a 9. percben egy szemre tetszetős ellentámadás végén Horváth Zoltán lőtt a Loki kapujába. 0–1

Horváth Zoltán gólja

A vezetés azonban nem nyugtatta meg a vendégeket, indokolatlanul korán elkezdték húzni az időt, ezzel még jobban magukra húzták az amúgy is szinte egész pályán letámadó Debrecent. A Kisvárda több labdát is elvesztett a saját kapuja előterében, s csak a brazil kapusnak, Felipének, továbbá a legígéretesebb helyzetekben is tétovázó hazai támadóknak köszönhette, hogy az első félidőt megúszta kapott gól nélkül.

A másodikra két támadót is pályára küldött Herczeg András, és Könyves Norbert, valamint Takács Tamás beállása után érezhető volt, hogy csak idő kérdése, mikor születik meg az első debreceni gól. Nem kellett sokat várni, hiszen a felettébb visszafogott vendégvédelem elnézett egy kisszögletet, s Bódi Ádám beadása után Takács Tamás a hálóba fejelt. 1–1

Takács Tamás első gólja

Az egyenlítés megnyugtatta a DVSC játékosait, a vendégek pedig még jobban megzavarodtak. Az első félidő végén még elégedetlenkedő debreceni közönség a meccs hajrájában már sokkal jobb hangulatban nézte a találkozót, hiszen egymást követték a debreceni lehetőségek, s végül a Loki könnyed sikert aratott az elmúlt négy meccsét veretlenül teljesítő, ezúttal azonban bátortalanul futballozó Kisvárda ellen.

Barna Szabolcs gólja

A MÉRKŐZÉS SZÖVEGES TUDÓSÍTÁSÁT IDE KATTINTVA OLVASHATJÁK EL!

12. Szombathelyi Haladás 9 1 2 6 11–19 –8 5

A 6. fordulóból elhalasztott Mol Vidi FC–Újpest FC mérkőzést november 21-én pótolják.