Két védelmi hiba, két Holender-gól – a Honvéd legyőzte a PAFC-ot

ZOMBORI ANDRÁSZOMBORI ANDRÁS
2019.02.09. 16:51
Holender Filip duplája három pontot ért a Honvédnak (Fotó: Dömötör Csaba)
A labdarúgó NB I 20. fordulójában a Budapest Honvéd 2–1-re legyőzte a mérkőzést kettős emberhátrányban befejező Puskás Akadémiát az Új Hidegkuti Nándor Stadionban, ezzel a kispesti gárda megszakította a hatmeccses bajnoki nyeretlenségi sorozatát. Az első félidőben két nagy védelmi hibát kihasználva két gólt szerzett Holender Filip, így a fordulás után Radó András szerencsés találata már csak a szépítésre volt elég a felcsútiaknak.

LABDARÚGÓ NB I
20. FORDULÓ

BUDAPEST HONVÉD–PUSKÁS AKADÉMIA 2–1 (2–0)
Budapest, Új Hidegkuti Nándor Stadion, 1780 néző. Vezette: Vad II
HONVÉD: Gróf – Kálnoki-Kis, Kamber, Lovric – Mezgrani, Uzoma, Heffler T., Gazdag, Holender (N'Gog, 83.) – Danilo (Tischler, 67.), Szendrei (Májer, 67.). Vezetőedző: Supka Attila
PAFC: Hegedüs L. – Szolnoki, Hadzsiev, Heris, Bokros – Varga J., Urblík – Tamás N. (Nagy Zs., 80.), Gonzalo Vega (Arabuli, 57.), Kiss T. (Latifi, a szünetben) – Radó. Vezetőedző: Radoki János
Gólszerző: Holender (9., 17.), ill. Radó (73.)
Sárga lap: Kamber (4.), Gazdag (94.), ill. Heris (16.), Kálnoki-Kis (67.), Latifi (70.), Varga J. (90.)
Kiállítva: Latifi (81.), Heris (94.)

Parádés meccset hozott a két csapat előző párharca ebben a felállásban, amikor ugyancsak a Bp. Honvéd volt a pályaválasztó, igaz, a hazai pályát akkor még a Bozsik-stadion jelentette. A kispesti együttes a 86. percben 3–2-es vesztésre állt, ám egy perccel később Davide Lanzafame egyenlített, Danilo pedig a 93. percben a győztes gólt is megszerezte.

Hasonlóan gólgazdag, fordulatos bajnokival ezúttal is kiegyeztünk volna, már csak azért is, mert a legutóbbi fordulóban mindkét csapat jó formát mutatott. Igaz, a Bp. Honvéd 1–0-s vereséget szenvedett a Ferencváros otthonában, ám egyenrangú ellenfele volt a listavezetőnek, más kérdés, hogy védelmének egyik alapemberét, Batik Bencét kiállítás miatt elveszítette. Ami a Puskás Akadémiát illeti: 3–0-s sikere a Mol Vidi vendégeként a forduló meglepetését jelentette, ennél jobb bemutatkozásról a decemberben kinevezett vezetőedző, Radoki János aligha álmodhatott.

Nem jelentett meglepetést, hogy a szakember ugyanazt a kezdőt küldte pályára, mint a fehérváriak ellen, és az sem, hogy a felcsúti játékosok már a saját térfelén letámadták ellenfelüket. Alighanem ennek is volt köszönhető, hogy gyorsan jött a hiba, Eke Uzoma fejjel röviden adott haza a 3. percben, Radó András lecsapott a labdára, majd nagy helyzetben a kapu fölé emelt. Érkezett aztán a büntetés: a két belső védő, Jonathan Heris és Kamen Hadzsiev egymásra várt a Szolnoki Roland által hátrapasszolt labdánál, Holender Filip közéjük sprintelt, majd magabiztosan lőtt a kapu bal oldalába. Nem beszélhetünk összeszokott védőpárosról, hiszen a bolgár légiós a téli átigazolási időszakban került a Puskás Akadémiához, ám nem kell éveken keresztül egymás mellett játszani ahhoz, hogy két rutinos labdarúgó ilyen helyzetet megoldjon.

És nem ez volt az utolsó vendéghiba. A 17. percben Djordje Kamber partdobásból küldte a felcsúti kapu elé a labdát, Jonathan Heris és Urblík József nem a labdát próbálta támadni, hanem ellépett onnan, ahonnan még lett volna esélye játékba avatkozni, érkezett ezért Holender Filip, és megduplázta a házigazda előnyét. Majd' negyedórája tartott a meccs, s a vendégcsapat két óriási hibával máris rendkívül nehéz helyzetbe hozta önmagát.

Nem jelentett meglepetést, hogy Radoki János a szünetben változtatott, és együttese Liridon Latifi pályára kerülése után alig négy perccel akár szépíthetett is volna egy szögletet követő fejesből. Bacsana Arrabuli személyében nem sokkal később vérbeli befejező csatárt küldött pályára a látogatók vezetőedzője, ennek ellenére Danilo előtt adódott lehetőség egy jobb oldali támadás végén. Gróf Dávidnak csaknem egy órai futballt követően kellett először nagyobbat védenie, ez azért jelezte, hogy a vendégcsapatnak nem igazán volt lehetősége közelebb kerülni ellenfeléhez.

Szinte a semmiből jött Radó András gólja, és mert ekkor még majd' húsz perc volt hátra, izgalmasnak ígérkezett a hajrá. A szünetben becserélt Liridon Latifi azonban buta módon kiállíttatta magát, így a Puskás Akadémiának emberhátrányban kellett küzdenie az egyenlítésért. David N'Gog alig valamivel a beküldése után máris helyzetbe került, ám gyengén lőtt, és ha ezt követően Gróf Dávid nem védi bravúrral Varga József fejesét, sokba kerülhetett volna a kimaradt helyzet. A hazaiak kapusa azonban jókor volt jó helyen, így csapata legyőzte a legutóbbi fordulóban remeklő, ezúttal viszont halvány teljesítményt nyújtó, a meccset kilenc emberrel befejező Puskás Akadémiát.

2. FÉLIDŐ

94. perc: Véget ért a mérkőzés, a Honvéd 2–1-re legyőzte a Puskás Akadémiát.

94. perc: ÚJABB PIROS LAP! Jonathan Heris is megkapta a második sárga lapját.

94. perc: Gazdag Dániel rántotta vissza Vargát a felezővonal közelében egy sárga lapért.

90. perc: Három perc a ráadás.

90. perc: Varga József rúgta fel Uzomát, majd vitatkozott az asszisztenssel is, ezért sárga lapot kapott.

85. perc: Védés! Nagy bal oldali beadása után Varga fejelt kilenc méterről, de a kísérlete nem okozott gondot Grófnak.

84. perc: N'Gog került rögtön helyzetbe, ám a 16 méterről eleresztette, középre tartó lövését Hegedüs elütötte.

83. perc: Kispesti csere: elhagyta a pályát a duplázó Holender, akit David N'Gog váltott.

81. perc: PIROS LAP! Liridon Latifi buktatta a felezővonal közelében Gazdagot, így megkapta a második sárga lapját.

80. perc: Tamást Nagy Zsolt váltotta a Puskás Akadémiában.

73. perc: GÓÓÓL! SZÉPÍTETT A PAFC! Szolnoki jobbról érkező passza után Radó András tüzelt jobb lábbal, 18 méterről, futtából, a labda megpattant egy kispesti játékoson, így Gróf már nem tudott hárítani – a jobb alsóba hullott a labda.

70. perc: Liridon Latifi is sárga lapot kapott, Heffler ellen szabálytalankodott az oldalvonal mellett, közel a felezővonalhoz.

70. perc: A tizedik felcsúti sarokrúgás után sem született gól, Urblík durrantott éles szögből a kapu fölé.

69. perc: Urblík szerint a tizenhatoson belül Lovric kezéről pattant szögletre a labda, ám ezt a véleményt a játékvezetőnem osztja – szöglet jöhet.

67. perc: Kettős csere a kispestieknél, Danilo és Szendrei hagyta a pályát, helyükre Májer Milán és Tischler Patrik áll be.

67. perc: Kálnoki-Kis Dávid rántotta le Arabulit a felezővonal közelében, így ő is besárgult.

64. perc: Védés! Latifi a tizenhatos bal felső sarkától tüzelt, de Gróf szögletre nyomta a bal alsóba tartó labdát.

63. perc: Mezgrani jobb oldali beadása után Danilo átvette a labdát, majd akrobatikus mozdulattól célba vette a kaput, de kissé célt tévesztett.

63. perc: Varga lövését blokkolták, majd Kamber tisztázott egy jobb oldali beadás után.

57. perc: Újabb felcsúti csere, Gonzalo Vegát Bacsana Arabuli váltotta.

56. perc: Holender jobb oldali szabadrúgása után Gazdag fejelt közelről a kapu fölé.

54. perc: Radó ezúttal a jobb oldalról végezhetett el egymás után két szögletet, ám a mind a két alkalommal Holender fejét találta meg a labdával.

49. perc: Négy percen belül a negyedik felcsúti szögletet végezte el Radó, a jobbról érkező labdát pedig ezúttal Latifi fejelte kapura, Gróf azonban könnyedén hárított.

47. perc: Radó bal oldali szöglete után Szolnoki csúsztatta a kapu mellé a labdát.

46. perc: Újra útjára indult a labda, a vendégek kezdték a második félidőt.

A második félidőre Liridon Latifi érkezett Kiss Tamás helyére.

1. FÉLIDŐ

45+1. perc: Véget ért az első félidő, Holender Filip duplájának köszönhetően 2–0-ra vezet a Honvéd a szünetben.

45. perc: Egy perc a ráadás az első félidő végén.

A mérkőzés hivatalos nézőszáma: 1780 fő.

33. perc: Kiss rántotta vissza a meginduló Danilót a lábánál fogva, de megúszta egy szóbeli figyelmeztetéssel.

29. perc: Gazdag jobb oldali lapos beadása után Hegedüs kaparintotta meg a labdát.

27. perc: Urblík tüzelt 25 méterről, de jócskán a kapu mellé durrantott.

23. perc: Gazdag maradt a földön, rövid ideig ápolni is kellett.

22. perc: Egy jobb oldali szabadrúgás után Hadzsiev fejelt nem sokkal a kispesti kapu mellé.

17. perc: GÓÓÓL! OTT A MÁSODIK! Egy újabb nagy védelmi hibát használt ki a kispesti együttes! Kamber óriási, jobb oldali bedobását négy felcsúti játékos nézte végig, a labdába azonban egyikük sem ért, így azt egy pattanás után, három méterről Holender Filip fejelte a kapuba. 2–0

16. perc: Jonathan Heris is sárga lapot kapott.

15. perc: Lehetőség! Egy jobb oldali beadás után Radó senkitől sem zavartatva fejelhetett, de nem találta el a kaput hat méterről.

12. perc: Majdnem ott a második! Mezgrani jobb oldali beadása után Danilo ollózott a kapu fölé 11 méterről.

9. perc: GÓÓÓL! VEZETÉST SZERZETT A HONVÉD! Szolnoki passza után Heris és Hadzsiev egymásra várt, így Holender Filip csapott le a labdára, és állítgatás nélkül, a tizenhatos vonaláról jobbal a bal alsó sarokba lőtt. 1–0

5. perc: Urblík küldte a kapu fölé a szabadrúgást.

4. perc: Djordje Kamber kaszálta el Tamást a tizenhatos előterében, azonnal villant a sárga lap.

A kispestiek piros-fehér csíkos mezben és fekete nadrágban, míg a felcsútiak sárga szerelésben léptek pályára.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a Honvéd indította útjára a labdát.