Kinyik késői fejese egy pontot hozott a Debrecennek

BERECZKY ATTILABERECZKY ATTILA
2018.07.28. 19:19
Nemcsak Szeles Tamás és Varga Kevin versenyfutása, hanem a meccs is döntetlennel végződött (Fotó: Koncz György)
A labdarúgó NB I 2. fordulójában a Debrecen 1–1-re végzett hazai pályán a Mezőkövesddel. A Loki egyenlítő találata a hajrában esett.

LABDARÚGÓ NB I
2. FORDULÓ
DEBRECENI VSC–MEZŐKÖVESD 1–1 (Kinyik 87., ill. Kinyik 71. – öngól)
Debrecen,
Nagyerdei Stadion, 3228 néző. Vezette: Pintér Cs.

A MÉRKŐZÉS ÉLŐ TUDÓSÍTÁSÁT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Az biztos, hogy a hétszeres bajnok debrecenieknek az elmúlt években nem sok babér termett a fürdőváros többnyire kiesés ellen harcoló együttese ellen. Olyannyira, hogy a 2014 májusában átadott Nagyerdei Stadionban eddig nem sikerült legyőznie a piros-fehéreknek a Kövesdet. Legutóbb csaknem öt évvel ezelőtt, 2013. augusztus 4-én szerzett három bajnoki pontot a Debrecen a borsodiak ellen, még az Oláh Gábor utcai pályán, s tegyük mindjárt hozzá, abban a szezonban bajnok is lett a DVSC! Azóta háromszor találkoztak Debrecenben a felek, s ezeken a mérkőzéseken mindössze egyetlen pontot gyűjtött a házigazda.

A fülledt hőségben mumushoz méltó szervezettséggel, érezhetően a biztonságot szem előtt tartva kezdte a találkozót a Mezőkövesd, s bár Bódi Ádám szabadrúgásánál okkal volt izgatott Kuttor Attila, a vendégek megúszták ezt a helyzetet. A folytatásba egy szöglet után Kinyik Ákos-fejes és egy újabb Bódi-szabadrúgás jelentett veszélyt a kövesdi kapura, azaz megállapíthattuk, hogy a Loki rögzített helyzetekből volt veszélyes. Az első játékrész többi eseményét írjuk a valóban borzasztó nagy meleg rovására, merthogy nem sok értékelhetőt produkáltak a csapatok, a két jó passz egymás után már extrának számított.

Ennél csak jobb jöhet – volt az általános vélemény a szünetben, s valóban, mintha egy másik mérkőzés kezdődött volna. A vendégek bő három perc alatt aktívabbnak bizonyultak, mint az egész első játékrészben. Előbb Koszta Márk szabadrúgása, majd Sztefan Drazsics meglódulása okozott riadalmat hazai oldalon. A veszély felébresztette a DVSC-t, remek húsz percet produkáltak a vendéglátók. A debreceni támadásokban főszerep jutott a csereként pályára lépő Ezequiel Calventének. A spanyol légiós az első fordulóban nyerőembernek bizonyult, akkor is a második félidőben került pályára, s három pontot érő gólt szerzett. Érkezésével ezúttal is megélénkült a debreceniek támadójátéka, sorra dolgozta ki a helyzeteket a Loki, ám csak a gólveszélyig jutott el, a beteljesülés elmaradt.

Érett a debreceni találat – gólt szerzett a Mezőkövesd. A szünet után percekben egyszer már veszélyesen meglóduló Sztefan Drazsics újra végigvágtázott a bal szélen, majd a lövésnél szerencséje is volt, hiszen a labda megpattant a menteni igyekvő Kinyik Ákos lábán, így szerzett vezetést a vendégcsapat – öngól (0–1).

A debreceniek hatalmas energiákat mozgósítottak az egyenlítés érdekében, a sors pedig igazságot szolgáltatott Kinyik Ákosnak, aki egy szöglet után szép fejesből egyenlített az utolsó percekben. 1–1

Egy pontot szerzett a DVSC, ám öt év után sem tudta legyőzni hazai pályán a borsodiakat.