Lanzafame és Moutari góljával verte meg a Honvéd a Kaposvárt

CSERHÁTI ANDRÁS (összefoglaló), PÓSFAI GYULA (percről percre)CSERHÁTI ANDRÁS (összefoglaló), PÓSFAI GYULA (percről percre)
2019.10.26. 16:50
A Bp. Honvéd az Új Hidegkuti Stadionban 2–0-ra legyőzte a sereghajtó Kaposvárt a labdarúgó NB I 10. fordulójában. A kispestieknek ez az első győzelmük pályaválasztóként ebben a bajnokságban. A somogyiak sorozatban harmadik vereségüket szenvedték el.

Lanzafame öröme érthető: ezúttal berúgta a tizenegyest (Fotó: Török Attila)

LABDARÚGÓ NB I
10. FORDULÓ
Budapest Honvéd–Kaposvári Rákóczi FC 2–0
(Lanzafame 16. – 11-esből, Moutari 34.)
Új Hidegkuti Nándor Stadion, 2543
néző. Vezette: Erdős

A MÉRKŐZÉS SZÖVEGES KÖZVETÍTÉS ITT OLVASHATJA EL!

Szuperbusz?

Ugyan már!

Amikor a sajtóbejárat felé vettük az irányt, a lépcső tetejéről már észrevehettük a kaposváriak csapatbuszát, amely kissé ütött-kopott, itt-ott a festék is hiányzott – ebből is látszik, a Rákóczi költségvetése a legszerényebb az élvonalban, ez azonban a csapat eddigi játékán egyáltalán nem látszódott.

Waltner Róbert edző ugyanis lelkes együttest alakított ki, ezzel a motivációval sok mindent lehet ellensúlyozni – tudna erről mesélni a Debreceni VSC (1–0) és a Diósgyőri VTK (2–0) is, amelyet, ugyebár, legyőzött az újonc. A kispestiek azonban nem akarták a véletlenre bízni a bajnokit, így nagy elánnal kezdtek, beszorították a Kaposvárt – az első, kaput eltaláló lövés azonban a vendégek nevéhez fűződik, Csiki Norbert próbálkozott, Tomás Tujvel azonban magabiztosan védett.

Ettől függetlenül a hazaiak mezőnyfölénye megmaradt, s benne volt a levegőben, idő kérdése, mikor születik meg az első gól – tizenhat percet kellett rá várni. Davide Lanzafame joggal megítélt büntetőből szerzett vezetést a pestieknek. Ezt a helyszínen konstatálhatta Marco Rossi szövetségi kapitány is, a Honvéddal a 2016–2017-es idényben bajnoki aranyérmet szerző edző óriási tapsot kapott a szurkolóktól, akik újra olyan hangulatot teremtettek, amiért érdemes kilátogatni a stadionba.

Örülhettek is a hazaiak, amikor Amadou Moutari megduplázta a fővárosiak előnyét, egyre inkább veszni látszott annak az esélye, hogy a kaposváriak újabb bravúrral vétetik észre magukat. S milyen az élet, a szegény embert az ág is húzza: Pogacsics Krisztián megsérült, le is kellett cserélni, Slakta Balázs érkezett a helyére. Hogy a huszonnégy éves kapus rutinos lenne, erős túlzás, hiszen egy hónapja, a DVTK elleni siker alkalmával védett először az élvonalban, akkor is csereként lépett pályára, s ugyancsak Pogacsics helyére szállt be.

Meg is kaphatta volna első gólját az élvonalban, de Moutari „segített” neki, ziccert hibázott az első félidő hajrájában – a drukkerek között azon ment a vita, hogy 110 vagy 200 százalékos helyzetben rontott a nigeri.

A fordulás után a vendégek sorra kapták a sárga lapokat, egyre inkább elveszítették a fejüket a kaposváriak – például Ádám Martin (akin igencsak feszült a mez hastájon) érthetetlenül keményen, már-már alattomosan lépett oda Ivan Lovricnak. Mindeközben a Honvéd rátehetett volna még egy lapáttal, de Lanzafame – csakúgy, mint Batik Bence, csak a védő fejjel – a lécet találta el. Maradt a 2–0, Giuseppe Sannino vezetőedző együttese egyhuzamban már a harmadik bajnokiján nem kapott gólt, s utóbbi négy mérkőzéséből tíz pontot szerzett.

A sereghajtó vendégek „szuperbuszán” pedig szomorú kaposváriak térhettek haza...